Programuję- przyszłość planuję

Pilotażowe wdrażanie programowania
w edukacji formalnej

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

„ Programuję - przyszłość planuję”

- W ramach planowanych zajęć uczniowie naszej szkoły w roku  szkolnym 2016/2017 rozpoczęli naukę

programowania w intuicyjnym języku Scratch, Logo-Imagine oraz pracę  z robotami mBot.  Wykorzystując podane

oprogramowanie szybko zaczęli  obserwować widoczne rezultaty.

Taki  sposób nauki, odpowiedni  dobór  narzędzi w znacznym stopniu zwrócił ich uwagę  i zmotywował  do poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu programowania.

- W ramach nauki programowania oprócz nauki w szkole poszerzali swoją wiedzę biorąc udział w warsztatach
(min. e- learningowych), przedsięwzięciach, konkursach  orgaznizowanych w ramach nauki programowania.
- Innowacją zostaną objęci wszyscy uczniowie kl. IV- VI w ramach obowiązkowych zajęć komputerowych oraz chętni
uczniowie w ramach zajęć dodatkowych chcący pogłębić swoje zainteresowania kształceniem informatycznym
realizując bardziej zaawansowane treści.

Poprzez wdrożenie innowacji pokazujemy, że nauka programowania może być łatwa i przyjemna

Programowanie z Apple Swift Playgrounds

W październiku klasa IVa w ramach CODE WEEK 2016 uczestniczyła w warsztatach  pt. " Programowanie z Apple Swift Playgrounds". Swift to rewolucyjna, atrakcyjna aplikacja na iPada dzięki, której nauka programowania staję się fantastyczną zabawą i możliwością eksperymentowania z kodem. W trakcie zajęć każdy mógł zaprogramować wybraną postać i sterować nią w trójwymiarowym świecie.

Obserwując nasze reakcje wspólnie stwierdziliśmy, że warsztaty sprawiły nam wiele radości i udowodniły, że programować każdy może!