• Wyniki szkolnego konkursu multimedialnego „Jestem życzliwy na co dzień”

• 23.10.2016 16:30
        • Szkolona Komisja Konkursowa w składzie: J. Jakubowska, A. Gidzińska, K. Jermakowicz-Rogowska i M. Piękowska wyłoniła następujących laureatów:
          I miejsce – uczniowie kl. 6b: Amelia Stecz, Julia Rzeżnik, Weronika Borecka
          II miejsce – uczniowie kl. 6a: Patryk Rukat, Teodor Pawłowski, Tomasz Startek, Weronika Plebanek, Wiktor Latuszek, Zuzanna Smoleńska
          Nagrody za udział w konkursie ufundowała Rada Rodziców SP82.
          Marlena Piękowska
        • Wyniki konkursu plastycznego "Wszyscy jesteśmy równi" dla klas I-III

• 23.10.2016 16:25
        • W listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny skierowany do klas I-III pt.: „Wszyscy jesteśmy równi”. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: p. Agata Gidzińska, p. Katarzyna Małachowska, p. Anna Nowakowska wyłoniła następujących laureatów:
          klasy I:
          I miejsce: Lena Czerska kl. 1 e
          II miejsce: Oliwia Haber kl. 1 e
          III miejsce: Jakub Bińka kl. 1 c
          wyróżnienia:
                             Hanna Ferenc kl. 1 e
                             Piotr Dróżdż kl. 1 e
          klasy II:
          I miejsce: Jan Okniński kl. 2 d
          II miejsce: Antonina Wiciak kl. 2 d
          III miejsce: Anna Siecińska kl. 2 h
          wyróżnienia:
                             Piotr Mazurek kl. 2 d
                             Maciej Andrzejuk kl. 2 f
          klasy III:
          I miejsce: Małgorzata Runo kl. 3 d
          II miejsce: Wojciech Krasnowski kl. 3 d
          III miejsce: Julia Melion kl. 3 d

Nagrody książkowe i pocieszenia ufundowała Rada Rodziców SP 82.
          Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Organizatorzy konkursu:
                                                                                                                   Marzenna Przechowska-Raczmańska
                                                                                                                    Teresa Janiaczyk
        • Szkolny Tydzień Dobrego Jedzenia

• 23.10.2016 16:22
        • W dniach 16- 20 listopada w naszej Szkole został przeprowadzony Tydzień dobrego jedzenia. Zarówno na poziomie klas młodszych jak i starszych odbyły się różne działania, inicjatywy mające na celu zwrócenie uwagi uczniów na wartość zdrowego jedzenia i zbilansowane żywienie. Były to zarówno apele, jak również pogadanki i prezentacje.
          Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez uczniów i rodziców kanapki, koktajle, sałatki, desery – które były zarówno zdrowe jak i pyszne. Cieszyły oczy swym wyglądem i pomysłowością wykonania. Uczniowie sprzedawali je za symboliczną złotówkę na swoich „stoiskach” w korytarzu szkolnym.
          Przez tydzień, uczniowie posiadający (każdego dnia inne) ubranie w kolorze symbolizującym określone warzywo, czy owoc, byli poddawani ocenie komisji. Trzeba przyznać, że i nauczyciele włączyli się w ten kolorowy festiwal ubrań owocowo-warzywnych.
          Zwycięzcami tego konkursu zostali: pierwsze miejsce zajęła 5e, drugie miejsce 6b i trzecie miejsce 6c. Gratulujemy!!!
          Dziękujemy wszystkim za tak radosne i aktywne włączenie się do akcji.
          Zespół ds. promocji zdrowia (poziom klas IV-VI)
        • Konkurs "Warszawa stolicą Europy w 2030 roku"

• 23.10.2016 16:21
        • Miło nam poinformować, iż praca plastyczna Antoniny Muszyńskiej, uczennicy klasy 5b otrzymała wyróżnienie w konkursie "Warszawa stolicą Europy w 2030 roku" i będzie prezentowana na wystawie dotyczącej Warszawy przyszłości.
          Celem konkursu było plastyczne przedstawienie wizji Warszawy w 2030 roku.
          Sam konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zgłoszonych zostało 672 prace, nadesłane z ponad 80 szkół podstawowych. Na wystawie pokazanych będzie około 80 najciekawszych i najładniejszych wizji Warszawy najmłodszych mieszkańców stolicy.
          Wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród przez Hannę Gronkiewicz - Waltz, Prezydent m. st. Warszawy odbędzie się w sobotę, 28 listopada o godz. 11.30 w oranżerii Pałacu Młodzieży (Pałac Kultury i Nauki).
          Wystawę w Pałacu Młodzieży można będzie oglądać do 14 grudnia 2015 r.
          Maria Olszak
        • Turniej "Od zabawy do sportu"

• 23.10.2016 16:20
        • W dniu 18.11.2015r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w TURNIEJU „OD ZABAWY DO SPORTU” SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIELNICY BEMOWO M.ST. WARSZAWY.
          Zespół składał się z 14 osób:
          Śliwka Marysia kl.5f, Siennicka Karolina 5e, Urbańska Natalia 5e , Godlewska Kamila 4e, Dłużniewska Julia 4e, Siennicka Tosia 3f, Kowalczyk Kasia 3f, Pawłowski Jędrzej 5f,Krół Wiktor 4e,Wierzchowski Franek 4e, Borkowski Jakub 4c, Ciechoński Maciej 2g, Grzymała Hubert 2c, Stawarz Przemek 4c.
          Opiekunami grupy byli p. Urszula Szczyplińska i p. Dariusz Paklepa. Wszyscy w niebieskich koszulkach równo o godz. 10:00 stanęliśmy do turnieju. Było 8 konkurencji. Zacięta rywalizacja nie przeszkodziła w dobrej zabawie . Zajęliśmy 4 miejsce i do  szkoły wróciliśmy z pucharem.
          Urszula Sczyplińska