Menu główne

 • Dzielnicowe Indywidualne Biegi Przełajowe 2019

  W dniu 24 września 2019r. najlepsi biegacze naszej szkoły wzięli udział w zawodach  sportowych Indywidualne Biegi Przełajowe Bemowskich Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się w Parku Górczewska. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa młodsza klasy 5-6 i grupa starsza klasy 7-8.

  Startujący mieli do pokonania dystans 800m i 1000 m. 

  Wszyscy startujący w tym biegu pokazali prawdziwego ducha walki. Nasza szkoła wystawiła zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

  W punktacji końcowej wszystkich startujących 12 szkół Dzielnicy Bemowo zajęliśmy :

  Dziewczęta: grupa młodsza   II m                                              Chłopcy: grupa młodsza IV m

                      grupa starsza      IV m                                                          grupa starsza     II m

   

  Najlepszych 10 zawodników z każdej kategorii wiekowej reprezentowało Bemowo w dniu 02. 10. 2019 r. na zawodach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

  Z naszej szkoły w grupie tej zalazły się:

  Wiśniewska Hanna kl. 6f, Zając Zofia 5h, Romanow Iga 6b, Strus Dariusz 7b, Mazur Patryk 6a, Godlewska Kamila 8a, Stawarz Przemek 8c, Boczarska Wiktoria 8a, Madej Jakub 8a.

  Sukces dwóch uczniów naszej szkoły:  

  Przemek Stawarz ukończył bieg na IV m, 

  Dariusz Strus na X m .

  Chłopcy pojadą na Mazowieckie Indywidualne Biegi Przełajowe.  BRAWO!!

  Gratulujemy wszystkim startującym osiągniętych wyników !!!

  Galeria

   

  Nauczyciele wychowania fizycznego

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020


  W dniach 26-27 września 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory w wyniku, których wyłoniono skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020.

  Od rana Komisja Wyborcza nadzorowała przebieg głosowania. Uczniowie klas, po okazaniu dokumentu potwierdzającego ich tożsamość oraz po podpisaniu się na liście wyborców, mieli możliwość oddania głosu na jednego z dwunastu kandydatów.

  Zagłosowało 417 uczniów  (12 głosów było nie ważnych). Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami – bardzo niewielkie. Grono uczniów  zadecydowało, iż:

  Przewodniczącym SU został Mateusz Powichrowski,

  Wiceprzewodniczącym SU został Aleksander Gołoś,

  II Wiceprzewodniczącym SU został Mateusz Krawczyk,

  Sekretarzem SU została Jagoda Kosmala.

  Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie członków Komisji Wyborczej, kandydatów do Samorządu Uczniowskiego jak i wszystkich uczniów biorących udział w głosowaniu.

  Galeria

   

                                                                                                                                                   Monika Magdziak Koordynator SU

 • Koncert charytatywny " Budzimy Franka do życia"

  Święto miłości, dobroci i pomagania zakończyliśmy KONCERTEM. Udział wzięli Artyści scen warszawskich, nasi uczniowie, absolwenci szkoły oraz młode talenty z programu telewizyjnego: SZANSA NA SUKCES. Podczas koncertu odbyła się też licytacja kilku ofiarowanych dla FRANKA przedmiotów. Wszystkim towarzyszyła atmosfera wdzięczności, radości i wzruszenia.

  Pomaganie naprawdę uskrzydla!!!

  Dziękuję za obecność i wsparcie.

  Koncert charytatywny " Budzimy Franka do życia".

  Noemi Joanna Zasada

 • Kiermasz charytatywny

  Wtorek 24.09... Był to, w naszej szkole, piękny dzień POMAGANIA. Wszyscy szeroko otworzyliśmy nasze serca, by BUDZIĆ FRANKA DO ŻYCIA! Byliśmy świadkami wielu wspaniałych akcji: loteria fantowa, kącik zagadek, kącik pozdrowień dla FRANKA, akcja maskotkowa RODZICE - DZIECIOM,sprzedaż ciast, Aniołów, książek, kubków, obrazów, rękodzieła i cegiełek na koncert. Wszystkim towarzyszyła radość i chęć niesienia wsparcia dla FRANKA. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że razem możemy zdziałać wielkie CUDA.

