• Groźni rycerze w ponurych zamczyskach – książka z serii Strrraszna historia

• 05.01.2022 11:26
      • Poczytajcie o rycerzach…

"Groźni rycerze w ponurych zamczyskach" to pozycja z serii "Strrraszna Historia".  Rycerze, rycerze… Myślałaś/eś kiedyś jak wyglądało życie walecznych rycerzy? Warto sięgnąć po tę książkę, by uczyć się historii w inny sposób. Warto poznać historię i od tej straszniejszej strony,  i od strony z domieszką humoru.

Seria "Strrraszna Historia" została stworzona przez Terry'ego Deary'ego.

Tytuły książek będące w zasobach biblioteki SP 82 z serii "Strrraszna Historia" to: Ci niesamowici Egipcjanie, Ci rewelacyjni Grecy, Ci wredni Rzymianie, Ci okrutni Wikingowie, Ci koszmarni Celtowie, Ci paskudni Aztekowie, To okropne średniowiecze, Groźni rycerze w ponurych zamczyskach, Krwawa Szkocja, Ci sprytni Słowianie, XX wiek.

Fot. Agata Kluczyńska

• Jeżeli chcesz doświadczyć odrobinę rzeczywistości z czasów kiedy noszono lśniące zbroje, ludzie mieszkali w ciemnych, ponurych, strasznych domach... Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego jeden z rycerzy obciął sobie palec, co szambelan ma wspólnego z szambem, co działo się w niezbyt ładnie pachnących zamkowych garderobach, i jeżeli chcesz dowiedzieć się o okropnych lochach, okrutnych krzyżowcach, upiornych duchach straszących w ruinach zamków

- koniecznie wypożycz z biblioteki książkę „Groźni rycerze w ponurych zamczyskach”.

Zapraszamy! J