• Z akcji: Książka od Mojej Babci, od Mojego Dziadka! Dzień Babci i Dziadka z Biblioteką SP 82

• 24.01.2022 19:07
        • Biblioteka SP 82 wraz z Uczniami, Dzień Babci i Dziadka świętowała poprzez akcję: Książka od Mojej Babci, od Mojego Dziadka!, wystawkę biblioteczną: Książka o Babci, Książka o Dziadku, dekoracyjną prezentację ilustracyjną.

Babcia i Dziadek są ważnymi Osobami w naszym życiu. Opiekują się nami, dbają o nasze bezpieczeństwo, pomagają Rodzicom w naszym wychowaniu i edukacji. Troszczą się również o nas jak już jesteśmy starsi.

Dbając o nasze wychowanie i edukację, bardzo często obdarowują nas książkami, pięknymi, kolorowymi, wartościowymi. W tych książkach, które otrzymujemy od Babci, Dziadka czasami pojawia się dedykacja – słowa dla nas na pamiątkę.

Fot. przesłane przez Uczennice w ramach akcji: Książka od Mojej Babci, od Mojego Dziadka!

Fot. Agata Kluczyńska

• 143 KSIĄŻKI OD RADY RODZICÓW!

• 21.01.2022 07:45
        • Szanowni Państwo,

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie,

miło jest nam poinformować, że Rada Rodziców przy SP 82 w Warszawie zakupiła i przekazała w darze 143 książki, które wzbogaciły i powiększyły księgozbiór biblioteki szkolnej.

Szanowni Państwo z Rady Rodziców, bardzo dziękujemy!

Zapraszamy Wszystkich po nowe książki do biblioteki szkolnej J  Warto czytać!

• Pasowanie Na Czytelnika Uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022

• 03.03.2022 11:36
        • 12 i 13 stycznia 2022 roku odbyło się uroczyste Pasowanie Na Czytelnika Uczennic i Uczniów z kl. 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f.

Uczniowie z powagą złożyli ślubowanie, a następnie Pasowania dokonała Szanowna Dyrekcja: Pani Barbara Makowska-Opala, Pani Iwona Seliwiak, Pani Grażyna Krawczyk, Pani Ewelina Baran, Pani Anna Łukasiak oraz Szanowna Pani Kierownik świetlicy, Pani Marzena Szewczuk.

Fot. Agata Kluczyńska I Antoni Kaszuba

• Spotkanie autorskie online z Panem Waldemarem Cichoniem – autorem lektury szkolnej: „Cukierku, Ty łobuzie!”

• 16.01.2022 19:02
        • 10 stycznia 2022 roku miało miejsce spotkanie autorskie w formie online z Panem Waldemarem Cichoniem – autorem znanej lektury szkolnej: Cukierku, Ty łobuzie!.

Pan Waldemar Cichoń szczegółowo opowiedział nam o pracy pisarza. Oczywiście na spotkaniu nie mogło zabraknąć kocich Bohaterów – Cukierka i Tradycji! – co wzbudziło zachwyt i zadowolenie dzieci J  Pan W. Cichoń odpowiedział również na pytania przygotowane przez naszych uczniów. Poniżej artykułu możecie zapoznać się z listą tych interesujących pytań.

W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z kl. 1a, 2e, 3b, 3c, 3f , z Wychowawcami: P. Marzenną Bendyk, P. Kingą Dworakowską, P. Hanną Barczewską, P. Jolantą Trych, P. Magdaleną Skrocką.

Plakat: przesłany przez Wydawnictwo Żwakowskie

• Życzenia świąteczno-czytelnicze naszych Uczniów

• 22.12.2021 10:18
        • Święta, więc nasi Uczniowie-Czytelnicy składają społeczności SP 82 oraz wszystkim odwiedzającym stronę szkoły życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia!
          W akcję życzeń świąteczno-czytelniczych zaangażowali się Uczniowie klas najmłodszych, Uczniowie klas starszych, oczywiście w tym nasi Wolontariusze. Zapraszamy Was do galerii kartek z życzeniami! Wesołych Świąt!

Nauczyciele bibliotekarze,

Kartki z życzeniami autorstwa Uczniów SP 82

• Wypożyczamy książki o tematyce świąteczno-zimowej

• 15.12.2021 10:29
        • Wypożyczamy książki o tematyce świąteczno-zimowej

Śnieg już nam pojawił się, Święta Bożego Narodzenia zbliżają się, więc wypożyczamy, m.in.  książki traktujące o takiej tematyce. Kto jeszcze z Was nie wypożyczył zapraszamy serdecznie i pozdrawiamy już świątecznie!

Fot. Agata Kluczyńska

• Zabawa fotograficzna „Mój miś wśród moich książek”

• 14.12.2021 14:57
        • Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

Brawo! Brawo! Brawo!

Wszyscy biorący udział w zabawie fotograficznej „Mój miś wśród moich książek” wykazali się niesamowitą kreatywnością artystyczno-fotograficzną.

Wyszczególnienie wśród nadesłanych znakomitych fotografii, z kolei fotografii wyróżniających się było niebywale trudne. Narady trwały. Oto rezultat:

• Z Dnia Pluszowego Misia

• 29.11.2021 11:08
        • Misiowe opowiadania, misiowe zagadki i kolorowanki czekały 25 listopada na najmłodsze dzieci z SP 82. Wasza Koleżanka ze starszej klasy namalowała portret Misia. I Kubuś Puchatek wśród półek z książkami również czekał. Jednak w tym czasie Kochani Nasi Czytelnicy byliście na zdalnym nauczaniu. Po powrocie do nauczania stacjonarnego zapraszamy Was. Starsi uczniowie, nauczyciele, pracownicy także mogą wypożyczyć misiowe opowiadania i przypomnieć sobie co czytali przed laty.

O efektach zabawy fotograficznej Mój miś wśród moich książek poinformujemy Was w najbliższym czasie. Dziękujemy :)

Nauczyciele bibliotekarze,