• Koło Fotograficzne

• 20.08.2018 22:09
        • Koło Fotograficzne
          Koło Fotograficzne i nowe wyzwania!!!

Tym razem uczestnicy zajęli się fotografią artystyczną.

Było kreatywnie, kolorowo, wesoło i smacznie:)

Przy robieniu zdjęć towarzyszył nam Wielki Poeta Wojciech Młynarski oraz Anioł na Szczęście.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Uczestnicy Koła Fotograficznego:)

• Kampania Czytania – „Cała szkoła czyta”

• 20.08.2018 22:08
        • Kampania Czytania – „Cała szkoła czyta”W Plolsce i na świecie nie ustają wysiłki na rzecz tego, by przekonać nas, że czytanie książek wzbogaca, poszerza horyzonty, czyni nas wrażliwymi, bardziej kreatywnymi...

Naszej "szkoły" nie trzeba o tym przekonywać.

Już trzeci rok czytamy w miesiącu listopadzie, w ramach Kampanii Czytania – „Cała szkoła czyta”. Uczniowie klasy 5 d i 5 e – starają się nas do tego przekonać, wykonanymi przez siebie plakatami, zapraszamy do oglądania, korytarz II piętro.

• Warszawskie Święto Drzewa 2017

• 20.08.2018 22:07
        • Warszawskie Święto Drzewa 201714 listopada 2017 r. klasa 7 c i 4 h wraz opiekunami kontynuowała sadzenie drzew w ramach akcji Warszawskie Święto Drzewa. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie sponsor pan Karol Bryl, mieszkaniec naszego Bemowa.

Otrzymaliśmy od niego pięknie ukorzenione 4 platany i 1 sadzonkę jarzębu pospolitego. Oprócz tego mieliśmy do wsadzenia 7 dębów i 10 brzóz podarowanych przez koordynatora tej akcji z własnej hodowli. Posiadanie samych drzewek to nie wszystko. Musieliśmy jeszcze mieć pozwolenie na posadzenie tych roślin, a to nie jest łatwe w zabudowie miejskiej. Zrozumienie problemu przez pracowników spółdzielni mieszkaniowej Osiedla Górce umożliwiło nam kontynuować akcję. To oni wskazali miejsca do wsadzenia drzew na „swoim terenie”, przygotowali potrzebne narzędzia do pracy i pomogli w kopaniu dołków. Dzięki ich fachowym instrukcjom młodzi nabierali coraz większej wprawy.

• Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny dla kl.III

• 20.08.2018 22:06
        • Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny dla kl.IIIDnia 13 listopada 2017 r. trzech wybranych uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Dzielnicowym Konkursie Ortograficznym dla klas III ,,Uczeń z dysleksją też czyta książki”, o Pióro Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 357 przy ul. Zachodzącego Słońca 25.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego wśród uczniów. Kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Zachęcanie uczniów do pokonywania własnych trudności w pisowni. Sprawdzenie własnej wiedzy w zakresie poprawności językowej. Dobra zabawa w miłym gronie sympatyków ortografii.

Po części konkursowej, która trwała 60 min uczniowie wzięli udział w zabawach sportowych zorganizowanych przez nauczycieli SP 357. W tym czasie komisja miała czas na sprawdzenie wszystkie prace.

Uczniowie naszej szkoły dostali dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.

Aleksandra Mądry

• III Festiwal Patriotyczny "Zapytaj o Polskę"

• 20.08.2018 22:05
        • III Festiwal Patriotyczny "Zapytaj o Polskę""Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej."

Te piękne słowa wypowiedział Jan Paweł II, podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1983r. Wiemy jak wielkim był patriotą, jak bardzo Ojczyzna była mu bliska i ukochana.