• III Festiwal Patriotyczny "Zapytaj o Polskę"

• 20.08.2018 22:05
      • III Festiwal Patriotyczny "Zapytaj o Polskę""Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej."

Te piękne słowa wypowiedział Jan Paweł II, podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1983r. Wiemy jak wielkim był patriotą, jak bardzo Ojczyzna była mu bliska i ukochana.

• Jesteśmy szkołą, której jest patronem jest Jan Paweł II i dlatego troska o wychowanie patriotyczne jest nam szczególnie bliska. Między innymi z tego powodu przed trzema laty powstał pomysł na Festiwal Piosenki Patriotycznej "ZAPYTAJ O POLSKĘ". Pieśni są bowiem muzycznym pomnikiem dla wszystkich pokoleń, które żyły w tym kraju.

Festiwal od początku cieszył się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów ze szkół naszej dzielnicy. Tegoroczna III edycja zgromadziła także uczestników ze szkół z Mokotowa, Grochowa i Pragi Południe. Na przesłuchania zgłosiło się 11 szkół. Dwudziestu czterech nauczycieli przygotowało do śpiewania w sumie 189 uczniów, którzy zaprezentowali 46 piosenek. Jury Festiwalu spędziło więc sporo czasu, by z uwagą, obiektywnie wysłuchać i ocenić każdego uczestnika.

Od początku Festiwal otoczony był życzliwością Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Tak było i w tym roku. Burmistrz naszej dzielnicy Pan Michał Grodzki, objął honorowym patronatem  jego realizację. Tegoroczny Festiwal odbył się również pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, IPN oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Koncert Galowy Festiwalu odbył się w sali widowiskowej naszej szkoły 10 listopada o godzinie 12:00. W Koncercie uczestniczyli laureaci III Festiwalu oraz zacni goście.

Wielkim zaszczytem dla nas było objęcie  honorowym patronatem Koncertu Galowego III Festiwalu przez  Małżonkę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Panią Agatę Kornhauser-Duda, która przysłała list z życzeniami dla uczestników i całej społeczności szkolnej.

Fundatorami nagród w tegorocznym Festiwalu byli:

- Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawa;

- Instytut Pamięci Narodowej;

- Muzeum Powstania Warszawskiego;

- Proboszcz Parafii p.w. Św. Łukasza Ewangelisty ksiądz kanonik Jan Popiel;

- Poseł na Sejm RP Pan Jarosław Krajewski.

Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie.

Warto przy tej okazji pamiętać, że "Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają. Źli ludzie - wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają."

Do zobaczenia za rok!

Agnieszka Przybyszewska