Menu główne

Wolontariusze w akcji

 • 16.12.2020 15:50 | więcej »

 • 18.12.2020 20:23 | więcej »
 • Koncert poświęcony kobietom pt. „Kobieta zmienną jest”
  Dnia 5 marca 2020 r. z okazji Dnia Kobiet przedstawiciele naszej szkoły i Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pań: Agnieszki Przybyszewskiej i Mileny Chendoszko wyruszyli do Domu Pomocy Społecznej w Warszawie przy ul. Syreny 26. Przygotowali koncert poświęcony kobietom pt. „Kobieta zmienną jest”. Wolontariusze zaprezentowali kilkanaście utworów przeplatając je dowcipnymi wypowiedziami o tym jak chłopcy widzą różnorodność kobiet . Nasi uczniowie złożyli również życzenia zgromadzonym na koncercie paniom, otrzymali wielkie brawa. 
  Galeria
  Agnieszka Przybyszewska
  14.03.2020 13:08 | więcej »
 • Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu dna 27. stycznia przygotowali dla Wolontariuszy warsztaty o kompetencjach społecznych. Zadaniem uczniów było między innymi zbudowanie wysokiej wieży przy pomocy makaronu, sznurka, papierowych kartek… Oto dzieła naszych wolontariuszy.
   
     
   
  Agnieszka Przybyszewska
  14.03.2020 13:04 | więcej »
 • Pod koniec stycznia uczniowie klas 4-8  pisali listy do dzieci przewlekle chorych. Dobre słowo to powód do uśmiechu i ogromne wsparcie. Niektórzy potrzebują go bardzo mocno. Julka, Wiktoria, Filip i Michał niesamowicie cieszą się na myśl o listach. Każdy dzień ubarwiają im otrzymywane kartki, które motywują do dalszej walki z chorobą. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wyślemy ich jeszcze więcej! 
                                  Agata Przybysz
  24.02.2020 17:48 | więcej »
 • Agata Przybysz
  16.01.2020 18:04 | więcej »
 • Paczka z SP 82

  W dniach 9-13 grudnia w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna Paczka z SP 82. W ramach akcji organizowaliśmy kiermasze słodkości a także loterię fantową. Łączna kwota, jaką zebraliśmy to 3477 zł. Za zebraną sumę pieniędzy zostały zakupione bony żywnościowe, które trafiły do potrzebujących rodzin uczniów z naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wychowawcom i klasom, które zaangażowały się w tę akcję. Dziękujemy również rodzicom, którzy pomagali przygotować kiermasze a także wszystkim tym, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie, kupując słodkości czy losy na loterie.

  Niech dobro krąży pośród Nas!

  Galeria

  Koordynator akcji

  Anna Dubieniecka

  23.12.2019 00:10 | więcej »
 • 11 grudnia 2019 r – Kiermasz SKW

  Do tego kiermaszu wolontariusze ze Szkolnego Koło Wolontariatu przygotowywali się długo. Najpierw została ogłoszona prośba o przynoszenie do szkoły zabawek, na loterię, z której dochód miał być przeznaczony dla potrzebujących rodzin z naszej szkoły „Paczka z 82”.

  Otrzymaliśmy naprawdę ogromną ilość zabawek, które wolontariusze zapakowali i opisali,  a 11 grudnia pod opieką pani Aleksandry Kupisz-Dynowskiej przeprowadzili kiermasz. Zainteresowanie kiermaszem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, wszystkie losy i zabawki rozeszły się w mig.

  Uzyskaną kwotę przekazaliśmy osobom w potrzebie.

  Agnieszka Przybyszewska

  23.12.2019 00:02 | więcej »
 • DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2019

  W tym roku był on rozpisany na kilka dni działań SKW.

  4 grudnia Wolontariusze pod opieką pani Mileny Chendoszko udali się na obchody Dzielnicowe, które odbywały się w DPS przy ul. Rozłogi 10.

  5 grudnia nasi podopieczni ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali dla młodszych kolegów z klas pierwszych wiele interesujących wydarzeń szkolnych a wśród nich: podchody po zakamarkach szkoły, kalambury, zabawy z chustą animacyjną. Od zeszłego roku w szkole dużym zainteresowaniem młodszych uczniów cieszą się spotkania z wolontariuszami w trakcie przerw, gdzie trwa nieodmiennie wesoła zabawa.

