• PRZEZ SIEDEM KONTYNENTÓW

• 29.11.2017 20:59
      • Podróż na kraniec Świata

"Przez siedem konktynetów", to cykl spotkań organizowany przez Fundację ART Aktywni Razem Twórczo. Spotkania odbywały się w naszej świetlicy w dniach: 18.09, 23.10, 3.11. W tym czasie uczniowie klas II i III wraz z podróżnikami brali udział w podróżach przez Peru, Chile, Boliwię, Gruzję i Tanzanię. Zajęcia realizowane były w formie spotkań z polskimi podróżnikami, którzy swoją bogatą wiedzę na temat tradycji i kultury odległych zakątków świata prezentowali i przekazywali w sposób pasjonujący. Opowiadali ciekawe historie o docieraniu na krańce świata, spotkaniach z obcymi kulturami – wykorzystywali do tego przygotowane prezentacje multimedialne, zdjęcia, filmy, nagrania dźwiękowe oraz prezentacje eksponatów. W zajęcia aktywnie włączały się dzieci poprzez pytania, zagadki, ćwiczenia ruchowe, zabawy oraz wpólne zadania kreatywne. Spotkania dały szanse uczniom na poznanie najdalszych zakątków świata "z pierwszej ręki", odkrywając obce kultury, zwyczaje, zwierzęta, zabytki oraz ciekawostki oraz nauczyły tolerancji dla kulturowej odmienności. Na zakończenie i podsumowanie wspólnych podróży został zorganizowant konkurs pt. "Moje podróżownie", tematem którego było przedstawienie za pomocą rysunku miejsc, które odwiedziły lub chciałyby odwiedzić dzieci.  Wystawa prac, wręczenie nagród i poczęstunek odbędzie się 5.12.2017r. o godzinie 10:00 w przestrzeni świetlicy szkolnej.

Lista laureatów konkursu plastycznego "Moje podróżowanie":

1. Aleksander Chodurski kl III B "Australia"

2. Antonina Wądołowska kl III B " Francja"

3. Natalia Winko kl. III B " Koala"

Wyróżnienia otrzymują:

1. Wiktoria Rapa kl III G "Egipt"

2. Laura Bertrand kl II B

3. Anna Hellich III H

4. Alicja Penczonek "Lew"

Joanna Jaworowska
        nauczyciel świetlicy