• Święty Mikołaj – pierwszy wolontariusz

• 20.08.2018 22:22
        • Święty Mikołaj – pierwszy wolontariusz6 grudnia w Naszej szkole odbyła się uroczystość, związana zarówno z imieninami św. Mikołaja jak i z obchodzonym w poprzednim dniu, wraz z gościem z Madagaskaru Dniem Wolontariusza.

Społeczność szkolna aktywnie włącza się w działania charytatywne – starsi uczniowie udzielają się w Kole Wolontariatu, a młodsi uczestniczą w Małym Kole Wolontariatu W kształtowaniu empatii i postawy dobrego samarytanina wspierają ich nauczyciele i wychowawcy.

Na Sali Widowiskowej odbył się apel, który składał się z przedstawienia oraz pasowania na wolontariusza. Najpierw uczniowie Naszej szkoły przy udziale swojego talentu aktorskiego przedstawili małą formę teatralną zapoznającą dzieci i młodzież z historią biskupa Mikołaja z Miry, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, czym zasłużył na sławę. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania na wolontariusza. Uczniowie otrzymali Dekalog Wolontariusza, przedstawiający zasady jakimi należy się kierować chcąc czynić dobro dla innych, oraz piękne żółte koszulki z logo szkoły i wolontariusza SP82. Podczas uroczystości wręczono również nagrody w konkursie „Wolontariat w oczach dzieci”.

Wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, a uczniom za ich otwarte serca i chęć do dzielenia się z innymi tym co mają.

Marzena Ożarowska

• MADAGASKAR NA WYCIĄGNIECIE RĘKI

• 20.08.2018 22:21
        • MADAGASKAR NA WYCIĄGNIECIE RĘKIWe wtorek 5.12, z okazji Dnia Wolontariatu, w naszej szkole gościliśmy wspaniałego człowieka - Dominika Włocha, wolontariusza z Madagaskaru. Uczniowie klas 5, 6 i 7 mieli okazję choć na chwilę przenieść się do kraju sympatycznego lemura Króla Juliana:)

Pan Dominik w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam codzienne życie mieszkańców z wyspy cudów. Wzruszające były historie dzieci, które żeby się bawić, same muszą sobie zrobić zabawki. Podziwialiśmy pomysłowość i talent rówieśników z Madagaskaru.

Chcąc wesprzeć akcję DZIECI MADAGASKARU, uczniowie klasy 5b zorganizowali kiermasz ciast. Cały dochód ze sprzedaży słodkich pyszności został przekazany naszemu Gościowi. Dodatkowo znalazło się mnóstwo chętnych, którzy zakupili zabawki - rękodzieła, przedstawiające sympatyczne zwierzaki. Razem zebraliśmy 1000 zł. Wszystkim DZIĘKUJEMY za serce, a Panu Dominikowi życzymy wytrwałości i jak najwięcej zapału w niesieniu pomocy potrzebującym.

To było piękne i bardzo pouczające spotkanie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci i sercu.

Może kiedyś odwiedzimy Madagaskar...

Kto wie?

Noemi Joanna Zasada
          nauczyciel religii

• Zawody w tenisie stołowym dziewcząt

• 20.08.2018 22:20
        • Zawody w tenisie stołowym dziewcząt

W dniach 4 - 5 grudnia  2017 r.  w Niepublicznej Szkole Podstawowej Nr 47 na Ursynowie odbyły się Mistrzostwa Warszawy w tenisie stołowym dziewcząt.

Naszą Szkołę reprezentowały: Aleksandra Jarocka, Zuzanna Magdzicka oraz Karolina Siennicka.

Dziewczynki po wspaniałej walce do samego końca wywalczyły

VII miejsce w Warszawie

Ogromne gratulacje!!!

Aleksandra Jaskólska

• Dzielnicowe zawody tenisa stołowego

• 20.08.2018 22:20
        • Dzielnicowe zawody tenisa stołowegoW listopadadzie 2017r. chłopcy naszej szkoły uczestniczyli w Dzielnicowych zawodach tenisa stołowego. Zawody odbyły w SP 301 ul. Brygadzistów.

Po emocjonujących i dramatycznych meczach
          reprezentacja Naszej szkoły

zajęła III miejsce.

Gratulacje !!!
          Reprezentacja SP82: Wróblewski Jakub, Madej Jakub, Maciej Zaorski

Dariusz Paklepa
        • TENIS STOŁOWY-DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2005

• 20.08.2018 22:19
        • TENIS STOŁOWY-DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2005
          W dniu 27 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 301 przy ul. Brygadzistów 18 odbyły się zawody z Tenisa Stołowego dziewcząt rocznik 2005 szkół podstawowych Dzielnicy Bemowo w ramach WOM.

Dziewczęta zdobyły I miejsce.

Skład reprezentacji: Aleksandra Jarocka, Zuzanna Magdzicka, Karolina Siennicka.

Nasze złotka będą reprezentować Dzielnicę Bemowo w Mistrzostwach Warszawy.

Ogromne gratulacje i trzymamy mocno kciuki!!!

Aleksandra Jaskólska