  Wreszcie 6 grudnia przygotowaliśmy apel pt.: „Święty Mikołaj- najlepszy wolontariusz”, przygotowany przez klasę 6e pod opieką pani Elwiry Bocian, który pozwolił uzmysłowić że każdy z nas może zostać wolontariuszem, gdy ma otwarte serce na potrzeby innych ludzi. Apel obfitował w pięknie odśpiewane przez uczniów piosenki, oraz niezwykłe na zdjęcia wyświetlane w tle. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego warto zostać wolontariuszem. Odbyło się także uroczyste wręczenie nagród w związku z konkursem „Kto na ochotnika?”.

  Apel obejrzało wielu uczniów, a jego owocem były zgłoszenia do Szkolnego Koła Wolontariatu”.


  Pamiętajmy: POMAGANIE JEST SUPER!

  Galeria

  Agnieszka Przybyszewska

  Opiekun Wolontariatu

  23.12.2019 00:00 | więcej »
 • WOLONTARIUSZE SP82 NA SPARTAKIADZIE W OWIRON

  7 czerwca 2019 kilkoro naszych wolontariuszy brało udział w Spartakiadzie sportowej w Ośrodku Pomocy Społecznej OWIRON przy ul. Rozłogi 10. Impreza odbywała się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo i zgromadziła podopiecznych kilku ośrodków wspierających osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zadaniem naszych uczniów była pomoc osobom niepełnosprawnym w czasie, gdy brali udział w zawodach. Otrzymali do opieki stanowisko z piłkarzykami, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wychowanków Ośrodka. Wolontariusze przynosili także wodę dla zawodników. Zostaliśmy również nagrodzeni za udział w imprezie medalami, które wręczał pan Wiceburmistrz Mariusz Wajszczak.

  Dziękuję wolontariuszom za ogromne zaangażowanie i odpowiedzialność a  organizatorom za niezwykłe przeżycia na Spartakiadzie i w Ośrodku.

  Agnieszka Przybyszewska

  Koordynator i opiekun wolontariatu

  Galeria

  22.12.2019 13:29 | więcej »
 • Ośmiu wspaniałych

  21 maja 2019 r. siedmioro naszych wolontariuszy wzięło udział w Gali XXVI Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”, który odbywał się w Teatrze Komedia w Warszawie. Galę koncertową poprzedziły eliminacje, w których nasi wolontariusze zaprezentowali przed komisją swoje zaangażowanie społeczne. Efektem tych prezentacji było wyłonienie laureatów w kategorii „Ósemki”.

  Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły z klasy 8d – Gabriela Żurawik, która jest dobrze znana uczniom SP82 z racji jej wokalnego udziału w koncertach charytatywnych, Festiwalu Piosenki Patriotycznej, czy z innych wydarzeń artystycznych. Gabrysia pomaga w świetlicy szkolnej, jest osobą odpowiedzialną i zaangażowaną w wiele wydarzeń w szkole i poza nią.  Sama mówi o sobie: „Kocham życie i zamierzam czerpać z niego garściami, ale nie zapominam o tych, co mają mniej ode mnie lub los się do nich nie uśmiechnął, a niczym sobie na to nie zasłużyli”.

  Koncert galowy, był dużym przeżyciem dla wolontariuszy zgromadzonych w Teatrze – mogli zobaczyć podobnych sobie młodych ludzi, pozytywnie myślących, którzy chcą pomagać innym, otwierają serca dla bliźnich i mogą być przykładem dla rówieśników.

  Garść przesłań dla wolontariuszy oraz założenia na przyszłe lata przedstawiła Prezes Fundacji „Świat na tak” pani Joanna Fabisiak a część artystyczną uświetnił Teatr Improwizacji Ab Ovo.

  Agnieszka Przybyszewska

  Koordynator wolonatariatu

  Galeria

  22.12.2019 13:01 | więcej »
 • Eliminacje konkursu „OŚMIU WSPANIAŁYCH”
   2 kwietnia kilkoro naszych najaktywniejszych wolontariuszy bralo udział w eliminacjach konkursu  „OŚMIU WSPANIAŁYCH”, organizowanych przez Fundację Świat na tak.
  Galeria
  Agnieszka Przybyszewska
  03.04.2019 08:20 | więcej »
 • Koncert charytatywny pt.: „Kobieta Zmienną Jest”
  W dniu 1.marca br. w sali widowiskowej Naszej Szkoły odbył się Koncert charytatywny pt.: „Kobieta Zmienną Jest” zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Impreza w całości poświęcona kobietom: tym dużym Matkom-Polkom oraz  tym małym – ich córkom. Na scenie można było zobaczyć występy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz absolwentów. Publiczność - dopisała! Dla części osób zabrakło nawet miejsc siedzących!  Artyści ze sceny bawili nas profesjonalnie wykonanymi piosenkami, talentem aktorskim oraz popisami tanecznymi. Niezwykłą atmosferę gwarantowały piosenki „Babę zesłał Pan”, „Damą być”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Pogoda ducha”, „Jaśmin”, „Brunetki, blondynki” czy „Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę”. Wspaniale wypadły też grupy taneczne dzieci wykonujące układy do „Jeziora łabędziego” czy też do „Walentyna twist”. Niezwykły nastrój imprezy dopełniły zdjęcia kobiet zmieniające się w tle sceny oraz cytaty Jana Pawła II. Po każdym występnie wybuchały gromkie brawa. Szkolne Koło Wolontariatu pragnie podziękować wszystkim osobom, które zakupiły cegiełkę. Koncert zorganizowano, by wesprzeć jednego z naszych uczniów oraz panią Bożenkę – podopieczną SKW. W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet życzymy wszystkim paniom wielu słonecznych dni. Pamiętajcie, że jesteście niezwykłe i cudowne!
  Kamila Zimińska
  03.03.2019 20:31 | więcej »
 • Podziękowanie

