• Dzień Chłopaka w naszej szkole

• 20.08.2018 21:47
        • Dzień Chłopaka w naszej szkole - Obrazek 1Dzień Chłopaka w naszej szkole - Obrazek 2

Z okazji Dnia chłopaka uczennice klas IV-VII przeprowadziły plebiscyt „TRZECH WSPANIAŁYCH”. Największą liczbę głosów otrzymali:

- w kategorii „zawsze uśmiechnięty”: Damian Skawiński 4a, Maciej Dobrzański 5f, Jakub Gil 6c, Wiktor Król 6e, Marek Wyrzykowski 7d.

w kategorii „pozytywnie zakręcony”: Michał Goliński 4h, Mateusz Rozenek 5c, Przemysław Stawarz 6c, Mikołaj Kawala 7e.

w kategorii „przystojniak”: Dominik Kacpura 4e, Kacper Pluta 5e, Leonardo Gazzera 5c, Przemysław Stawarz 6c, Krystian Siwicki 7a.

Dzień chłopaka świętowaliśmy pod hasłem „Dzień chłopaka – dzień krawata”Wszyscy chłopcy mogli zdobyć punkty dla klasy w konkursie Klasa na medal, zakładając w tym dniu krawat. Wielu uczniów przybyło tego dnia do szkoły w atrybucie, który kojarzy się z szykiem i elegancją.

Krawaty były pożyczone od taty, od starszego brata. Najciekawsze jednak były te zrobione i ozdobione samodzielnie. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły klasy:  4h i 5f, w których wszyscy chłopcy założyli krawaty. Gratulujemy!

Wszystkim Panom z naszej szkoły, tym małym i tym dużym,  życzymy samych szczęśliwych dni, uśmiechu na twarzy oraz spełnienia marzeń.

WYNIKI_Dzien_chlopaka_-_dzien_krawata.pdf

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• Ćwiczenia p.pożarowe 27.09.2017r

• 20.08.2018 21:45
        • Ćwiczenia p.pożarowe 27.09.2017rDym, sygnał alarmowy, komunikaty głosowe, które w słoneczne wrześniowe popołudnie przerwały naszą codzienną naukę i pracę rozpoczęły okresowe ćwiczenia p.poż przeprowadzone w naszej szkole.

Zgodnie z zasadami postępowania w razie pożaru wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły w sposób zorganizowany i uporządkowany zostali wyprowadzeni z budynku w bezpieczne miejsce nadziedzińcu szkoły .

Tam po sprawdzeniu i przeliczeniu obecnych Pani Dyrektor złożyła raport przybyłemu po wcześniejszym wezwaniu dowódcy zastępu Państwowej Straży Pożarnej .

Po przekazaniu w fachowe ręce PSP dowodzenia i prowadzenia akcji gaśniczej wrześniowe ćwiczenia dobiegły końca .

Wszystko to trwało zaledwie kilka minut .

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w ćwiczeniach .

Zespół SP 82

• Projekt KidSpeak

• 20.08.2018 21:44
        • Projekt KidSpeakProjekt KidSpeak prowadzony przez międzynarodową organizację AIESEC zaprasza studentów z różnych krajów Europy i świata.

Nasza szkoła wzięła udział w takim projekcie i w dniach 18 – 22 września 2017 roku gościliśmy Elene z Gruzji i Vengseng z Kamobodży.

Wolontariusze w czasie zajęć języków obcych prezentowali swoje kraje, opowiadając o tradycjach i ciekawostkach. Mieli przygotowane prezentacje o tradycyjnym jedzeniu, tańcu, ubiorach oraz pokazywali ciekawe miejsca pod względem turystycznym. Największą atrakcją dla naszych uczniów był różniący się od naszego alfabet, za pomocą którego każdy chciał zapisać swoje imię. Uczniowie mieli okazję spotkać osoby, z którymi mogli komunikować się tylko w języku angielskim, co dało im możliwość konwersacji i zrozumienia innego akcentu języka obcego.

Obecność wolontariuszy była możliwa dzięki Radzie Rodziców, która opłaciła koszty organizacyjne. Dziękuję bardzo rodzinom uczniów klas 4, które bezinteresownie przez tydzień gościły studentów w swoich domach. Dziękuję firmie SZWAJCARKA Marcin Sikorski  za ciepłe posiłki po zajęciach. A także jestem wdzięczna Matyldzie Gołębikowskiej i Nikoli Drobek z klasy 7 za pomoc w organizacji planu zajęć i opiekę dla studentów.

Projekt KidSpeak - Obrazek 1   Projekt KidSpeak - Obrazek 2

Magdalena Bigos

• Apel „Sprzątanie Świata” 2017

• 20.08.2018 21:42
        • Apel „Sprzątanie Świata” 2017Już po raz 24. w Polsce odbyła się Akcja „Sprzątanie Świata” – w tym roku pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

Celem tej edycji  było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „ śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania,  albo jako rzeczy „ z drugiej ręki” służyć innym.

Właśnie powyższa tematyka była motywem przewodnim apelu, który odbył się dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły, 27 września 2017 r. w sali widowiskowej.

Uczniowie klas: VII c i VII d pod kierunkiem p. Eweliny Baran i p. Karoliny Klusek, przypomnieli społeczności szkolnej jak prawidłowo postępować  z odpadami  oraz co robić, by ograniczyć ich ilość. Po zapoznaniu z genezą i ideą akcji uczniowie recytowali  wiersze o tematyce ekologicznej, zademonstrowali jak prawidłowo segregować surowce wtórne, a w humorystycznych scenkach i piosenkach przedstawili jak nasze decyzje i wybory wpływają na stan przyrody na całej Ziemi.

Mamy nadzieję, że apel był wspólną lekcją poszanowania środowiska i przydatną godziną wychowawczą dla każdego ucznia naszej szkoły.

Karolina Klusek

• „Sztafeta biegów przełajowych”

• 20.08.2018 21:41
        •  „Sztafeta biegów  przełajowych” W dniu 27 września 2018r.

w Parku Górczewska odbyły się dzielnicowe zawody sportowe „Sztafetowe biegi przełajowe”. Dystans 10 x 800m.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta   klas  V-VII w składzie:

Wiktoria Boczarska 6b, Kamila Godlewska 6e, Julia Dłużniewska  6e, Rykaczewska Martyna 5e, Gajzler Martyna 6b, Magdzicka Zuzia 7c, Kuszkowska Nikola 6b, Sachaj Zosia 6b, Urbańska Natalia 7d, Karolina Siennicka 7d.

Na starcie stanęło siedem  bemowskich szkół. Po zaciętej i walecznej rywalizacji nasze dziewczęta zakończyły bieg na  III miejscu i wyszły z zawodów z brązowym medalem na szyi.

Wielkie gratulacje dla dziewcząt na wspaniałą  sportową postawę, współpracę zespołową i waleczność do ostatnich metrów dystansu.

BRAWO DZIEWCZYNKI !!!

Opiekun grupy