Archiwum 2013/2014

XIII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA - KONKURS PIOSENKI

W dniach 12 - 13  marca 2014 roku w Domu Kultury „Włochy  odbył się  Konkurs Piosenki w ramach XIII Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „ASTERIADA”.

Konkurs przebiegał z podziałem na:  szkoły, solistów i zespoły oraz kategorie wiekowe. Do konkursu zgłosiło się 108 solistów wokalistów, 12  zespołów  wokalnych, 5 zespołów wokalno-instrumentalnych, 5 chórów i 7 duetów wokalnych ze szkół mieszczących się na terenie województwa mazowieckiego.

Mamy przyjemność  poinformować, że dwie uczennice z kl. II a ze SP nr 82 ( solistki)  znalazły się wśród laureatów. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Jury  przyznało Zosi Szczerbińskiej  I miejsce , a Mai Olszewskiej wyróżnienie. Opiekun dziewcząt p. Joanna Cegielska oraz Rodzice cieszą  się bardzo z sukcesów dziewcząt, tym bardziej, że oceniane były przez profesjonalne jury w składzie:

• Katarzyna Sokołowska – profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Edukacji Muzycznej,
  • Barbara Dziekan – doktor habilitowany Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi
  • Katarzyna Świtalska – Kulturoznawca, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Włochy, Koordynator  Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej

Konkurs Piosenki jest widowiskiem  z udziałem publiczności, składającym się z prezentacji „na żywo” . Dziewczęta powtórzyły sukces zespołu wokalnego, który podczas Asteriady 2013 zdobył pierwsze miejsce. Wówczas był to debiut na szczeblu mazowieckim, a prezentacje oceniało Jury w  składzie:

• Katarzyna Sokołowska – profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Edukacji Muzycznej
  • Katarzyna Świtalska –Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Włochy, Koordynator  Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej
  • Cezary Szlązak – muzyk, członek zespołów  2 plus 1, Cezary Szlązak Band

Dziękujemy również pozostałym uczniom – solistom i zespołom za udział  w festiwalu, a Rodzicom z kl. II a  za pomoc podczas przygotowań do konkursu.

Joanna Cegielska