Archiwum 2013/2014

XIII Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA - KONKURS TANECZNY

Dnia 14 marca 2014 roku w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy"  odbył się  Konkurs Zespołów Tanecznych  w ramach XIII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „ASTERIADA”. Do Konkursu zgłosiło się 139 grup tanecznych (58 ze Szkół  i 81 z Domów, Ośrodków Kultury i Placówek Pozaszkolnych) .

Mamy przyjemność poinformować, że po obejrzeniu wszystkich prezentacji Jury  przyznało wyróżnienie zespołowi tanecznemu  „Tempo” ze SP nr 82 w kategorii widowisko ruchowo-taneczne. W tym roku  wystąpiły dwie grupy. Artystów szkolnych przygotowała do występów p. Joanna Cegielska. W składzie Jury były  zawodowe tancerki:

• Aleksandra Dziurosz – tancerka, choreograf, reżyser, nauczycielka tańca współczesnego, pomysłodawczyni i założycielka Warszawskiego Teatru Tańca
  • Ewa Kuklińska – aktorka, tancerka i piosenkarka, absolwentka Państwowej Szkoły  Baletowej w Warszawie oraz L’AcademieInternationale de la Danse et Schola Cantorum w Paryżu
  • Elwira Piorun – tancerka, aktorka, pedagog tańca, choreograf.

Cieszymy się , że zespół kolejny raz znalazł się wśród laureatów. W ubiegłym roku ( 2013)  szkolni tancerze prezentowali widowisko taneczne pt. „Fale”. Wówczas zespołowi„ Tempo” przyznano III miejsce, a oceniało  go  jury  w skladzie:

• Elżbieta Pastecka – krytyk tańca i pantomimy, inscenizatorka teatru ruchy
  • Lidia Szewczyk – tancerka, choreograf tańca nowoczesnego
  • Katarzyna Świtalska – teatrolog, Koordynator Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej

Ogromne podziękowania należą się Rodzicom szkolnych tancerzy, którzy bardzo pomogli opiekunowi zespołu  podczas eliminacji konkursowych.  Dziękujemy!

Joanna Cegielska