• Wyniki konkursu na recenzję książki "Moja ulubiona książka"

• 31.03.2016 16:44
        • Komisja Konkursowa Konkursu na recenzję książki „Moja ulubiona książka” w składzie: pani Anna Bogusław, pani Jadwiga Myśliwiec, pani Iwona Lenarcik postanowiła nagrodzić:
          - Tymona Marcikowskiego z kl. VB za recenzję książki "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" J. K. Rowling,
          - Nikolę Drobek z kl. VF za recenzję książki „Ucieczka w dzicz” E. Huntert,
          - Wiktorię Zgórską z kl. VD za recenzję książki „Kroniki Archeo” A. Stalmaszyk
          oraz wyróżnić recenzję Aleksandry Bugalskiej z kl. VB  dotyczącą książki „Ania z  Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wręczenie nagród nastąpi 20 kwietnia 2016 r.  w czasie apelu z okazji obchodów Światowego Dnia Książki.

Nauczyciele-bibliotekarze
        • Wyniki konkursu poetyckiego „Magia słów”

• 31.03.2016 16:34
        • W dniach 22, 23 i 30 marca 2016 r. odbyły się posiedzenia Komisji Konkursowej Konkursu poetyckiego „Magia słów” zorganizowanego w ramach projektu Uczniowie SP nr 82 wydają tomik poezji „Dziecięcym piórem”. Na konkurs złożono 72 wiersze.

Jurry w składzie:

Barbara Makowska-Opala – dyrektor szkoły

Przemysław Jeruszka – wicedyrektor szkoły

Małgorzata Muciek – nauczyciel języka polskiego

Jadwiga Myśliwiec – nauczyciel-bibliotekarz

• Wyniki konkursu fotograficznego „Książka w kadrze”

• 21.03.2016 20:41
        • Pragniemy poinformować, iż Komisja Konkursowa w składzie: pani dyrektor Barbara Makowska-Opala, pani wicedyrektor Grażyna Krawczyk, pani wicedyrektor Iwona Seliwiak, pan wicedyrektor Przemysław Jeruszka, pani Joanna Jakubowska, pani Jadwiga Myśliwiec, pani Dorota Skupień, Bartosz Ancuta z kl. 6e wyłoniła laureatów konkursu fotograficznego „Książka w kadrze”. Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę szkolną w ramach Kampanii Czytania „Cała Szkoła Czyta”.
          I miejsce – Jarosław Nowak z kl. IV A za zdjęcie „Mam apetyt na dobrą książkę”
          II miejsce – Mariusz Borowicz z kl. IV B za zdjęcie „Wiedza czerpana z natury”
          III miejsce – Julianna Mroczek z kl. VI D za zdjęcie „Porzucona opowieść”
          Wyróżnienie – Tymoteusz Nowak z kl. IV A za zdjęcie „Wszyscy kochają książki”

• Kampania „Cała szkoła czyta”

• 21.03.2016 20:39
        • W dniu 7.12.15 r., w poniedziałek, odbyło się podsumowanie kampanii czytania „Cała szkoła czyta”.

Projekt był skierowany do wszystkich uczniów klas 4-6 i klas 1–3. Odbywał się na wielu płaszczyznach, na wielu poziomach. Czytali dorośli – dzieciom, dzieci starsze – dzieciom młodszym, rówieśnicy – rówieśnikom zarówno w swoich klasach, jak i między klasami.

Wręczono uczniom 35 dyplomów, za szczególne zaangażowanie w realizację zadań projektu.

• Konkurs plastyczny "Książki moich marzeń"

• 21.03.2016 20:38
        • Jakub Misiński z kl. IVa laureatem bemowskiego konkursu plastycznego „Książki naszych marzeń”.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi Misińskiemu z IV a, który został laureatem bemowskiego konkursu plastycznego „Książki naszych marzeń”. Jego praca pt.”Na jagody” zdobyła 3 miejsce. Wystawę nagrodzonych prac będzie można oglądać od 18.11.2015r. do 4.12.2015r. w Bibliotece Publicznej, Czytelni nr XVII przy ul. Powstańców Śląskich 17. Wręczenie nagród odbędzie się 19 listopada 2015r. w Czytelni nr XVII o godz. 17.00.

• Biblioteka nagradza

• 21.03.2016 20:37
        • Skończył się październik, a wraz z nim Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Przyszedł czas na podsumowania i rozdanie nagród laureatom konkursów ogłoszonych przez szkolną bibliotekę: „Najpiękniejsza zakładka do książki”, „Plakat reklamujący bibliotekę i czytanie”. Spośród ponad 70 prac zgłoszonych na wymienione konkursy, 22 października 2015 r. Komisja Konkursowa wybrała te najlepsze. Wybrano także prace, które przeszły do kolejnego etapu Bemowskiego Konkursu Plastycznego „Książki naszych marzeń”. 29 października 2015 r. wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w ogłoszonych konkursach, zostali zaproszeni na rozdanie nagród. Odbyło się ono na holu pierwszego piętra. Na laureatów czekały dyplomy, nagrody i gromkie brawa. Pozostali uczestnicy konkursów również zostali docenieni. Za trud włożony w wykonanie prac otrzymali pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę pocieszenia.

• Urodziny Biblioteki Szkolnej i Pasowanie na Czytelnika

• 21.03.2016 20:35
        • 22 października 2015 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka świętowała swoje 54 Urodziny. W specjalnie na tę okazję udekorowanej bibliotece szkolnej na wszystkich przybyłych gości czekała słodka niespodzianka. Chętni uczniowie mieli także możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w quizie ze znajomości lektur przygotowanym przez panią Jadwigę Myśliwiec i zdobycia nagrody. Wieść o urodzinach rozniosła się po szkole w mgnieniu oka. Można pokusić się o stwierdzenie, że tylu gości w czasie przerw, co tego dnia, biblioteka jeszcze nie miała.

• Wyniki szkolnego etapu konkursu plastycznego „Książki naszych marzeń"

• 21.03.2016 20:34
        • 22.10.2015 r. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: pani dyrektor Barbara Makowska-Opala, pani wicedyrektor Iwona Seliwiak, pani Joanna Chochlewicz, spośród złożonych na konkurs prac, wybrała 8 najlepszych, które przeszły do kolejnego etapu Bemowskiego Konkursu Plastycznego „Książki naszych marzeń”.

Autorzy wybranych prac:

1. Marysia Zasadowska z kl. 3e,
          2. Judyta Dąbrowska z kl. 3e,
          3. Zosia Perzyńska z kl. 3e,
          4. Michał Pietrzykowski z kl. 3f,
          5. Jakub Misiński z kl. 4a,
          6. Maja Hadło z kl. 4a,
          7. Jagoda Maciejewska z kl. 5c,
          8. Jagoda Majorek z kl. 6c.