  DZIĘKUJĘ za wszelkie dobro i zaangażowanie w przygotowanie tak ważnego dnia!

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  Noemi Joanna Zasada

 • Debata wyborcza

  W poniedziałek 23.09. 2019 r. w naszej szkole  odbyła się debata wyborcza. Podczas tego spotkania kandydaci startujący do SU przedstawili swój program wyborczy i próbowali nakłonić wyborców do głosowania właśnie na nich. Każdy miał możliwość na zaprezentowanie siebie i swoich obietnic wyborczych następnie kandydaci odpowiadali na pytania przedstawicieli klas.

  Kandydaci wykazali się dużą odwagą, stając przed przedstawicielami wszystkich klas i panią dyrektor. Bardzo cieszy nas fakt, że większość uczniów startujących  przyszła na debatę przygotowana.  Debatę uważamy za udaną. Gdy wybory się zakończą, przekonamy się, kto był najbardziej wiarygodny podczas wystąpienia jak i podczas kampanii wyborczej.

  Wkrótce wybory i ogłoszenie wyników.

  Monika Magdziak

  Koordynator SU

 • Międzynarodowy Dzień Kropki odsłona druga- kl. 0 - III

  Klasy 4-8 aktywnie uczestniczyły w Międzynarodowym Dniu Kropki w piątek 13 września, klasy 0 – III przedłużyły ten dzień i kropki towarzyszyły nam w dniu 16 września.

  Uczniowie I etapu kształcenia w czasie zajęć,  podobnie jak klasy starsze zapoznali się z Historią o Vashti, a następnie aktywnie i twórczo działali, na każdym kroku napotykali kropki.  Jednym słowem kropki były wszędzie na ubraniach, na twarzy, w czasie zajęć ruchowych, komputerowych i wielu innych.

  Przedstawiamy fotorelację z naszych działań.

                                                                                                                                                                                  Koordynator Samorządu Uczniowskiego
                                                                                                                                                                                  Klas Młodszych
                                                                                                                                                                                  Kinga Dworakowska

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

   Międzynarodowy Dzień Kropki

  W piątek 13 września,  po raz kolejny w naszej szkole w klasach 4-8, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

  Udział naszej szkoły w tym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności. Nauczyciele prowadzili lekcje z kropką jako motywem przewodnim lub wymyślali zadania z kropkami.

  Tego dnia kropki królowały  na ubraniach. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach, ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka.

   

  Koordynator Samorządu Uczniowskiego

  Monika Magdziak

   

 • Szkolne Narodowe Czytanie w SP 82

  W przeddzień Narodowego Czytania – akcji pod patronatem Prezydenta RP -  zespół nauczycieli humanistów zorganizował szkolne Narodowe Czytanie.

  W tym roku odbyło się ósme  spotkanie z kanonem polskiej literatury i z tej okazji para prezydencka wybrała osiem nowel:

  - "Dobra pani" Eliza Orzeszkowa,

  - "Dym" Maria Konopnicka, "Katarynka" Bolesław Prus,

  - "Mój ojciec wstępuje do strażaków" (ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą") Bruno Schulz,

  - "Orka" Władysław Stanisław Reymont,

  - "Rozdzióbią nas kruki, wrony…" Stefan Żeromski,

  - "Sachem" Henryk Sienkiewicz,

  - "Sawa" (z cyklu "Pamiątki Soplicy") Henryk Rzewuski).

  Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP, Andrzej Duda.

  Szkolne Narodowe Czytanie odbyło się 06.09.2019 r. na trzech godzinach lekcyjnych. W prezentacji multimedialnej przybliżyliśmy lektury, jakie czytano w poprzednich edycjach ("Pan Tadeusz", "Zemsta", "Trylogia", "Lalka", "Quo vadis", "Wesele", "Przedwiośnie"). Odczytaliśmy także list Prezydenta RP.

  Nauczyciele języka polskiego dokonali wyboru spośród wskazanych tytułów. W klasach szóstych czytaliśmy "Sachem", w klasach klasach siódmych "Dobrą panią", w klasach ósmych "Dym".

