• " Wygraj życie dzięki marzeniom"

• 18.09.2017 20:14
        • W  dniu 29 maja 2017r. w naszej szkole gościliśmy szermierzy na wózkach, wybitnych sportowców, wielokrotnych medalistów Mistrzostw Świata i Europy, paraolimpijczyków z Fundacji Akademia Integracji. W ramach działalności edukacyjnej panowie: Radosław Stańczuk, Arkadiusz Jabłoński i Grzegorz Pluta przeprowadzili warsztaty dla dzieci na temat tolerancji, integracji, nauki o drugim człowieku, łącząc teorię z praktyką.

Podczas prowadzonej prezentacji prowadzący na własnych przykładach ostrzegali przed  niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą doprowadzić do wypadku. Uczniowie meli okazję podjąć dyskusję na temat znaczenia słów: pasja, odwaga, tolerancja, integracja, odpowiedzialność, przyjaźń, poznać zasady fair play, zarówno w życiu codziennym jak i  w sporcie. Ponadto dzieci miały okazję poznać szermierkę na wózkach i samodzielnie zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce- członkami kadry narodowej. Zmienić sposób postrzegania osób niepełnosprawnych – poznać ich jako osoby ambitne i samodzielne, osiągające wybitne osiągnięcia, po prostu jako zwykłych- niezwykłych ludzi z marzeniami, sukcesami i pasjami.

Dziękujemy Mamie Kacpra -ucznia klasy 1e, za pomoc w organizacji warsztatów.

Jolanta Trych

• DZIELNICOWY KONKURS LOGOPEDYCZNO-PLASTYCZNY „GŁOSKI W OBRAZKACH”

• 18.09.2017 20:13
        • 19 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 316, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w Dzielnicowym Konkursie Logopedyczno-Plastycznym „Głoski w Obrazkach”.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli w tym konkursie nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas drugich:

II miejsce zajęła Zofia Polit kl. 2H,

wyróżnienia zdobyli Zuzanna Zając kl. 2H, Adam Kukla kl. 2E.

W kategorii klas trzecich:

II miejsce zajął Ignacy Majer kl. IIID.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mariola Ewa Czubkowska, Agnieszka Lipnicka

• Nowy Konkurs Matematyczny „LICZĘ NA MALOWNICZEJ”!

• 18.09.2017 20:11
        • Trzyosobowa drużyna matematyków z naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Żurek w składzie:

Michał Osuch kl. VI d, Tymoteusz Nowak kl. V a, Filip Styś kl. V a wzięła udział 24 maja w Turnieju Matematycznym Włochy kontra Bemowo o tytuł „Matematycznego Asa”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 87 przy ulicy Malowniczej.

Konkurs składał się z dwóch części: testu kwalifikacyjnego, który wyłonił najlepszą dziesiątkę, a potem finału w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, który prowadzili studenci z Uniwersytetu Warszawskiego. Do finałowej dziesiątki zakwalifikowali się Michał Osuch i Tymek Nowak. Nie udało im się zdobyć tytułu „Matematycznego Asa”, ale zaprezentowali się bardzo dobrze i zdobyli cenne nagrody indywidualne. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy, mamy zamiar powalczyć za rok z jeszcze lepszym skutkiem!

przewodnicząca Zespołu Matematycznego:

Katarzyna Żurek

• OGŁOSZONO WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2017!

• 18.09.2017 20:10
        • Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych .

W Polsce konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Wśród uczestników naszej szkoły wyróżniono w tym roku 29 uczniów.

Są to: Lista_uczniow_wyroznionych_Kangur_16-17.pdf

Wszystkim wyróżnionym gratulacje składa zespół nauczycieli matematyki!

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę - breloczek Magiczny sześcian!

przewodnicząca zespołu:

Katarzyna Żurek

• Warszawski Poetycki Konkurs „Złota Biedronka” rozstrzygnięty !!!

• 18.09.2017 20:09
        • W dniu 17.05.17 r. w Szkole Podstawowej nr 306 odbyła się uroczysta gala – podsumowanie VII edycji Konkursu Poetyckiego „Złota Biedronka”.

Wśród ponad 1300 nadesłanych prac, wybrano 14 wierszy. Wśród laureatów konkursu znalazły się nasze dwie uczennice Jagoda Maciejewska i Julia Rudolf.

Wiersze, których inspiracją był wiersz J. Twardowskiego, szczególnie słowa: „wystarczy kochać, przytulać, obejmować” zyskały uznanie komisji, w której skład wchodziła znana i ceniona poetka p. Hanna Niewiadomska.

Galę wręczania nagród zakończył słodki poczęstunek.

Gratulujemy naszym poetkom, do udziału w konkursie!

zapraszamy za rok – p. B. Kotarska i p. M. Muciek