Menu główne

Rok szkolny 2019/2020


 •  


  Dnia 4 marca br. klasa 7d z opiekunami wybrała się do Teatru Polskiego na spektakl Aleksandra Fredry pt.  „Zemsta”. Podczas przedstawienia widzieliśmy wielu znanych artystów scen teatralnych i planów filmowych m.in. Joannę Trzepiecińską (w roli Podstoliny) czy Daniela Olbrychskiego (Cześnik). Przedstawienie obfitowało w wiele zabawnych zdarzeń.  Najciekawszą rolę zaprezentowali aktorzy grający Papkina (Tomasz Drabek) i Klarę (Marta Kurzak). Na scenie wiele się działo, były ciekawe zwroty akcji, co uczyniło spektakl wartym polecenia do obejrzenia uczniom. Młodzież lepiej zrozumiała treść komedii.

  Kamila Szrajner i nauczycielki

  Magdalena Sadowska-Maciejewska

  10.03.2020 21:56 | więcej »
 •  


  W dniu 05.03.2020r. naszą szkołę odwiedził ratownik medyczny pan Rafał Zdanowski. W zajęciach uczestniczyły klasy II i III oraz wychowawcy. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było: przygotowanie uczniów do udzielenia pierwszej pomocy u osoby nieoddychającej, postępowanie w przypadku krwawienia z nosa, a także omdlenia. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak należy ocenić przytomność i oddech oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.  Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie. Uczniowie ćwiczyli ułożenie w pozycji bezpiecznej, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, w jaki sposób zatamować krwawienie z nosa. Czynności ratownicze odbywały się pod fachowym okiem ratownika medycznego. Uczniowie chętnie zadawali pytania związane z udzieleniem pierwszej pomocy. Jesteśmy przekonani, że takie zajęcia wzbudzą w uczniach odwagę do podejmowania działań pierwszej pomocy.

  Magdalena Skrocka, Aleksandra Osińska

  06.03.2020 18:58 | więcej »
 • Zabawy i gry sportowe z elementami języka angielskiego. Pierwszy semestr za nami brawo dla wszystkich uczesników.

  Maria Wojsław

  13.01.2020 17:37 | więcej »
 • Wigilia kl. 7d z „Wigilią Małgorzaty”

  We wtorek,  17 grudnia w klasie 7d odbyło się spotkanie wigilijne. Tego samego dnia odwiedziła nas mama Julii i przeprowadziła zajęcia biblioterapeutyczne.
  Najpierw  czytaliśmy książkę pt. „Wigilia Małgorzaty”  i rozmawialiśmy o historii, która przydarzyła się tytułowej bohaterce (Książka nagrodzona jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyróżnień w dziedzinie ilustracji książkowej – BolognaRagazzi 2014.; polecamy każdemu: młodszym, starszym i najstarszym). Potem, na kolejnej lekcji podzieliliśmy się opłatkiem i wszystkim, co znalazło się na naszym wspólnym wigilijnym stole.

  Bardzo dziękujemy pani Ewie Gralczyk za ciekawe i wpisujące się w nastrój  tego dnia zajęcia.

  Galeria

   

  Magdalena Sadowska-Maciejewska

  19.12.2019 20:06 | więcej »
 • Mikołajki w klasie 7d. Warsztaty dekorowania bombek

  W przeddzień mikołajek, klasa 7 d wybrała się na warsztaty dekorowania bombek. To była słodka niespodzianka od Świętego Mikołaja, którą udało się utrzymać w tajemnicy niemal do końca, czyli do początku zajęć.  Podczas spotkania w Pijalni Czekolady usłyszeliśmy historię powstania warszawskiej Fabryki Wedel oraz dowiedzieliśmy się, jak wygląda produkcja słodyczy obecnie. W  bardzo przyjemnej, niemal świątecznej atmosferze młodzież miała przyjemność skosztować gorącej czekolady, a następnie po tym energetycznym zastrzyku, zabrała się do ozdabiania bombek z... czekolady! Na każdej z nich powstały prawdziwe małe dzieła sztuki. Na koniec zajęć uczniowie dostali słodki upominek – tabliczkę czekolady.

   

  Galeria

  Magdalena Sadowska-Maciejewska

  Małgorzata Jarzębska

  10.12.2019 08:57 | więcej »
 • Przygotowujemy się do wyboru ścieżki kariery zawodowej. Spotkanie z Rodzicem w kl. 7d

  W środę, 06.11.2019 r. gościliśmy na lekcji  rodzica, Pana Marka Kunkela, który wygłosił prelekcję nt. swojej pracy w branży informatycznej i konsultingowej. W czasie prezentacji podkreślał, jak ważne są takie umiejętności jak: skuteczne komunikowanie się z innymi ludźmi, praca w grupie, praca projektowa pod presją czasu. Młodzież słuchała z zainteresowaniem, zadawała ciekawe pytania. Pan Marek dał przykład bardzo dobrego wystąpienia publicznego, które także jest ważną umiejętnością. Zdaniem uczestników prelekcji – poziom merytoryczny wystąpienia był wysoki, a zaprezentowane informacje  uznano jako przydatne. Bardzo dziękujemy za współpracę i zaangażowanie oraz poświęcony nam czas.
  Galeria

