• Dzień Tańca i Piosenki

• 18.08.2015 22:33
      • Dnia 10 czerwca 2015 roku odbyła się w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury X edycja Dnia Tańca i Piosenki. W pierwszej części uroczystości  uczestniczyli nauczyciele i uczniowie klas III- V. Natomiast w godzinach popołudniowych odbyła się druga część z udziałem : Dyrektora SP nr 82 p. Barbary Makowskiej- Opali, V-ce Dyrektora p. Anny Pawlińskiej, Rodziców i zaproszonych gości. Podczas występów zaprezentowane zostały umiejętności taneczne oraz wokalne uczniów ze SP nr 82. To jednocześnie podsumowanie działalności artystycznej w roku szkolnym 2014/2015.
      • Na scenie można było zobaczyć i usłyszeć laureatów konkursów na szczeblu mazowieckim. Układy choreograficzne do utworów m.in. Ennio Morricone i Michaela Jacksona  zaprezentował zespół taneczny „Tempo”. Natomiast grupa wokalna z kl. III a oraz soliści   znakomicie zaśpiewali  wiązankę piosenek dziecięcych i młodzieżowych.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie promowania kultury polskiej wśród  szkolnych artystów na scenie wystąpiła gościnnie grupa teatralna z kl. III a, która zaprezentowała publiczności humorystyczny spektakl „Poczekalnia”. Wspaniała gra aktorska małych artystów została nagrodzona gromkimi brawami.

Na scenie nie było przegranych. To dzięki takim wydarzeniom muzycznym jak Dzień Tańca i Piosenki kolejne pokolenia młodych ludzi stają się wrażliwe i muzykalne.

Dziękuję serdecznie Rodzicom za okazane wsparcie podczas występów szkolnych i pozaszkolnych . Szczególne podziękowania składam p. Renacie Hadło, p. Mariuszowi Domuradowi, p. Justynie Głowacz,  p. Elżbiecie Wąsowicz – Zaborek, p. Annie Jesiołowskiej, p. Katarzynie Pociech, p. Andrzejowi Polańskiemu, p. Katarzynie Krawicz- Nowak, p. Marcie Czaplak, p. Annie Kołtan ,  p. Katarzynie Styś.

Dzięki Państwa pomocy osiągnęliśmy wiele. O efekcie najlepiej świadczy reakcja dzieci. Ich uśmiechy to najwyższa zapłata za Państwa dobroć. Dziękuję.

Opiekun grupy tanecznej i wokalnej

Joanna Cegielska