• Wyniki szkolnego konkursu "W warszawskim lesie"

• 23.10.2016 18:15
        • Dnia 19 kwietnia 2016 roku w naszej szkole w ramach programu „Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m.st. Warszawy” został zorganizowany konkurs literacko-ekologiczny dla uczniów II i III. Zadaniem uczestnika konkursu było indywidualne i samodzielne napisanie pracy literackiej na jeden z trzech tematów wskazanych przez organizatora związanych z hasłem „W warszawskim lesie”.
          Komisja konkursowa w składzie: p. Jadwiga Myśliwiec, p. Anna Łukasiak, p. Dorota Skupień, p. Małgorzata Halber, p. Lilianna Hałka wyłoniła następujących laureatów szkolnego etapu konkursu:
          z klas II Antoninę Wiciak - uczennicę kl.IId
          z klas III Nikolę Chodinow- uczennicę kl.IIId
          Serdecznie dziękujemy uczniom klas IId, IIg, IIIc, IIId, IIIe, IIIf za udział w konkursie  zapraszamy do udziału w konkursach  ekologicznych w następnym roku szkolnym.
          Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                          Lilianna Hałka
        • Ekologia w moim domu

• 23.10.2016 18:13
        • Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu „Ekologia w moim domu”, zorganizowanego przez Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.
          Swoje pomysły na przedstawienie zwyczajów ekologicznych panujących w ich domach zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Prace nagradzane były w trzech kategoriach.
          W kategorii praca multimedialna:
           Wiktoria  Boczarska i Nikola Kuszkowska z kl. IV b – III miejsce
          W kategorii praca plastyczna:
           Antonina Muszyńska z kl. Vb- II miejsce
          W kategorii praca pisemna:
           Michalina Krawczyk z kl. VI e – III miejsce
          Uroczysty finał konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 25 kwietnia 2016 r. w Lublinie.
                                  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
          Karolina  Klusek
        • Wielobój gimnastyczny dziewcząt

• 23.10.2016 18:05
        • W dniu 12 kwietnia uczennice naszej szkoły starowały w Dzielnicowych Zawodach Wielobój  Gimnastyczny. Zawody składały się z trzech konkurencji: układ ćwiczeń równoważnych  na ławeczce gimnastycznej, skok przez kozła i układ ćwiczeń wolnych.
          Skład reprezentacji: Tosia Baranowska 1h, Amelia Kopka 1g, Julia Bek 2a, Kasia Kowalczyk 3f, Tosia Siennicka 3f, Kaja Kochańska 4c, Julia Molis 4c, Ania Karczewska 5e, Karolina Siennicka 5e,Wiktoria Boczarska 4b.
          Zajęliśmy  IV miejsce.
          Opiekunem grupy jest Urszula Szczyplińska.
          Indywidualnie II miejsce zajęła Kaja Kochańska.
          Maksymalny wynik(10 pkt) konkurencji układ ćwiczeń wolnych uzyskała  Ania Karczewska .
          GRATULACJE  DLA  DZIEWCZYNEK!!!
          Urszula Szczyplińska
        • Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności za nami - wielki sukces drużyny ze SP 82!

• 23.10.2016 18:07
        • W ubiegły weekend we Wrocławiu odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. Dwie szkolne drużyny o nazwie „6za6” pod opieką p. Ilony Jodzis i Magdy Orzoł oraz „PIZZA” (Pracowity Inteligentny Zabawny Zespół Artystek) wzięły udział w tym wydarzeniu. Oprócz wielu niezapomnianych przeżyć, wielokulturowych spotkań, ciekawych warsztatów, udało się wrócić do Warszawy z pucharem i tytułem Mistrza Polski!
          Drużyna „PIZZA” składająca się z siedmiu dziewczynek z klasy V c: Asi Kuczyńskiej, Jagody Maciejewskiej, Małgosi Miłaszewicz, Kasi Sagan, Julii Styś, Ani Tomaszewskiej i Kamili Wieczorek, zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. W Olimpiadzie wzięło udział ponad 2 tys. uczestników, więc zwycięstwo dla uczennic naszej szkoły jest wielkim wyróżnieniem!
          Dziewczynki pod opieką dwóch trenerek- p. Joanny Chochlewicz i p. Eweliny Baran, od października przygotowywały się do startu w tym turnieju. Poświęciły na to wiele popołudni w weekend oraz wieczorów w tygodniu, ale praca opłaciła się!
          Wyjazd do Wrocławia nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego trzech sponsorów - BPS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A, APN Promise i RITF advnet. Dzięki przekazanym przez nich funduszom mogliśmy opłacić transport czy nocleg we Wrocławiu. Oprócz sponsorów prywatnych dużym zaufaniem oraz wiarą w nasze siły i możliwości twórcze obdarzył nas Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz Rada Rodziców naszej Szkoły, dzięki którym poszerzyliśmy swoje środki finansowe na wyjazd.
          Zdobycie pierwszego miejsca upoważnia drużynę „PIZZA” do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych na Światową Olimpiadę Kreatywności, która odbędzie się w dniach 25-28 maja w Knoxville w stanie Tennessee. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż jesteśmy jedyną szkołą z Warszawy, która weźmie udział w mistrzostwach gromadzących corocznie ponad 17 tys. najbardziej kreatywnych uczestników z całego świata! Jednak by uczennice wraz z trenerkami mogły urzeczywistnić te plany, potrzebują wielkiego wsparcia finansowego. Już rozpoczęliśmy przygotowania i czynimy wielkie starania o zdobycie sponsorów!
          List_do_sponsorow_PIZZA.pdf

Joanna Chochlewicz