   

  Wychowawca: Magdalena Sadowska-Maciejewska

  07.11.2019 21:55 | więcej »

 •    

  W piątek, 11  października uczniowie klasy 7d wybrali się do Och Teatru na „Stowarzyszenie umarłych poetów” (reż. Piotr Ratajczak). Wraz z aktorami przenieśli się na kilkadziesiąt minut do Akademii Weltona, w której bardzo restrykcyjnie przestrzegane są  cztery zasady: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość. W Akademii pojawia się nowy nauczyciel języka angielskiego John Keating, wprowadza nowe sposoby wychowania i nauczania. Pokazuje młodzieży inne wartości, zachęca do rozwijania własnych pasji oraz samodzielnego myślenia.

  Podczas przedstawienia młodzież miała okazję podziwiać mistrzowską grę aktorów m.in. Wojciecha Malajkata (w roli charyzmatycznego nauczyciela) czy Macieja Musiała (odtwórcy roli Neila Perry'ego).

  18.10.2019 23:08 | więcej »
 • Warsztaty w klasie 2a – Najlepszy Przyjaciel na świecie
  Co roku, niestety, przybywa bezpańskich, niechcianych i porzuconych przez człowieka psów. Pies nie może być postrzegany jak rzecz, którą można bez problemu nabyć, a potem się jej pozbyć. 30 września uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w warsztatach edukacji ekologicznej przygotowanych przez Fundację Chlorofil na ten temat i współfinansowanych przez m.st. Warszawa. W pierwszej części dzieci oglądały  spektakl pt „Adelka i Fąfel”. Była to opowieść  o perypatiach  przyjaźni małej dziewczynki  i jej pupila Fąfla, adoptowanego ze schroniska.
  06.10.2019 22:59 | więcej »
 • Klasa 2a i 2c na tropach legend i baśni Warszawy

  25 września 2019 roku, w piękny słoneczny dzień, klasy 2a i 2c pojechały na wycieczkę „Legendy i baśnie Warszawy”. Już w autokarze, w drodze na Stare Miasto, pani przewodnik opowiadała dzieciom historie związane z naszym miastem. Poznaliśmy więc legendę o warszawskiej Syrence  i o Warsie i Sawie. Na Placu Zamkowym jechaliśmy bardzo starymi ruchomymi schodami , podziwialiśmy kolumnę Zygmunta i z wypiekami na twarzy słuchaliśmy opowiadania o duchach mieszkających w komnatach Zamku Królewskiego. Potem zagłębiliśmy się w uliczki Starego Miasta. Widzieliśmy piwnicę, w której mieszkał kiedyś Bazyliszek i kamienne gołębie pani Majchrzakowej. Podziwialiśmy zaczarowany dzwon, który spełnia marzenia, dlatego wierząc w to, pełni zapału skakaliśmy wokół niego na jednej nodze, bo był to warunek, by marzenie się spełniło smiley.

  06.10.2019 23:00 | więcej »
 • Jesienne bukiety klasy 2a

  Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów z klasy 2a. Jesienne bukiety  wykonane zostały na zajęciach techniką kalkografii. Prace ozdobiły szkolny korytarz na parterze. Przywędrowały tam także jesienne jeżyki wykonane przez uczniów klasy 2b. Mamy nadzieję, że barwne kompozycje pomogą na dłużej zatrzymać naszą złotą polską jesień smiley

  Galeria

  Anna Kostecka

  06.10.2019 22:38 | więcej »
 • Kl. 7d na spotkaniu literackim z pisarzem, Markusem Zusakiem

  We wtorek, 1 października klasa 7d wybrała się do Kina ATLANTIC. Jednak nie na seans filmowy (co sugerowałaby nazwa miejsca), ale na spotkanie literackie z pisarzem, Markusem Zusakiem, autorem znanej na całym świecie „Złodziejki książek”. Przyleciał do Polski, by spotkać się z czytelnikami oraz promować swoją najnowszą książkę pt.„Gliniany most”.

  Spotkanie poprowadził Artur Wolski, współprowadziła dziennikarka - Miłka Skalska, a gościnnie wystąpili i czytali fragmenty książek: Olga Bończyk i Kacper Kuszewski. Dzięki nim  poczuliśmy magię żywego słowa w wykonaniu aktorów polskiej sceny. Po części oficjalnej  skosztowaliśmy słodkiego co nieco. Kto miał życzenie, mógł zdobyć autograf pisarza. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

  05.10.2019 17:49 | więcej »

Certyfikaty