• „Zemsta” na deskach Teatru Polskiego

• 20.07.2021 20:49

•

Dnia 4 marca br. klasa 7d z opiekunami wybrała się do Teatru Polskiego na spektakl Aleksandra Fredry pt.  „Zemsta”. Podczas przedstawienia widzieliśmy wielu znanych artystów scen teatralnych i planów filmowych m.in. Joannę Trzepiecińską (w roli Podstoliny) czy Daniela Olbrychskiego (Cześnik). Przedstawienie obfitowało w wiele zabawnych zdarzeń.  Najciekawszą rolę zaprezentowali aktorzy grający Papkina (Tomasz Drabek) i Klarę (Marta Kurzak). Na scenie wiele się działo, były ciekawe zwroty akcji, co uczyniło spektakl wartym polecenia do obejrzenia uczniom. Młodzież lepiej zrozumiała treść komedii.

Kamila Szrajner i nauczycielki

• Zajęcia z ratownikiem medycznym

• 06.03.2020 18:58
        •

W dniu 05.03.2020r. naszą szkołę odwiedził ratownik medyczny pan Rafał Zdanowski. W zajęciach uczestniczyły klasy II i III oraz wychowawcy. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było: przygotowanie uczniów do udzielenia pierwszej pomocy u osoby nieoddychającej, postępowanie w przypadku krwawienia z nosa, a także omdlenia. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak należy ocenić przytomność i oddech oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.  Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie. Uczniowie ćwiczyli ułożenie w pozycji bezpiecznej, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, w jaki sposób zatamować krwawienie z nosa. Czynności ratownicze odbywały się pod fachowym okiem ratownika medycznego. Uczniowie chętnie zadawali pytania związane z udzieleniem pierwszej pomocy. Jesteśmy przekonani, że takie zajęcia wzbudzą w uczniach odwagę do podejmowania działań pierwszej pomocy.

Magdalena Skrocka, Aleksandra Osińska

• Wigilia kl. 7d z „Wigilią Małgorzaty”

• 19.12.2019 20:06
        • We wtorek,  17 grudnia w klasie 7d odbyło się spotkanie wigilijne. Tego samego dnia odwiedziła nas mama Julii i przeprowadziła zajęcia biblioterapeutyczne.
          Najpierw  czytaliśmy książkę pt. „Wigilia Małgorzaty”  i rozmawialiśmy o historii, która przydarzyła się tytułowej bohaterce (Książka nagrodzona jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyróżnień w dziedzinie ilustracji książkowej – BolognaRagazzi 2014.; polecamy każdemu: młodszym, starszym i najstarszym). Potem, na kolejnej lekcji podzieliliśmy się opłatkiem i wszystkim, co znalazło się na naszym wspólnym wigilijnym stole.

Bardzo dziękujemy pani Ewie Gralczyk za ciekawe i wpisujące się w nastrój  tego dnia zajęcia.

• Mikołajki w klasie 7d. Warsztaty dekorowania bombek

• 10.12.2019 08:57
        • W przeddzień mikołajek, klasa 7 d wybrała się na warsztaty dekorowania bombek. To była słodka niespodzianka od Świętego Mikołaja, którą udało się utrzymać w tajemnicy niemal do końca, czyli do początku zajęć.  Podczas spotkania w Pijalni Czekolady usłyszeliśmy historię powstania warszawskiej Fabryki Wedel oraz dowiedzieliśmy się, jak wygląda produkcja słodyczy obecnie. W  bardzo przyjemnej, niemal świątecznej atmosferze młodzież miała przyjemność skosztować gorącej czekolady, a następnie po tym energetycznym zastrzyku, zabrała się do ozdabiania bombek z... czekolady! Na każdej z nich powstały prawdziwe małe dzieła sztuki. Na koniec zajęć uczniowie dostali słodki upominek – tabliczkę czekolady.

Małgorzata Jarzębska