Menu główne

Aktualności

 

Rok 2018/2019

 

Obrazek 2019-06-06 12:19:41

Światowy Dzień Wody

          Dnia 22.03. 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani na niebiesko i przynieśli do picia wodę. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o tym ile wody  do picia znajduje się na Ziemi, komu potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Rozwiązywały zadania i zagadki, a także uczestniczyły w doświadczeniach związanych z wodą np. „Co pływa, co tonie”, ,, Magiczna woda”, „Woda, mydło, pieprz”. Ten dzień przypomniał  każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Przecież jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!

Zespół Szkoły Promującej Zdrowie

TYDZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

 

W ramach programu „Szkoły Promującej Zdrowie” w dniach 21.01-25.01.2019r. w Szkole odbył  się  Tydzień owoców i warzyw pod hasłem:

„Jedz owoce i warzywa zima a choroby Cię ominą”

Akcja ta, została zaplanowana w celu przypomnienia uczniom, że warzywa i owoce dostarczają składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedzenie warzyw i owoców zapewnia liczne korzyści zdrowotne  u dzieci.  Jedzenie produktów z tej grupy w ramach zbilansowanej zdrowej diety zmniejsza ryzyko występowania chorób.

           Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się  w organizację tego wydarzenia.

Uczniowie klas 0-8 codziennie przychodzili kolorowo ubrani  i przynosili na drugie śniadanie  owoce i warzywa.

            W klasach 0-3 odbyły się pogadanki i prelekcje na temat wartości odżywczych warzyw  i owoców. Czwartek dla uczniów tych klas był dniem  degustacji potraw z owoców  i warzyw. Dzieci przygotowały sałatki, soki z owoców i warzyw, które wspólnie spożywały. Miały również okazję spróbować ciast  z owocami lub z  warzyw przygotowanych przez rodziców.

             Uczniowie klas 4-8 każdego dnia przyklejali kolorowe karteczki na przygotowaną dekorację na korytarzu  na II piętrze. Przyklejona karteczka była wyrazem poparcia i udziału danego ucznia w szkolnej akcji.

To był tydzień  pełen pozytywnych wrażeń i doznań.

Galeria

                                                                                    Zespól Szkoły Promującej Zdrowie.

 

   

Galeria

 

KLASY IV-VIII

Dnia 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy  Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Picia (wody – jako niezbędnego elementu zdrowia).
Jak co roku, cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się  w organizację tego wydarzenia.
Uczniowie i nauczyciele w tym dniu ubrani byli w kolorze wody, czyli w różnych odcieniach koloru  niebieskiego.
Na lekcjach  informatyki  w klasach 4 – 8, uczniowie zapoznali się z zagadnieniami:
- picia wody jako niezbędnego elementu zdrowia;
- zawartość wody w organizmie; 
- czy spożywanie wody ma wpływ na wyniki w nauce i dobre samopoczucie?
Uczniowie wszystkich  klas przygotowali plakaty na temat pożytków płynących z picia wody niegazowanej oraz plakaty prezentujące szkodliwy  wpływ na zdrowie jakie wywiera  picie słodkich, gazowanych, kolorowych napojów.
Sklepik szkolny  „82 SMAKI”, w tym dniu sprzedawał do picia tylko wodę niegazowaną. Na korytarzach pierwszego i drugiego piętra uczniowie zostali  poczęstowani  jabłkami zamówionymi specjalnie na ten dzień w ramach realizacji programu Owoce i warzywa w szkole. Dla zapewnienia porządku przy skrzynkach z jabłkami dyżur pełnili wybrani uczniowie z klasy 4i.

Na korytarzu 2 piętra  klasa 6d zorganizowała stoisko ze świeżo  wyciskanymi sokami bez dodatku cukru. Mogliśmy również zjeść m.in.: sałatki, musy, szaszłyki owocowe, ciasta marchewkowe, szarlotkę, muffinki i wiele innych smakołyków przygotowanych na ten dzień przez uczniów i rodziców klasy 6d.  Na parterze w holu szkoły, Firma SZWAJCARKA również włączyła się w te obchody i przygotowała dla społeczności szkolnej poczęstunek złożony z warzyw i owoców. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń oraz doznań dla naszych podniebień i kubków smakowych.  

 

Małgorzata Jarzębska

z zespołem SzPZ

KLASY I -III

 

Apel promujący zdrowy tryb życia.

        22.11.2018r w Szkole Podstawowej nr 82 odbył się apel o zdrowiu. Uczniowie klas 0, 2a oraz 3a przygotowali dla swoich rówieśników przestawienie pt.„  Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”.

          W przedstawionych inscenizacjach i piosenkach uczniowie naszej szkoły przypominali wszystkim o właściwym odżywianiu się, dbałości o higienę osobistą. Na koniec przedstawienia wszyscy wspólnie wykonaliśmy taniec Makarena bo jak wszystkim wiadomo od dawna ruch to zdrowie.

Galeria

Organizatorzy: 
Barbara Dobrowolska
Aleksandra Osińska

 

 

 

Dnia  08.11.2018r. w naszej Szkole obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku akcja skupiona była szczególnie  wokół tematu wody, jako niezbędnego elementu zdrowia.

Na ten dzień każda klasa pod opieką wychowawców przygotowała plakat.

Klasy 0, 1 - przygotowały plakaty z hasłem zachęcającym do picia wody.
Klasy 2 - plakat z hasłem o szkodliwym  wpływie  picia słodkich gazowanych, kolorowych napojów dla zdrowia.
Klasy 3 - przygotowały plakaty o szkodliwości picia napojów energetycznych przez dzieci.

Żeby podkreślić i bardziej zaakcentować temat przewodni uczniowie  przyszli do szkoły ubrani na niebiesko i przynieśli ze sobą wodę do picia.

Na ten dzień przygotowana została dla uczniów prezentacja multimedialna, która pokazała dzieciom, jaki wpływ na  zdrowie ma picie wody,  dlaczego nie warto pić napojów kolorowych i gazowanych. Na  terenie  szkoły zawisła również gazetka prezentująca m.in. zawartość cukru w poszczególnych napojach słodkich. Do obchodów Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania przyłączyła się również  „Szwajcarka”. Pracownicy przygotowali stoisko z warzywami  i owocami, którymi  dzieci mogły się poczęstować.

Koordynator zespołu 0-III

Aneta Sołtysiak

 

opiekunowie tablicy 

Szkoły Promującej Zdrowie

Marzenna Przechowska- Raczmańska

Teresa Janiaczyk

 

 

          

 

DZIEN_DOBREGO_JEDZENIA_I_PICIA.pptx

W dniu 15 października przypadał Światowy Dzień Mycia Rąk.
Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, 
jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

Tego  dnia dzieci odbyły krótkie pogadanki  na temat  zarazków i bakterii. Dowiedziały się, jak ważne jest mycie rąk,  kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób. Dzięki ilustracjom  umieszczonym w łazienkach dzieci  poznały poszczególne etapy mycia rąk. Następnie mogły tą wiedzę wykorzystać w praktyce. Światowy Dzień Mycia rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Galeria

Aneta Sołtysiak

 

 

 

              opiekunowie tablicy 

Szkoły Promującej Zdrowie

Marzenna Przechowska- Raczmańska

Teresa Janiaczyk

 

Certyfikaty