  Z głosową interpretacją tekstów nowel zmierzyli się: Dyrektor szkoły, Barbara Makowska – Opala, wicedyrektor -  Iwona Seliwiak i Anna Łukasiak, rodzice uczniów z klas 6a i 8b, nauczyciele przedmiotów oraz nauczyciele specjaliści. Było to nie lada wyzwanie: czytanie przed młodzieżą, archaiczny język i archaiczne konstrukcje składniowe. Odbyła się także krótka rozmowa na temat noweli jako gatunku literackiego.

  Mamy nadzieję, że zarówno czytający, jak i słuchacze doświadczyli czegoś niezwykłego - przeżyli niecodzienną lekcję języka polskiego. 

  Dziś już wiemy, że w przyszłym roku utworem czytanym na głos  będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

  Magdalena Sadowska-Maciejewska

  Katarzyna Supeł-Sokulska

 • Apel „Bezpieczny uczeń”

  Apel „Bezpieczny uczeń”

  Dnia 10 września 2019 roku odbył się w naszej szkole apel porządkowy dla klas IV-VIII, na którym uczniowie z klasy 5c przypomnieli swoim kolegom i koleżankom jak należy poprawnie zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego zachowania na terenie szkoły, szczególnie podczas przerw.

  Każdy uczeń, i ten młodszy i ten starszy, chce czuć się w szkole bezpiecznie. Dbajmy więc o to i zachowujmy się tak, aby każdy mógł poczuć, że szkoła jest przyjazna i bezpieczna.

  Koordynator Samorządu Uczniowskiego

  Monika Magdziak

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku wszyscy wróciliśmy do szkoły pełni energii i zapału do pracy. Przed nami nowy rok szkolny, który w naszej szkole rozpoczął się 2 września. Dzieci i ich rodziców na pierwszej w tym roku szkolnym uroczystości szkolnej przywitała dyrektor szkoły p. Barbara Makowska-Opala.

  W nowym roku szkolnym 2019/2020 Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom i Przyjaciołom Szkoły życzymy samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów. Uczniom natomiast życzymy pomyślności i powodzenia w dążeniu do uzyskiwania najlepszych wyników w nauce, a także zdrowia i radości w bieżącym roku szkolnym oraz mile spędzonego czasu w gronie nowych przyjaciół.

  Małgorzata Kociołł

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

  19 czerwca 2019 roku to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie SP 82. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. Wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją szkoły. W czasie uroczystości Pani Dyrektor Barbara Makowska-Opala oraz pozostałe Panie Wicedyrektor dokonały podsumowania osiągnięć uczniów, podziękowały wszystkim za wysiłek włożony w proces dydaktyczny oraz życzyły udanych, bezpiecznych wakacji. Po krótkich przemowach wręczono nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Rok ten obfitował w liczne sukcesy naszych uczniów na wielu płaszczyznach.

  Dopełnieniem uroczystości były przygotowane przez uczniów programy artystyczne, wprowadzające wszystkich w miły, wakacyjny nastrój.

  Po uroczystej ceremonii uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania, gdzie na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

  Życzymy miłego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

  Kinga Dworakowska

 • Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019

  Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019

  W poniedziałek 17 czerwca odbyły się apele dla klas IV- VIII  podsumowujące pracę uczniów w roku szkolnym 2018/2019.

  Podczas nich wręczono nagrody uczniom biorącym udział w wielu konkursach na różnych szczeblach. Nagrodzeni mieli okazję wystąpić przed społecznością szkolną, która gratulowała im sukcesów gromkimi brawami.

  Gratulacje złożyły panie wicedyrektor, które na zakończenie przypominały również najważniejsze rady oraz ostrzeżenia dotyczące spędzania wolnego czasu w różnych miejscach podczas wakacji. 

  Nagrodzonym gratulujemy!

  Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

 • „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”

  „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”

  W dniu 14 czerwca b. r.,  odbyło się prestiżowe spotkanie najbardziej utytułowanych uczniów z dyrektorem szkoły „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”

  Po raz kolejny dyrektor szkoły Barbara Makowska-Opala wraz z Samorządem Uczniowskim gościli najwybitniejszych uczniów z naszej szkoły, osiągających zwycięstwa oraz najlepsze wyniki w konkursach, turniejach, festiwalach  i zawodach o zasięgu dzielnicowym, miejskim, wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym.

