Menu główne

 • WOLONTARIAT RODZINNY - ZAPRASZAMY - ZAPRASZAJCIE

  W ramach wolontariatu rodzinnego zachęcamy do nagrania filmu - zaproszenia na Festiwal Piosenki  Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”. Tegoroczna VI edycja odbywa się  w niecodziennych, wirtualnych  warunkach.  Chcemy stworzyć przestrzeń ponad granicami, strefami, kontynentami. Po prostu  razem śpiewać, świętując odzyskanie Niepodległości.

  Jeśli podoba wam się ten pomysł  i chcielibyście  pomóc  w jego  realizacji zapraszamy serdecznie do nagrania  krótkich  filmików z zaproszeniem dla  udziały w Festiwalu. Zaproszenia zostaną umieszczone na stronie Scena SP82 na youtube.

  Będziemy wdzięczni za każdą  pomoc i sugestię

  Agnieszka  Przybyszewska

  Aleksandra Kupisz - Dynowska

  14.10.2020 22:09 | więcej »
 • DPS KUROZWĘKI

  W imieniu Domu Pomocy Społecznej w Kurozwękach (województwo świętokrzyskie), z pracownikiem którego Szkolne Koło Wolontariatu jest w stałym kontakcie,  zwracamy się z prośbą o  pomoc  w organizacji  środków czystości  w tym chusteczek nawilżających, mydła, kremów do rąk, gąbki do mycia, ręczników papierowych, szamponów, balsamów, żeli do kąpieli oraz maseczek. Niestety, nie możemy zorganizować jednego transportu, dlatego realizacja tego zadania wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania, bowiem  przekazywane przedmioty należy przesłać bezpośrednio na adres DPS , dokładny adres znajduje się TUTAJ. Liczymy na was !

  Agnieszka Przybyszewska
  Aleksandra Kupisz- Dynowska

  24.04.2020 10:05 | więcej »
 • INSPIRACJI SZUKASZ ?

  Skorzystaj ze strony e wolontariat. Może któraś z propozycji przypadnie Ci do gustu? 
  Z zadań, które są wymienione w linku polecamy: zorganizuj akcję zakupy dla seniora, wyprowadzania psa  (przygotuj plakat- ogłoszenie i powieś na swojej klatce, sąsiednich klatkach). Zrób zdjęcie swojego plakatu i prześlij go do wychowawcy lub opiekuna wolontariatu. Możesz też skorzystać ze strony  Ochotnicy Warszawscy lub po prostu zapisz się do zespołu SP82  na teamsach  „Wolantariat – Szkolne Koło Wolontariatu”  i zainspiruj siebie i  innych. Zapraszamy serdecznie


  Agnieszka Przybyszewska

  Aleksandra Kupisz-Dynowska

   

  Adresy

  http://e-wolontariat.pl/blog/pomagam-z-domu-14-pomyslow-na-pomaganie-przez-internet/

  https://ochotnicy.waw.pl/pomocsasiedzka

   

   

  24.04.2020 10:11 | więcej »
 • USZYJ MASECZKĘ

  Szycie maseczek – Kto z Was potrafi korzystać z maszyny, albo nie boi się igły i nici i wie co tym robić może uszyć maseczkę. Filmik  jak ją uszyć maseczkę znajdziecie TUTAJ

  Poniżej dwa wzory . Ja skorzystałam ze wzoru profilowanego wykorzystując stare koszulki bawełniane, chusteczki. A na placie widać maseczki, które uszyłam J.

   
   
  Agnieszka Przybyszewska
  23.04.2020 16:12 | więcej »
 • REBUS DLA SENIORA

  Dom Pomocy Społecznej w  Warszawa, mieszczący się przy  ulicy Syreny 26 prosi naszych wolontariuszy o pomoc w przygotowywaniu rebusów dla podopiecznych Domu.

  Seniorzy  chętnie rozwiązują zagadki, rebusy,   gry logiczne  w wielu dziedzinach.  Kto z Was umie skonstruować coś takiego na  dowolny temat (matematyczny, historyczny, przyrodniczy, językowy, religijny) niech gotową prace prześle na adres mailowy: lwujec@um.warszawa.pl oraz do wglądu wychowawcy lub opiekunów wolontariatu w Office 365.

   

  Już teraz dziękujemy w imieniu Seniorów  i Pracowników Domu Pomocy Społecznej

  Agnieszka Przybyszewska
  Aleksandra Kupisz-Dynowska

  24.04.2020 10:10 | więcej »

Certyfikaty