• Spotkanie czytelnicze z pisarką

• 16.05.2019 17:12
        • Bilblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników książek  na spotkanie czytelnicze z pisarką, Katarzyną Ryrych, autorki m.in. "Łopianowego pola", "Króla", "Wyspy mojej siostry", "Końca świata nr 13", "Hodowli". Odbędzie się 23.05.2019 r. o godz. 17.00 w MAL-u Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śl. 44. Podczas spotkania będzie można zakupić książki oraz zdobyć autograf.

POZA-KANONEM-MAJ.pdf
        • UWAGA! ZMIANA TERMINU KONKURSU  IV SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

• 08.05.2019 09:34
        •   UWAGA! ZMIANA TERMINU  KONKURSU
          IV SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

Biblioteka Szkolna zaprasza uczniów klas 2-8 do udziału

w IV Szkolnym Konkursie Czytelniczym, który odbędzie się  22 maja 2019 r.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapisać się w bibliotece szkolnej do 17 maja 2019 r.

Książki do przeczytania:

Klasy II – III – H. Ch. Andersen – Wybrane baśnie:, „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, „Dzikie łabędzie”, „Krzesiwo”,  „Nowe szaty cesarza”, „Pięć ziarenek grochu”

Klasy IV – V – Maria Krüger – „Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć!”

Klasy VI -VIII –Barbara Kosmowska –„Pozłacana rybka”

Regulamin IV Szkolnego Konkursu Czytelniczego dostępny jest w bibliotece szkolnej oraz na stronie szkoły.

Dla laureatów – nagrody! Zapraszamy wszystkie mole książkowe i nie tylko!

• IV SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

• 29.03.2019 11:28
        • Biblioteka Szkolna zaprasza uczniów klas 2-8 do udziału

w IV Szkolnym Konkursie Czytelniczym, który odbędzie się  26 kwietnia 2019 r.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapisać się w bibliotece szkolnej do 17 kwietnia 2019 r.

Książki do przeczytania:

Klasy II – III – H. Ch. Andersen – Wybrane baśnie: „Bzowa babuleńka”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, „Dzikie łabędzie”, „Krzesiwo”, „Latający kufer”, „Nowe szaty cesarza”, „Pewna wiadomość”, „Pięć ziarenek grochu”, „Słowik”, „Stokrotka”, „Świniopas”, „U króla Olch”

Klasy IV – V – Maria Krüger – „Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć!”

Klasy VI -VIII –Barbara Kosmowska –„Pozłacana rybka”

Dla laureatów – nagrody! Zapraszamy wszystkie mole książkowe i nie tylko!

REGULAMIN_IV_SZKOLNEGO_KONKURSU_CZYTELNICZEGO.docx

• Nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej

• 13.02.2019 13:50
        • W dniach od 14.01.2019 r. do 16.01.2019 r. odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas pierwszych. Na zajęciach dzieci poznały szkolną bibliotekę i jej funkcjonowanie. Zapoznały się z układem księgozbioru, regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Podczas zajęć odbyło się pasowanie uczniów na czytelników biblioteki.

• Czytanie w bibliotece

• 06.11.2018 17:26
        • Biblioteka szkolna zaprasza chętnych uczniów w każdą pierwszą środę miesiąca na spotkanie z książką.

Klasy I – III      12.20 – 12.40

Klasy IV – VI   13.25 – 13.45

• Wyniki konkursu „Moje ukochane zwierzątko”

• 08.01.2019 17:52
        •     Wyniki konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną:

I miejsce   -  Anna Siecińska  kl. V h

II miejsce  -  Maciej Andrzejuk  kl. V f

III miejsce -  Klaudia Borowicz  kl. V a

Martyna Jurkiewicz  kl. IV i

Wyróżnienia:  Anna Filipczyk  kl. IV a

Karol Wieczorek  kl. IV b

Gratulujemy zwycięzcom!

Wystawa prac znajduje się w bibliotece szkolnej.

• Aktyw Biblioteki

• 19.10.2018 14:33
        • W bibliotece szkolnej działa Aktyw Biblioteki, którego członkowie biorą czynny udział w pracach bibliotecznych. Poznają pracę w bibliotece szkolnej, służą pomocą młodszym kolegom w wyborze lektury. Ilość chętnych uczniów do pracy stale wzrasta.

• „Polecajka”

• 19.10.2018 14:23
        •       Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W naszej bibliotece umieściliśmy tablicę – „Polecajkę”, na której uczniowie umieszczali tytuły ulubionych książek. Propozycje uczniów zostały wykorzystane przy zamówieniu książek do zakupienia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Wykonana została gazetka ścienna – „Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.

nauczyciele bibliotekarze

• " Moje ukochane zwierzątko"

• 19.10.2018 14:15
        • Październik to Miesiąc Ochrony Przyrody i Dobroci dla Zwierząt. Z tej okazji w bibliotece szkolnej wykonano wystawkę książek o zwierzętach i ogłoszono konkurs pod hasłem „Moje ukochane zwierzątko”. Regulamin konkursu jest umieszczony w bibliotece, pracowniach przyrodniczych i na stronie internetowej biblioteki.

Regulamin konkursu w załączniku.
          Moje_ukochane_zwierzatko.docx