  Z radością i ogromną dumą w gronie „Najlepszych z najlepszych” znalazło się 133 uczniów z klas I – VIII. Wszyscy uczestnicy szkolnego bankietu spotkali się w sali widowiskowej szkoły, gdzie wzięli udział w części oficjalnej prowadzonej przez panie Kingę Dworakowską i Magdę Orzoł – Długołęcką. W czasie spotkania mogliśmy podziwiać talent Gabrysi Żurawik, która swoim słowiczym głosem pięknie zaśpiewała piosenkę „ Kolorowy wiatr” z bajki „Pocahontas”.

  Tradycyjnie uczestnicy spotkania wzięli udział w debacie, którą poprowadziła Pani Dyrektor. Podczas dyskusji spisano 10 postulatów, proponowanych zmian, które mają  wpłynąć na poprawę funkcjonowania całej społeczności szkolnej.

  Po debacie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców p. Joanna Jakubowska, która odniosła się do postulatów naszych uczniów, a następnie  czas umiliła nam Julia Świętochowska, czytając swój wiersz „Człowiek”. Wiersz Julii zamieszczony został w tomiku wierszy finalistów ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Życie między wierszami”  pt. „Nie odkładaj życia na potem”.

  Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszenie na  słodki poczęstunek, którego sponsorem, jak co roku, był pan Marcin Sikorski właściciel firmy „Szwajcarka”, która przygotowuje posiłki na szkolnej stołówce.

  Każdy uczeń uczestniczący w tym wyjątkowym spotkaniu otrzymał  pamiątkowy dyplom oraz honorową plakietkę.

  Gratulujemy tegorocznym uczestnikom spotkania „Najlepsi z najlepszych” i życzymy im dalszych sukcesów oraz realizacji marzeń i planów. W szczególny sposób gratulujemy rodzicom i opiekunom uczestników tego prestiżowego bankietu. Jesteśmy przekonani, że za sukcesem dziecka często stoi duża troska i poświęcenie jego rodziców i opiekunów. 

  Kinga Dworakowska
  Magda Orzoł - Długołęcka

   

 • SZKOLNY PLENER FOTOGRAFICZNY

  We wtorek 13 czerwca, uczestnicy KOŁA FOTOGRAFICZNEGO oraz miłośnicy fotografowania udali się do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Podziwialiśmy piękne krzewy, różane zagajniki, rumianki, chabry, jaśminy z cudnymi, kolorowymi motylami.Świat potrafi zachwycić:) A my? Z radością robiliśmy zdjęcia, by na dłużej zachować piękno:)

   

  Zapraszam do obejrzenia galerii.

  Noemi Joanna Zasada

 • Piknik Sportowo-Integracyjny 2019 za nami

  Piknik Sportowo-Integracyjny 2019 za nami

  W dniu 8 czerwca 2019 r. w Naszej Szkole odbył się Piknik Sportowo-Integracyjny.

  Tegoroczne hasło pikniku brzmiało: Bawmy się”

  Uroczystego otwarcia Pikniku dokonał Zespól Kierowniczy Naszej Szkoły i  Przedstawiciel Rady Rodziców.

  Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia była cała Społeczność Szkolna.  Na dziedzińcu szkoły pojawiło się mnóstwo niespodzianek przygotowanych wspólnie przez nauczycieli rodziców i dzieci. Na scenie uczniowie prezentowali  swoje talenty artystyczne, taneczne  i sportowe.

  Przy  barwnych  stoiskach  można było  bawić się w grach, konkursach, śpiewać,  tańczyć i ćwiczyć przy muzyce. Malować buzie , robić bańki mydlane , sprawdzić swoje zdolności plastyczne, manualne, przyrodnicze, językowe   i wiele innych zabaw.

