• Must be the Christmas Music

• 20.08.2018 22:27
        •

Must be the Christmas Music - Obrazek 1W naszej szkole już po raz piąty odbył się V Międzyszkolny Konkurs Świątecznej Piosenki w Językach Obcych Must be the Christmas Music, który w tym roku uzyskał patronat British Council – organizacji reprezentującej Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej.

Poziom wokalno- językowy był w tym roku niezwykle wysoki.

I miejsce zajęła Gabriela Żurawik ze Szkoły Podstawowej nr 82.

II miejsce ex aequo Zuzanna Woźniźniewska ze Szkoły Podstawowej nr 222 oraz Natalia Niewęgłowska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 350.

III miejsce zajął Tymon Marcinkowski ze Szkoły Podstawowej nr 82.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów!

Organizatorzy:

zespół nauczycieli języków obcych

• II Wykład na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

• 20.08.2018 22:26
        • II Wykład na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

9 grudnia 2017 roku na Wydziale Fizyki UW odbył się wykład: „ENERGIA I JEJ PRZEMIANY”, który poprowadził prof. Andrzej Wysmołek.

Dla uczniów, których pasjonuje fizyka była to niezwykła lekcja, zaś pozostali, którzy znaleźli w sobie odrobinę energii, aby dojść, dostali duży jej zastrzyk, ponieważ prof. Wysmołek niezwykle energetycznie opowiadał i ilustrował pojęcia doświadczeniami, w których chętnie uczestniczyliśmy.

Energia, to pojęcie nie tylko w fizyce, ale również w chemii, biologii i innych naukach przyrodniczych. Potrzebna jest do wszystkiego, czerpanie i konsumpcja energii ciągle wzrasta. Zmniejszanie się zapasów surowców energetycznych na świecie zmusza ludzi do poszukiwania wciąż nowych, alternatywnych jej źródeł.

• Kampania czytania p.t.” Cała szkoła czyta”

• 20.08.2018 22:25
        • Kampania czytania p.t.” Cała szkoła czyta”Kampania czytania p.t.” Cała szkoła czyta”, która trwała od 6.11. do 6.12.2017 r., miała 12.12. swój ostatni punkt programu, koło teatralne p. Ewy Ostrouch i koło recytatorskie B. Kotarskiej przygotowało i wystawiło „Kabaretowe bajki” na podstawie tekstów W. Chotomskiej.

Przez cały miesiąc miało miejsce wiele wydarzeń, które przewidywał projekt, wielu Nauczycieli, Pracowników szkoły, Uczniów, Rodziców zaangażowało się w działania czytelnicze.

• „ XI Świąteczne zawody sportowe o Puchar Burmistrza Woli m.st. Warszawy

• 20.08.2018 22:24
        • „ XI Świąteczne zawody sportowe o Puchar Burmistrza Woli m.st. Warszawy”W piątek 8 grudnia, reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział „ XI Świątecznych zawodach sportowych o Puchar Burmistrza Woli m.st. Warszawy”. Reprezentacja 11 zawodników, wraz z Paniami udali się do Hali Sportowej Koło, gdzie czekały na nich rozliczne atrakcje.

Zanim zaczęły się rozgrywki sportowe dzieci mogły poszaleć na kolorowych „dmuchawcach”. Po zabawie nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów. Konkurencje były bardzo zróżnicowane i wymagały doskonałych umiejętności ruchowych. Wszyscy grali fair-play, doskonale się przy tym bawiąc i dopingując pozostałych zawodników.

W trakcie trwania konkurencji dookoła uwijały się elfy Świętego Mikołaja. Pokazały one również sztuczki rodem z cyrku, które wywarły na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie. Dzieci mogły zobaczyć wielkiego klauna, przybić piątkę z jednorożcem, a na końcu przybył do Nich sam Święty Mikołaj!

Podczas Zawodów Integracyjnych wszyscy byli zwycięzcami. Każdy uczestnik otrzymał złoty medal oraz prezent z rąk Świętego Mikołaja.

Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz opiekunom za zapewnienie wspaniałej zabawy!

Marzena Ożarowska