• III Konkurs na KALIGRAMY ANGIELSKIE

• 15.10.2024 07:33
      • The 3rd „KALIGRAM” COMPETITION

III Konkurs na KALIGRAMY ANGIELSKIE
        Konkurs polega na przedstawieniu angielskiego słowa lub wyrażenia w języku angielskim w postaci kaligramu. Kaligram nie jest podpisem rysunku. Jest to kompozycja kaligraficzna stanowiąca zamkniętą całość – słowo lub wyrażenie przedstawione w postaci obrazu. Kaligram polega na takim przedstawieniu wybranego słowa, aby jego graficzna forma była jednocześnie obrazem danego słowa. Wybrane słowo należy przedstawić w taki sposób, aby jego znaczenie było czytelne, a kolejność liter w wyrazie zachowana.

Jak zrobić kaligram:
        jedno słowo lub wyrażenie angielskie + szczypta wyobraźni +  odrobina zdolności

Konkurs odbywa się w 2 kategoriach wiekowych:
        1. uczniowie klas 4-5,
        2. uczniowie klas 6-7.

Celem konkursu jest zachęcanie do nauki języków obcych poprzez alternatywną metodę pracy, sprzyjającą integrowaniu wyobraźni twórczej i pamięci a także poszukiwanie alternatywnych sposobów nauki słówek/wyrażeń.

Format pracy: A4 (wersja fizyczna; nie można przesyłać pdf itp.),

Sposób wykonania: odręcznie lub w programie graficznym a następnie wydrukowana

Termin składania: do 25 października 2024 u p. Kamili Zimińskiej (w sali 207a).

Na odwrocie - praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem autora wraz z podaniem klasy.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału!
        Have fun!
        Kamila Zimińska
        Zespół Języków Obcych

Przykładowe prace (zaczerpnięte z Internetu):

Dzień Języka Angielskiego                    Zwierzęca Typografia, Zwierzęca Kaligrafia, Zwierzęcy Logo, Zwierzęcy  Logotyp Pszczoły Typografia, Pszczoły Kaligrafia, Pszczoła Ilustracja  Wektor - Ilustracja złożonej z bestia, insekt: 133786148

• ul. S. Konarskiego 20
      • Jolanta Skoczeń