• Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli na temat „Praca  z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych (UK)”
      • Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli na temat „Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych (UK)”

• 23.01.2018 13:35
      • W dniu 6.06.2017r. odbyło się Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli na temat „Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych (UK)”, które miałam przyjemność poprowadzić. Razem z Mariolą Ewą Czubkowską brałyśmy udział w szkoleniu „Pupils with special educational needs” w Portsmouth UK 11-19.03.2017r. Wyjazd ten był zorganizowany w ramach programu „Mobilność kadry edukacji szkolnej program Erasmus+ 2016”.
      • Podczas spotkania nauczyciele usłyszeli o naszych doświadczeniach ze szkolenia w Wielkiej Brytanii. Opowiedziałam o programie kursu, m.in. o wizytach w angielskich szkołach, pomysłach i inspiracjach dotyczących pracy z grupą, motywacji, sposobów nauczania, przygotowywania pomocy, organizacji sali lekcyjnej itd. Wywiązała się dyskusja, podczas której porównywano rozwiązania obecne w polskiej i angielskiej szkole, wymieniano się uwagami dotyczącymi brytyjskiego systemu nauczania i wychowania, priorytetów kształcenia uczniów, programów nauczania, organizacji roku szkolnego, zasad udzielania pomocy uczniom ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Uczestnicy spotkania wykazali duże zainteresowanie tematem, wyrazili chęć przeniesienia niektórych pomysłów na swój grunt zawodowy, zechcieli zapoznać się z materiałami w języku angielskim, by pogłębić swoją wiedzę na poruszone tematy.

Myślę, że spotkanie to zaowocuje w przyszłości zmianami w naszej szkolnej rzeczywistości zarówno w pracy z całymi oddziałami klasowymi, jak i w pracy indywidualnej z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

WDN_SZKOLENIE_PORTSMOUTH.pptx

Agnieszka Lipnicka

uczestnik szkolenia

„Pupils with special educational needs”