• Warszawskie Konkursy Multimedialne

• Warszawskie Konkursy Multimedialne
          EDYCJA 2023/2024

Drodzy Uczniowie,

Szkoła Podstawowa nr 210 w Warszawie zaprasza uczniów kl. IV – VIII warszawskich szkół podstawowych do udziału w pięciu konkursach:

- XVIII WARSZAWSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNO – INFORMATYCZNYM „Multimedialna Matematyka”,
          - VII WARSZAWSKIM KONKURSIE PRZYRODNICZO – INFORMATYCZNYM „Multimedialne Nauki Przyrodnicze”,
          - VI WARSZAWSKIM KONKURSIE JĘZYKOWYM „Multimedialny Język Angielski”,
          - III WARSZAWSKIM KONKURSIE JĘZYKOWYM  „Multimedialny Język Niemiecki”,
          - III WARSZAWSKIM MULTIMEDIALNYM KONKURSIE POLONISTYCZNYM „Multimedialny Język Polski”

Konkursy odbywają się pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Załączamy regulamin, druki zgody rodziców/opiekunów na udział ucznia w konkursie.

Pracę konkursową należy przesłać na adres mailowy:  eciosek@ eduwarszawa.pl wraz ze zgodą do dn. 8.04. 2024 r.

nauczyciele informatyki
        • X Warszawski Konkurs Wiedzy o Zawodach

• 01.12.2023 07:38
        • Mój wymarzony zawód
          Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego
          działające w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń - zwani dalej
          Organizatorem, zapraszają uczniów i uczennice publicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych m.st. Warszawy do udziału w konkursie wiedzy o zawodach Mój wymarzony zawód.
          ADRESACI KONKURSU
          Uczniowie i uczennice publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Stołeczne Warszawa.
          CELE KONKURSU
          1.Pogłębianie wiedzy na temat zawodów na współczesnym rynku pracy. Szerzenie wśród uczniów świadomego zainteresowania zawodami, w których kształcą warszawskie szkoły oraz uczelnie wyższe.
          2.Rozbudzanie zainteresowań nowymi zawodami pojawiającymi się na rynku pracy.
          3.Rozwijanie umiejętności planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej.
          4.Rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia poprzez komponowanie treści pracy konkursowej.
          5.Doskonalenie umiejętności przedstawiania swojej pracy na forum, przed Kapitułą Konkursu.
          TEMATYKA ORAZ WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE
          1.Tematyka konkursu dotyczy wymarzonych zawodów, które uczniowie chcieliby wykonywać w przyszłości, w tym takich, które można między innymi zdobyć w warszawskich szkołach kształcących w zawodach.
          2.Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
          szkoła podstawowa, uczniowie z klas 1-6
          szkoła podstawowa, uczniowie z klas 7-8, szkoła ponadpodstawowa (uczniowie liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły I stopnia).
          3.Wymarzony zawód powinien zostać przedstawiony przez ucznia w jednej z wybranych przez niego form:
          plakat (dotyczy tylko uczniów/ uczennic z klas 1-6 szkoły podstawowej)
          prezentacja (dotyczy tylko uczniów/ uczennic z klas 7-8 i uczniów/uczennic szkół ponadpodstawowych)
          film (dotyczy uczniów/ uczennic z klas 1-6, 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów/uczennic szkół  ponadpodstawowych)
          informacje o znanych osobach wykonujących ten zawód, a także inne informacje/ciekawostki.
          Serdecznie zapraszamy uczniów i uczennice do wzięcia udziału w konkursie!

Wszystkich uczniów prosimy o dostarczenie prac do gabinetu pedagoga (II piętro, stara część szkoły, 316s ) oraz przesyłanie prac na adres: mstanisz@eduwarszawa.pl w terminie do 5 lutego 2023.

W załączeniu regulamin konkursu oraz zgoda rodzica.
          2023-2024_Regulamin_MWZ_10_edycja.docx
          2023-2024_Zalacznik_nr_1_Regulamin_Konkurs_MWZ_10_edycja.docx

Inspiracje:
        • Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego (WOJA)

• 05.11.2023 22:48
        • Zapraszam do udziału w Warszawskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego (WOJA).
          Cele Olimpiady to:
          - popularyzacja języka angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych wśród uczniów  szkół podstawowych,
          - doskonalenie sprawności językowych,
          - rozwijanie zainteresowań językowych uczniów,
          - rozwijanie samokształcenia wśród uczniów.

W Olimpiadach nie mogą wziąć udziału uczniowie, których przynajmniej jeden z rodziców  jest anglojęzyczny.
          Olimpiada przeznaczona jest dla uczniów z klas:
          - III-IV,
          - V-VI,
          - VII-VIII.
          Olimpiada będzie przebiegać w 3 etapach:
          Etap I:  24.11.2023 r.
          Etap II: 29.01.2023-02.02.2024 r.
          Finał: 08.04.2024 - 14.04.2024. r.  (Gala Finałowa: czerwiec 2024 r.)

Zgłoszenia do Olimpiady przyjmują nauczyciele uczący daną grupę języka angielskiego do 17.11.2023

Warunkiem KONIECZNYM wzięcia udziału w Konkursie jest dostarczenie (w dniu Konkursu, wchodząc na salę) ZGODY RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO na udział ucznia w Olimpiadzie
          Zgoda-rodzica-i-rodo-2023-2024.pdf

Regulamin oraz wymagania edukacyjne dla poszczególnych klas oraz etapów Olimpiady –
          Regulamin-woja-2023-2024.pdf

Poniżej – link z archiwalnymi testami konkursowymi:
          Wszystkie informacje dostępne na stronie Szkoły w zakładce: Uczniowie i Rodzice -> Z życia szkoły -> Konkursu w roku szkolnym 2022/2023.
          Kamila Zimińska
          Szkolny koordynator