• 102. urodziny Patrona szkoły Jana Pawła II

• 27.06.2022 10:02
        • 18 maja 2022 roku obchodziliśmy 102. urodziny Patrona SP 82 – Jana Pawła II. Oglądaliśmy albumy, książki bogate w fotografie i informacje dotyczące Papieża Polaka. Papież pielgrzym, Papież, który bardzo kochał dzieci. Zwróciliśmy uwagę na określenie pokolenie JP II.
          Fot. Agata Kluczyńska

• Ania, Róża, Franek BRAWO! za konkurs dzielnicowy „Znam legendy polskie”

• 27.06.2022 09:38
        • 11 maja 2022 roku drużyna uczniowska SP 82 w składzie: Ania Kiełbasa z kl. 2a, Róża Doraczyńska z kl. 2a , Franek Jurkiewicz z kl. 3f godnie, odważnie i na wysokim poziomie  reprezentowała naszą szkołę w trzecim etapie konkursu dzielnicowego „Znam legendy polskie”, który odbył się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie. Zajęliśmy 5. miejsce. Brawo i Gratulacje Kochane Dzieci! Dla naszej szkoły jesteście Zwycięzcami!
          Koordynator konkursu Agata Kluczyńska
          Fot. Agata Kluczyńska
          Fot. Nauczyciel SP 301 (fot. wspólna)

• 9 maja – obchody Dnia Europy

• 26.06.2022 21:27
        • 9 maja z okazji Dnia Europy – święta pokoju i jedności w Europie, upamiętniającego rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, uczniowie klas ósmych przygotowali małe informatory odnoszące się do tematyki powyższego święta. Podziękowania dla Was! Młodsi uczniowie z ciekawością przyglądali się flagom poszczególnych państw i czytali informacje zamieszczone w informatorach.

• 8 maja - Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• 26.06.2022 20:01
        • Dziękujemy serdecznie za życzenia indywidualne i na profilu społecznościowym SP 82.
          Nadszedł oczekiwany maj, a w tym maju,
          wśród liści, zieleni…
          rozkwitają pąki wiosennych kwiatów.
          Na ławce w parku,
          wśród tego widoku,
          czytać książkę chcę.
          Wypożyczył mi ją miły pan w bibliotece,
          co święto swe obchodzi 8 maja!
          Autor: Agata Kluczyńska

• 60 lat minęło… niezapisane strony książki bibliotecznej wypełniły się życzeniami czytelników!

• 19.06.2022 21:08
        • 60 lat minęło… 1661/1662-2021/2022
          6 maja 2022 roku (piątek) obchodziliśmy 60-lecie istnienia SP 82 w Warszawie. Biblioteka szkolna włączyła się w obchody jubileuszu.
          Pojawiła się okolicznościowa książka z niezapisanymi stronami. Na kartach tej wyjątkowej książki czytelnicy mogli złożyć życzenia i to czynili. Jakie życzenia pojawiły się – odpowiedź znajdziecie w załączonej fotorelacji.
          Ponadto na lekcji bibliotecznej powstały prace twórcze z motywem książki z wkomponowanymi życzeniami dla SP 82 oraz promocją książek godnych przeczytania według naszych uczniów.
          Dziękujemy bardzo Wiktorii z kl. 3 za przygotowanie okolicznościowego plakatu z okazji 60-lecia szkoły, który upiększył gazetkę ścienną na korytarzu.
          Fot. Agata Kluczyńska
          Uwaga! Galeria w trakcie uzupełniania fotografiami

• Święta majowe. Wywieś flagę na Dzień Flagi!

• 19.06.2022 19:59
        • Święta majowe bliskie i znane są każdemu mieszkającemu w Polsce. Biblioteka zachęcała do wzięcia udziału w akcji społecznej: Wywieś flagę na Dzień Flagi!
          W przestrzeni biblioteki pojawiła się wystawka książek dotycząca Święta Narodowego Trzeciego Maja – upamiętniającego uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Na korytarzy wykonana została gazetka ścienna.
          Fot. Agata Kluczyńska

• Kwiecień i maj z quizami czytelniczymi

• 19.06.2022 19:49
        • W kwietniu pojawiło się wyjątkowe, kolorowe pudełko z quizami książkowymi – opracowanymi przez aktywnie działające w bibliotece szkolnej uczennice z kl. 3b – Małgosię i Zosię.
          Quizy po dziś dzień cieszą się popularnością wśród naszych uczniów z kl. 1-8.
          Pytania quizowe dotyczą lektur szkolnych oraz książek znajdujących się w zasobach biblioteki SP 82.