  Zespół ds. wolontariatu i działań charytatywnych serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji pomocowych: „Szlachetna Paczka”, pomoc dla Ukrainy (obwody Doniecka i Ługańska) pogrążonej w wojnie - Fundacja "Budujmy Lepszy Świat w Ciągu Najbliższych Lat", oraz wsparcie dla niepełnosprawnej, niewidomej pani Bożeny. Dzięki Państwa zaangażowaniu, chęci pomocy zebraliśmy bardzo wiele rzeczy, którymi obdarowaliśmy potrzebujących.

  Za naszym pośrednictwem podziękowanie składa także w/wspomniana Fundacja „Budujmy Lepszy Świat w Ciągu Najbliższych lat”, która zabrała z naszej szkoły ogromną ilość rzeczy przyniesionych przez Państwa na pomoc dla Ukrainy.

  Agnieszka Przybyszewska

  Koordynator zespołu ds. wolontariatu i działań charytatywnych

  09.01.2019 21:42 | więcej »
 • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU W AKCJI – „SZLACHETNA PACZKA”

  „Szlachetna paczka” to inicjatywa przeprowadzana w naszej szkole od kilku lat. Szkolne Koło Wolontariatu włącza się do tej akcji z wielkim zaangażowaniem. Nie inaczej było w tym roku. 7.12 o godz. 16:30 do pomocy przy segregacji darów i przygotowywaniu paczek zgłosiło się ponad 20 wolontariuszy. Dzięki ich pracy udało się bardzo sprawnie przygotować prezenty dla rodziny ze Szlachetnej Paczki jak również dla samotnej i niewidomej pani Bożeny.
  Galeria

  Agnieszka Przybyszewska

  Koordynator SKW

  15.12.2018 17:41 | więcej »
 • „PRZERWA Z WOLONTARIUSZEM”

  W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza 5.12.2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zainicjowali cotygodniowe zabawy z  młodszymi kolegami na przerwach obiadowych nazwane „Przerwa z wolontariuszem”. Wolontariusze ubrani w wyróżniające ich żółte koszulki pojawili się na parterze i pierwszym piętrze starej części szkoły zachęcając młodszych kolegów do zabaw. Spotkało się to z wielkim zainteresowaniem i wręcz zachwytem dzieci, które z wielką radością przyłączały się do zaproponowanej zabawy. Akcja będzie powtarzała się w każdy czwartek na dwóch przerwach obiadowych.
  Galeria

  Agnieszka Przybyszewska

  Koordynator SKW

  15.12.2018 17:47 | więcej »
 • Światowy Dzień Wolontariusza

  W dniu 5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariusza. Na korytarzach zaroiło się od żółtych podkoszulek, które to właśnie noszą wolontariusze Naszej Szkoły.

   Z tej okazji odbył się niezwykły apel pt.: „Być dla kogoś – Dzień Wolontariusza”, który w sposób niebanalny i nawiązujący do obecnie panującego „życia w biegu” pozwolił uzmysłowić sobie, co tracimy i czego nie zauważamy oraz, że wystarczą drobne gesty czy zwykła rozmowa, aby zmienić czyjeś życie. Apel obfitował w pięknie odśpiewane piosenki, taniec z pogranicza baletu oraz niezwykłe zdjęcia wyświetlane w tle. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego warto zostać wolontariuszem. Wolontariuszki z Naszej Szkoły opowiadały, na czym polega ich udział w wolontariacie, np. pomagają w świetlicy odrabiać młodszym koleżankom i kolegom lekcje. Odbyło się także uroczyste wręczenie nagród w związku z konkursem Pomaganie jest super!.

  15.12.2018 17:41 | więcej »

Certyfikaty