• Dzielnicowe Zawody „Wielobój gimnastyczny”

• 18.09.2017 19:43
        • W dniu 05.04.2017r. reprezentacja   dziewcząt  naszej szkoły uczestniczyła wDzielnicowych  Zawodach  „Wielobój  gimnastyczny”.  Każda zawodniczka miała do wykonania układ ćwiczeń wolnych: stanie na rękach, tzw. "mostek", przerzut bokiem, przewrót w przód i w tył; układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej oraz skok przez kozła. Na wynik końcowy drużyny i danej zawodniczki  składała się suma punktów ze wszystkich trzech konkurencji gimnastycznych.

Walka była zacięta i bardzo wysoki poziom umiejętności.

Zdobyłyśmy IV miejsce.

Skład reprezentacji:

Antonina  Baranowska 2h, Amelia Kopka 2g, Róża Stawska 3c, Zuzanna Zawadzka 3h, Julia Bek 3a, Katarzyna Kowalczyk 4f, Kaja Kochańska 5c, Julia Molis 5c, Wiktoria Krasowska 5c.

Opiekun grupy:

Urszula Szczyplińska

• Festiwal „ASTERIADA 2017”- konkurs piosenki

• 18.09.2017 19:42
        • W dniach 03.03.- 01.04.2017r. został zorganizowany w Domu Kultury Włochy XVI Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA.

Patronatami honorowymi byli: Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Burmistrz Dzielnicy Włochy - Michał Wąsowicz, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do Spraw Edukacji Kulturalnej - Anna Michalak i Warszawski Program Edukacji Kulturalnej.

W ramach festiwalu w marcu odbył się konkurs piosenki z udziałem artystów ze szkół i domów kultury mieszczących się na terenie województwa mazowieckiego. W wyniku eliminacji wstępnych, które odbywały się w dniach 9,10,11 marca 2017 do konkursu finałowego zakwalifikowano 116 podmiotów wykonawczych:  soliści i zespoły.

W trakcie przesłuchań finałowych , które odbyły się 17 marca 2017r. trzymaliśmy kciuki za wokalistów ze SP nr 82. Uczniów do prezentacji wstępnych i finałowych przygotowała p. Joanna Cegielska. Z przyjemnością  informujemy, że zespół wokalny z kl. II A SP nr 82 w konkursie piosenki zajął I MIEJSCE.Brawo smiley Nagrody zostały wręczone podczas koncertu galowego dnia 1 kwietnia 2017r. w Okęckiej Sali Widowiskowej. W trakcie koncertu galowego zostały również skierowane podziękowania dla instruktorów za trud włożony w przygotowanie podopiecznych.

Wszystkie prezentacje finałowe wysłuchało jury w składzie:

Katarzyna Sokołowska – chórmistrz i pedagog, nauczyciel akademicki (profesor zwyczajny)

Barbara Dziekan-Vajda – aktorka, reżyser i nauczyciel akademicki (profesor zwyczajny)

Marek Błaszczyk – kompozytor, klawiszowiec, aranżer, producent muzyczny.

Wiesława Sadowska– reżyser koncertu galowego, dyrektor DKW

Utalentowanych szkolnych artystów nie brakuje. Z pewnością jeszcze nie raz o nich usłyszymy, a być może kariera niektórych rozpoczęła się właśnie w tym roku. Za wzruszenia, radosną atmosferę i dobre słowo dziękujemy wszystkim od których otrzymaliśmy wsparcie.

Zespół wokalny

wraz opiekunem Joanną Cegielską

• Autorzy najciekawszych lapbooków nagrodzeni

• 18.09.2017 19:40
        • 31 marca 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się rozdanie nagród w konkursie „Lapbookowy zawrót głowy”.

23 laureatów konkursu otrzymało pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyli: pan wicedyrektor Przemysław Jeruszka oraz pani Iwona Lenarcik. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Rozdaniu nagród towarzyszyła wystawa nagrodzonych lapbooków, a duże zainteresowanie pracami świadczy, że ta niecodzienna forma propagująca czytelnictwo, zawróciła w głowie uczniom odwiedzającym szkolną bibliotekę.

Nagrodzone lapbooki można oglądać w bibliotece szkolnej do 7 kwietnia 2017r.

Nauczyciele-bibliotekarze

• Akcja - Zamknij telefon w szafce, otwórz książkę - Po prostu „Zaczytaj się na przerwach”

• 18.09.2017 19:39
        • Niektórzy ( na razie nieliczni) przynieśli do szkoły w piątek swoją ulubioną książkę i …

czytali ją na przerwie, rozmawiali o niej w gronie znajomych, opowiadali i zachęcali do jej czytania innych.

Po prostu „zaczytali się” ….

Akcja jeszcze trwa, zapraszamy w piątek po świętach.

Koordynator akcji

Bożena Kotarska

• IX Dzielnicowy Turniej Klas Integracyjnych I- III

• 18.09.2017 19:38
        •      29 marca w naszej szkole odbył się „IX Dzielnicowy Turniej Klas Integracyjnych I – III” pod patronatem Burmistrza dzielnicy Bemowo p. Michała Grodzkiego.

W turnieju uczestniczyło 5 szkół, reprezentowanych przez 12 osobowe zespoły. Łącznie startowało 60 dzieci z bemowskich szkół.

Podczas zawodów panowała wspaniała, sportowa atmosfera, pełna zachowań fair play, wzajemnej współpracy i wsparcia. W konkurencjach sportowych oprócz dzieci, brali udział również ich opiekunowie.Nauczyciele zobowiązani byli zespołowo pokonać wcale nie najłatwiejszy tor przeszkód.

Każda szkoła i każdy uczestnik otrzymał wspaniałe nagrody, ufundowane przez  burmistrza dzielnicy Bemowo i Radę Rodziców naszej szkoły.

Dzieci z uśmiechem na ustach, radosne, rozbawione, pełne emocji i wrażeń wracały do swych szkół.

Oto reprezentacja naszej szkoły:

Nikodem Grezszczak 3e, Igor Bloch 2d, Tobiasz Grzywacz 2d, Alicja Fortuna 2d, Zofia Wójtowicz 2d, Adam Artur 2d, Maciej Goleń 2b, Regina Emil Alan 1d

Koordynator turnieju - Alina Sekuła