• Projekcja filmów w ramach pokazu AKADEMIA PLANETE + DOC

• 18.08.2015 19:58
      • Dnia 21.11.2014r. klasy I D, II C, II D, II F i III D uczestniczyły w pokazie filmów dokumentalnych dla uczniów z klas I – III. Projekcja filmów odbyła się w kinie „Iluzjon” przy ul. Narbutta. Uczniowie obejrzeli cztery filmy pod wspólnym tytułem – „Okno na świat”, wśród których oprócz klasycznych filmów dokumentalnych mogli obejrzeć tzw. anima - doki, czyli animowane filmy dokumentalne.
      • Pierwszy film pt.: „Bracia” przedstawiał historię wielkiej braterskiej miłości, ale przede wszystkim przyjaźni pomiędzy 11-letnim Rino i 9-letnim niepełnosprawnym Nikiem, poruszającym się na wózku inwalidzkim. Film ukazał jeden dzień z życia chłopców. Ich czas wolny, wspólne zabawy, wspólną kąpiel w wannie, ale również ich sprzeczki i kłótnie, które zawsze miały szczęśliwe zakończenie.

Drugi  film pt.:„To ja i tyle” ukazał  codzienne rozterki 7-letniej Emily. Radosna dziewczynka wprowadziła nas w swój świat, opowiadając o swojej codzienności i o elektronicznym urządzeniu rozrusznika serca, który cały czas jej towarzyszy.

Kolejny film pt.: „Zobacz coś, powiedz coś”, to zbiór poruszających historii dzieci na temat bullyingu opowiadanych z perspektywy sprawcy, ofiary i obserwatora.

Ostatni film pt.:„Design ah” to zbiór japońskich filmów ukazujących dzieciom, czym jest projektowanie. W lekkiej, zabawnej formie, w której przeplatają się kształty i dźwięki, film zwracał uwagę widza na otaczające nas zewsząd wzornictwo. Każdy prezentowany w tej serii krótki film wykorzystywał inną technikę: rysunek, zdjęcia i animację poklatkową.

Pomiędzy projekcją każdego z czterech filmów, nasi uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez animatora. Wszystkie dzieci bardzo żywiołowo reagowały na prezentowane filmy, następnie chętnie uczestniczyły w dyskusji. To był ciekawy i pouczający seans.

Marzenna Przechowska-Raczmańska

Małgorzata Jarzębska