  Główną atrakcją Pikniku była Firma  „W świecie rycerzy”, która zaprezentowała tajniki kunsztu rycerskiego. Uczestnicy Pikniku  mogli obejrzeć zbroje rycerskie, trening rycerskiego rzemiosła połączony z opowieścią o stanie rycerskim, pasowane na rycerza, walki dzieci na piankowe miecze.

  Rycerze rozpoczęli i zakończyli pokazy wystrzałem z hakownicy.

  Dużo emocji wzbudziły pokazy Klubu Karate Pana Łukasza Rosiaka, oraz pokazy Cheerliderek w których swoje talenty rozwijają uczniowie naszej szkoły.

  Już po raz drugi w Pikniku uczestniczyła Firma Rowerowa Nextbike, która zadbała  o bezpieczeństwo rowerów naszych uczniów przygotowując „Serwis rowerowy”, oraz „Trenażer” .

  Ekspresyjne stoisko przygotowali nauczyciele świetlicy szkolnej.

  Tradycyjnie na naszym Pikniku biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz książek.

  Firma LEGO Bricks 4 Kidz przygotowała stoisko na którym dzieci bawiły się rozwijając kreatywność i wyobraźnię z klockami lego.

  Akcją charytatywną kierował zespół nauczycieli na stoisku z Loterią fantową.

  Na boiskach szkolnych odbywały się liczne konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Startowały w nich dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Dzieci z klas I-III aktywnie ćwiczyły na torze sprawnościowym.

  Dużo wrażeń sportowych  wzbudził mecz w „Dwa ognie” między nauczycielami szkoły, a rodzicami naszych uczniów. Drużyny wykazały się wysoką sprawnością sportową, a co najważniejsze przestrzegały zasad i gry fair play. Warto podkreślić, że drużyny posiadały w swym zespole dodatkowego zawodnika – żywo dopingującą widownię! . Na koniec rywalizacji wszyscy sportowcy uhonorowani zostali medalami ufundowanymi przez Firmę Lasermax, stałego partnera i sponsora naszej szkoły.

  W trakcie przerw meczu swoje talenty taneczne zaprezentowały dziewczynki   z zespołów „Rytm” i „Tempo”.

  Na uczestników zabawy czekała pyszna grochówka oraz lemoniada, przygotowane przez firmę cateringowa „Szwajcarka” Marcin Sikorski.

  W kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców można było posilić się pysznymi ciastami, a lodami  „U Lodziarzy” ochłodzić gorącą atmosferę. 

  Kawą i herbatą częstowała przy pomocy uczniów Pani Anna Mierzejewska.  

  Wszystkie emocje, zwycięstwa, radości zostały uwiecznione na zdjęciach.

  Tego dnia na szkolnym placu było dużo zabawy, radości, uśmiechów i wszyscy doskonale się bawili !!!.

   

                                                                                                          Koordynator Pikniku Urszula Szczyplińska

 • Wykład na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

  Wykład na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

  25 maja 2019 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się wykład : „Elektryczność wokół nas”, który poprowadził prof. Andrzej Wysmołek.

  Młodzież szkół podstawowych i  gimnazjalnych  miała okazję pogłębić zdobytą już wiedzę oraz dowiedzieć się wielu nowych ciekawych rzeczy.

  Prof. Wysmołek z pasją opowiadał i jednocześnie ilustrował zjawiska fizyczne poprzez doświadczenia. Z niektórymi spotkaliśmy się już w codziennym życiu a na wykładzie dowiedzieliśmy się jak one powstają np. elektryzowanie się i przyciąganie ciał, jak powstaje błyskawica, prąd elektryczny, jakie są skutki przepływu prądu, jakie zjawiska elektryczne wykorzystujemy w życiu codziennym.

  Celem wykładu było wyjaśnienie,  że szereg zjawisk elektrycznych zachodzących w przyrodzie od dawna np. błyskawica można wyjaśnić korzystając z prostych praw fizyki.

  Dowiedzieliśmy się też, gdzie ładunki elektryczne gromadzą się najchętniej i jaki ma to związek z konstrukcją piorunochronów. Ruch ładunków powoduje powstawanie prądu elektrycznego. Zaobserwowaliśmy, że prąd może płynąć nie tylko w metalach, ale również w cieczach, gazach a nawet próżni co jest wykorzystywane w sprzęcie elektronicznym i medycznym.

