Rok szkolny 2019/2020

• Przygotowujemy się do wyboru ścieżki kariery zawodowej. Spotkanie z Rodzicem w kl. 7d

W środę, 06.11.2019 r. gościliśmy na lekcji  rodzica, Pana Marka Kunkela, który wygłosił prelekcję nt. swojej pracy w branży informatycznej i konsultingowej. W czasie prezentacji podkreślał, jak ważne są takie umiejętności jak: skuteczne komunikowanie się z innymi ludźmi, praca w grupie, praca projektowa pod presją czasu. Młodzież słuchała z zainteresowaniem, zadawała ciekawe pytania. Pan Marek dał przykład bardzo dobrego wystąpienia publicznego, które także jest ważną umiejętnością. Zdaniem uczestników prelekcji – poziom merytoryczny wystąpienia był wysoki, a zaprezentowane informacje  uznano jako przydatne. Bardzo dziękujemy za współpracę i zaangażowanie oraz poświęcony nam czas.

Wychowawca: Magdalena Sadowska-Maciejewska

07.11.2019 21:55 | więcej »

•

W piątek, 11  października uczniowie klasy 7d wybrali się do Och Teatru na „Stowarzyszenie umarłych poetów” (reż. Piotr Ratajczak). Wraz z aktorami przenieśli się na kilkadziesiąt minut do Akademii Weltona, w której bardzo restrykcyjnie przestrzegane są  cztery zasady: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość. W Akademii pojawia się nowy nauczyciel języka angielskiego John Keating, wprowadza nowe sposoby wychowania i nauczania. Pokazuje młodzieży inne wartości, zachęca do rozwijania własnych pasji oraz samodzielnego myślenia.

Podczas przedstawienia młodzież miała okazję podziwiać mistrzowską grę aktorów m.in. Wojciecha Malajkata (w roli charyzmatycznego nauczyciela) czy Macieja Musiała (odtwórcy roli Neila Perry'ego).

18.10.2019 23:08 | więcej »
  • Warsztaty w klasie 2a – Najlepszy Przyjaciel na świecie
    Co roku, niestety, przybywa bezpańskich, niechcianych i porzuconych przez człowieka psów. Pies nie może być postrzegany jak rzecz, którą można bez problemu nabyć, a potem się jej pozbyć. 30 września uczniowie z klasy 2a uczestniczyli w warsztatach edukacji ekologicznej przygotowanych przez Fundację Chlorofil na ten temat i współfinansowanych przez m.st. Warszawa. W pierwszej części dzieci oglądały  spektakl pt „Adelka i Fąfel”. Była to opowieść  o perypatiach  przyjaźni małej dziewczynki  i jej pupila Fąfla, adoptowanego ze schroniska.
    06.10.2019 22:59 | więcej »
  • Klasa 2a i 2c na tropach legend i baśni Warszawy

25 września 2019 roku, w piękny słoneczny dzień, klasy 2a i 2c pojechały na wycieczkę „Legendy i baśnie Warszawy”. Już w autokarze, w drodze na Stare Miasto, pani przewodnik opowiadała dzieciom historie związane z naszym miastem. Poznaliśmy więc legendę o warszawskiej Syrence  i o Warsie i Sawie. Na Placu Zamkowym jechaliśmy bardzo starymi ruchomymi schodami , podziwialiśmy kolumnę Zygmunta i z wypiekami na twarzy słuchaliśmy opowiadania o duchach mieszkających w komnatach Zamku Królewskiego. Potem zagłębiliśmy się w uliczki Starego Miasta. Widzieliśmy piwnicę, w której mieszkał kiedyś Bazyliszek i kamienne gołębie pani Majchrzakowej. Podziwialiśmy zaczarowany dzwon, który spełnia marzenia, dlatego wierząc w to, pełni zapału skakaliśmy wokół niego na jednej nodze, bo był to warunek, by marzenie się spełniło smiley.

06.10.2019 23:00 | więcej »
  • Jesienne bukiety klasy 2a

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac uczniów z klasy 2a. Jesienne bukiety  wykonane zostały na zajęciach techniką kalkografii. Prace ozdobiły szkolny korytarz na parterze. Przywędrowały tam także jesienne jeżyki wykonane przez uczniów klasy 2b. Mamy nadzieję, że barwne kompozycje pomogą na dłużej zatrzymać naszą złotą polską jesień smiley

Anna Kostecka

06.10.2019 22:38 | więcej »
  • Kl. 7d na spotkaniu literackim z pisarzem, Markusem Zusakiem

We wtorek, 1 października klasa 7d wybrała się do Kina ATLANTIC. Jednak nie na seans filmowy (co sugerowałaby nazwa miejsca), ale na spotkanie literackie z pisarzem, Markusem Zusakiem, autorem znanej na całym świecie „Złodziejki książek”. Przyleciał do Polski, by spotkać się z czytelnikami oraz promować swoją najnowszą książkę pt.„Gliniany most”.

Spotkanie poprowadził Artur Wolski, współprowadziła dziennikarka - Miłka Skalska, a gościnnie wystąpili i czytali fragmenty książek: Olga Bończyk i Kacper Kuszewski. Dzięki nim  poczuliśmy magię żywego słowa w wykonaniu aktorów polskiej sceny. Po części oficjalnej  skosztowaliśmy słodkiego co nieco. Kto miał życzenie, mógł zdobyć autograf pisarza. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

05.10.2019 17:49 | więcej »