• WARSZTATY DZIENNIKARSKIE DLA UCZNIÓW KL. IV- VIII

• Godzina i miejsce prowadzenia zajęć: wtorki 8.00-8.45, sala 316
        Liczba uczestników: 15
        Nauczyciel prowadzący: Magdalena Sadowska-Maciejewska

Opis zajęć: Zadaniem warsztatów jest zbliżenie do siebie uczniów naszej szkoły. Zajęcia mają mieć charakter warsztatów twórczych, prowadzonych metodami aktywizacyjnymi. Dzięki spotkaniom młodzież nie tylko lepiej zrozumie świat, ale przede wszystkim siebie i innych. Uczeń, poznając bohaterów tekstów publicystycznych oraz innych tekstów kultury będzie się mógł identyfikować z ich uczuciami. Program koreluje ze szkolnym programem WARTOŚCI (etyka zawodu dziennikarza, dylematy etyczne internauty, dziennikarstwo obywatelskie, wartości, jakie ukrywają się w przekazie, granice naszej prywatności, przemoc w mediach, fake newsy). Uczniowie poznają gatunki dziennikarskie oraz pracę dziennikarza (przewidziana min. jedna wycieczka poza szkołę do redakcji/stacji oraz min. jedno spotkanie z dziennikarzem/ twórcą/ pisarzem). Spróbujemy projektowo redagować materiały prasowe, nagrywać podcasty, materiały filmowe; a poprzez te formy pokazać, jak młodzi ludzie patrzą na świat. Powalczymy również w konkursach dziennikarskich np. „Potęga prasy”. Przy okazji poćwiczymy wypowiedzi publiczne na forum i zadbamy o piękną polszczyznę.
        Zasady rekrutacji:
        Przyślij librusem coś, co świadczy o Twojej ciekawości i otwartości na świat oraz na innych. Dziennikarz musi być ciekawy świata! To może być własny tekst (na dowolny temat i w dowolnej formie), zdjęcia, nagranie audio, film itp. Pamiętaj, aby Twoja praca była samodzielna.
        Wiadomość Librus skieruj do nauczycielki języka polskiego, Magdaleny Sadowskiej-Maciejewskiej. Możesz się także skontaktować ze mną przez Librus, a materiały przynieść w formie tradycyjnej (umówmy się przez mail, gdzie i kiedy będziesz je mogła/ mógł mi przekazać osobiście).