              Interesujące i inspirujące prowadzenie wykładu pozwoliło nam poczuć się studentami UW i jeszcze bardziej zachęciło do uczenia  fizyki.

   

  Antonina Muszyńska 8d

 • Ośmiu wspaniałych

  Ośmiu wspaniałych

  21 maja 2019 r. siedmioro naszych wolontariuszy wzięło udział w Gali XXVI Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”, który odbywał się w Teatrze Komedia w Warszawie. Galę koncertową poprzedziły eliminacje, w których nasi wolontariusze zaprezentowali przed komisją swoje zaangażowanie społeczne. Efektem tych prezentacji było wyłonienie laureatów w kategorii „Ósemki”.

  Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły z klasy 8d – Gabriela Żurawik, która jest dobrze znana uczniom SP82 z racji jej wokalnego udziału w koncertach charytatywnych, Festiwalu Piosenki Patriotycznej, czy z innych wydarzeń artystycznych. Gabrysia pomaga w świetlicy szkolnej, jest osobą odpowiedzialną i zaangażowaną w wiele wydarzeń w szkole i poza nią.  Sama mówi o sobie: „Kocham życie i zamierzam czerpać z niego garściami, ale nie zapominam o tych, co mają mniej ode mnie lub los się do nich nie uśmiechnął, a niczym sobie na to nie zasłużyli”.

  Koncert galowy, był dużym przeżyciem dla wolontariuszy zgromadzonych w Teatrze – mogli zobaczyć podobnych sobie młodych ludzi, pozytywnie myślących, którzy chcą pomagać innym, otwierają serca dla bliźnich i mogą być przykładem dla rówieśników.

  Garść przesłań dla wolontariuszy oraz założenia na przyszłe lata przedstawiła Prezes Fundacji „Świat na tak” pani Joanna Fabisiak a część artystyczną uświetnił Teatr Improwizacji Ab Ovo.

  Agnieszka Przybyszewska

  Koordynator wolonatariatu

 • Nikola Chodinow laureatką jubileuszowej 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego BAZGROŁ

  Nikola Chodinow laureatką jubileuszowej 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego BAZGROŁ

  Dzielimy się bardzo dobrą wiadomością. Nikola Chodinow, uczennica kl. 6d znalazła się w gronie finalistów jubileuszowej 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego BAZGROŁ, zdobywając II miejsce. Nikola napisała opowiadanie pt. „Sen(s)”, które samodzielnie zilustrowała. Wśród jurorów tegorocznego BAZGROŁA znaleźli się m.in.: Grzegorz Kasdepke, Marek Michalak i Jurek Owsiak. Uroczytość wręczenia nagród odbyła się 24 maja 2019 r. podczas 10. Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym. Organizatorem konkursu jest portal dużeKa i Papierowy Pies.

  Serdecznie gratulujemy!

  Magdalena Sadowska-Maciejewska

 • Warszawski konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA

  Warszawski konkurs matematyczny                   dla uczniów klas trzecich MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA

  Z przyjemnością informujemy, że w warszawskim konkursie matematycznym dla uczniów klas trzecich Mała Olimpiada Matematyczna nasi uczniowie:

  Sonia Namysł z klasy IIIe  i Jan Matkowski z klasy IIId zajęli  III miejsce.

  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 65.

   

  Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

  Jolanta Trych

 • XVI BEMOWSKI EKO-TURNIEJ pod hasłem „Dbajmy o lasy” na ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej w Lesie Bemowskim pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy

  XVI BEMOWSKI EKO-TURNIEJ pod hasłem „Dbajmy o lasy” na ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej w Lesie Bemowskim pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy

  W dniu 21.05.2019 r. reprezentacja klas piątych w składzie:

  Franciszek Makaruk (kl. 5b)

  Agnieszka Zawistowska (kl. 5e)

  Nina Wójtowicz (kl. 5g)

  zdobyła w turnieju II miejsce.

   

  Serdeczne gratulacje!!

  Tomasz Oder – opiekun delegacji

strona:

Certyfikaty