• Przygotowujemy się do wyboru ścieżki kariery zawodowej. Spotkanie z Rodzicem w kl. 7d

• 07.11.2019 21:55
        • W środę, 06.11.2019 r. gościliśmy na lekcji  rodzica, Pana Marka Kunkela, który wygłosił prelekcję nt. swojej pracy w branży informatycznej i konsultingowej. W czasie prezentacji podkreślał, jak ważne są takie umiejętności jak: skuteczne komunikowanie się z innymi ludźmi, praca w grupie, praca projektowa pod presją czasu. Młodzież słuchała z zainteresowaniem, zadawała ciekawe pytania. Pan Marek dał przykład bardzo dobrego wystąpienia publicznego, które także jest ważną umiejętnością. Zdaniem uczestników prelekcji – poziom merytoryczny wystąpienia był wysoki, a zaprezentowane informacje  uznano jako przydatne. Bardzo dziękujemy za współpracę i zaangażowanie oraz poświęcony nam czas.

Wychowawca: Magdalena Sadowska-Maciejewska

• „Carpe diem !”, czyli 7d w Och Teatrze

• 18.10.2019 23:08

•

W piątek, 11  października uczniowie klasy 7d wybrali się do Och Teatru na „Stowarzyszenie umarłych poetów” (reż. Piotr Ratajczak). Wraz z aktorami przenieśli się na kilkadziesiąt minut do Akademii Weltona, w której bardzo restrykcyjnie przestrzegane są  cztery zasady: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość. W Akademii pojawia się nowy nauczyciel języka angielskiego John Keating, wprowadza nowe sposoby wychowania i nauczania. Pokazuje młodzieży inne wartości, zachęca do rozwijania własnych pasji oraz samodzielnego myślenia.

Podczas przedstawienia młodzież miała okazję podziwiać mistrzowską grę aktorów m.in. Wojciecha Malajkata (w roli charyzmatycznego nauczyciela) czy Macieja Musiała (odtwórcy roli Neila Perry'ego).

• Warsztaty w klasie 2a – Najlepszy Przyjaciel na świecie

• 06.10.2019 22:59
        • Co roku, niestety, przybywa bezpańskich, niechcianych i porzuconych przez człowieka psów. Pies nie może być postrzegany jak rzecz, którą można bez problemu nabyć, a potem się jej pozbyć. 30 września uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w warsztatach edukacji ekologicznej przygotowanych przez Fundację Chlorofil na ten temat i współfinansowanych przez m.st. Warszawa. W pierwszej części dzieci oglądały  spektakl pt „Adelka i Fąfel”. Była to opowieść  o perypatiach  przyjaźni małej dziewczynki  i jej pupila Fąfla, adoptowanego ze schroniska.
        • Klasa 2a i 2c na tropach legend i baśni Warszawy

• 06.10.2019 23:00
        • 25 września 2019 roku, w piękny słoneczny dzień, klasy 2a i 2c pojechały na wycieczkę „Legendy i baśnie Warszawy”. Już w autokarze, w drodze na Stare Miasto, pani przewodnik opowiadała dzieciom historie związane z naszym miastem. Poznaliśmy więc legendę o warszawskiej Syrence  i o Warsie i Sawie. Na Placu Zamkowym jechaliśmy bardzo starymi ruchomymi schodami , podziwialiśmy kolumnę Zygmunta i z wypiekami na twarzy słuchaliśmy opowiadania o duchach mieszkających w komnatach Zamku Królewskiego. Potem zagłębiliśmy się w uliczki Starego Miasta. Widzieliśmy piwnicę, w której mieszkał kiedyś Bazyliszek i kamienne gołębie pani Majchrzakowej. Podziwialiśmy zaczarowany dzwon, który spełnia marzenia, dlatego wierząc w to, pełni zapału skakaliśmy wokół niego na jednej nodze, bo był to warunek, by marzenie się spełniło smiley.

• Jesienne bukiety klasy 2a

• 06.10.2019 22:38
        • Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów z klasy 2a. Jesienne bukiety  wykonane zostały na zajęciach techniką kalkografii. Prace ozdobiły szkolny korytarz na parterze. Przywędrowały tam także jesienne jeżyki wykonane przez uczniów klasy 2b. Mamy nadzieję, że barwne kompozycje pomogą na dłużej zatrzymać naszą złotą polską jesień smiley

Anna Kostecka