Menu główne

Archiwum 2013/2014

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

W tym roku Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych obchodziliśmy w naszej szkole dnia 27 listopada 2013 r.

Corocznie na świecie ponad 1,2 miliona ludzi traci życie na drogach, miliony zostają ranne i poszkodowane. Obchody  Dnia Pamięci przybierają różne formy: konferencje, pochody i marsze milczenia, zapalenie świec, spotkania w zadumie i refleksji, happeningi…,.

Grupa teatralna z kl. 2a również nie pozostała obojętna, dlatego przygotowała apel nt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, włączając w te obchody nauczycieli i kolegów ze SP nr 82. Zaproszenie do uczczenia Dnia Pamięci skierowane zostało do klas I-III. Mali „szkolni aktorzy” wraz z opiekunem i organizatorem spotkania p. Joanną Cegielską przedstawili tematykę, która przede wszystkim uświadomiła  dzieciom bezpieczne zachowania na drodze oraz przypomniała o obowiązku stosowania i noszenia środków ich ochrony, realizując tym samym ustawowy obowiązek używania elementów odblaskowych przez dzieci w wieku do 15 lat w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim uczestnikom uroczystości zostały zaprezentowane filmy edukacyjne: „Moda na Odblaski” , „Zatrzymaj się i żyj ”, „Zapnij pasy”. Uzupełnieniem przekazu słownego dotyczącego poprawy bezpieczeństwa były interpretacje ruchowe „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”, „Ruch drogowy”  w wykonaniu zespołu „Tempo”.

Pamiętajmy, że zaangażowanie  w działania  na rzecz poprawy bezpieczeństwa wpływa  znacząco na eliminowanie i ograniczanie zagrożeń oraz niebezpieczeństw, na jakie narażani są najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Joanna Cegielska

Certyfikaty