• KULINARNA ŚWIETLICA

• 26.10.2017 21:02

Najsmaczniejsze zajęcia w całej szkole powracają!

Kulinarna Świetlica ruszyła pełną parą zaczynając kolejny sezon swojej działalności. Wszystkich małych smakoszy i przyszłe gwiazdy kulinarnej sceny zapraszamy do udziału w naszych zajęciach prowadzonych przez niezastąpione panie Grażynę Ładę-Krasnowską oraz Sylwię Konfederak.

Zielone pesto bazyliowo-pietruszkowe

CZOSNEK to jest stary sposób na wirusy i choroby,

bo naturalny antybiotyk sam w sobie stanowi.

SKŁADNIKI:

• 1 szkl. listków bazylii

• ½ szkl. listków natki pietruszki

• 1 lub 2 ząbki czosnku (ilość czosnku zależy od naszych preferencji)

• ¼ szkl. uprażonych orzechów nerkowca (oryginalnie są orzechy piniowe)

• ¼ szkl. oleju rzepakowego bądź oliwy z oliwek (jeśli pesto będzie zbyt gęste można dodać nieco więcej oleju)

• ¼ szkl. startego parmezanu

• migdały w płatkach

• szczypta soli i pieprzu

PRZYGOTOWANIE:

Umyte i osuszone liście bazylii i natki pietruszki przekładamy do wysokiego naczynia, w którym będziemy miksować wszystkie składniki. Następnie dodajemy orzechy (uprzednio uprażone na patelni), czosnek przeciśnięty przez praskę, olej, sól, pieprz i za pomocą blendera wszystko razem miksujemy. Dodajemy starty ser parmezan i dokładnie mieszamy składniki ze sobą. Tak powstałe pesto można podawać z pieczywem bądź makaronem razowym oprószone parmezanem i migdałami w płatkach. Pesto można przechowywać w szczelnym pojemniku przez tydzień czasu w lodówce.

Smacznego!

Grażyna Łada-Krasnowska