• RANKING LICEÓW I TECHNIKÓW PERSPEKTYWY 2020

Znamy zwycięzców XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020! Są to: Uniwersyteckie LO w Toruniu (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). Adresatami Rankingu są uczniowie klas ósmych, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking przygotowała tradycyjnie Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Ranking Perspektyw stanowi pomoc dla 8-klasistów w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2020 i Rankingu Techników 2020 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2020, Rankingu Maturalnego Techników 2020 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2020.

14.01.2020 15:23 | więcej »
  • REGULAMIN_PROJEKTU.docx

Punkt Informacji Kariery znajduje się w gabinecie pedagoga (II piętro, obok sali 205, stara część szkoły).

Od 9 stycznia zapraszamy na indywidualne konsultacje do Punktu Informacji Kariery.

PIK czynny jest w każdy czwartek w godzinach: 15.30-17.00.

Na konsultacje obowiązują wcześniejsze zapisy: osobiście w pokoju pedagoga, pod numerem telefonu – 22 6640699, oraz poprzez dziennik elektroniczny Librus – kontakt z panią Katarzyną Korpusińską oraz Magdaleną Stanisz.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich uczniów klas VII –VIII oraz rodziców.

Magdalena Stanisz

14.12.2019 20:29 | więcej »
  • „Jak mądrze wybierać i wspierać?” – poradnik dla rodziców i kandydatów  do szkół ponadpodstawowych
    Zapraszamy do lektury poradnika dla rodziców i kandydatów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 pt.: „Jak mądrze wybierać  i wspierać?”.
    W pierwszej części publikacji znajdą Państwo porady, jak wspierać dziecko w dokonywaniu wyborów i radzeniu sobie z towarzyszącymi temu procesowi emocjami. W drugiej części znajdują się  szczegółowo opisane zasady tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w tym: terminy egzaminów, punktację, daty spotkań informacyjnych oraz adresy placówek doradztwa zawodowego.
    Jak_madrze_wybierac_i_wspierac_-poradnik_-_rekrutacja_2019.pdf

Źródło: http://www.edukacja.warszawa.pl
    25.02.2019 09:20 | więcej »
  • Ranking Liceów i Techników 2019

Wielki sukces warszawskich szkół!

10 stycznia 2019 roku Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki XXI Rankingu Liceów i Techników 2019. Spektakularne sukcesy odniosły warszawskie licea i technika.

Tegoroczny Ogólnopolski Ranking Liceów (klasyfikacja główna) wygrało LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. W pierwszej dziesiątce są 4 warszawskie licea (obok „Staszica”, również LO im. Władysława IV – 8 miejsce, LO im. Stefana Batorego – 9 miejsce, LO im. Tadeusza Czackiego – 10 miejsce). W pierwszej 20-tce rankingu jest aż 10 liceów warszawskich.

Po raz pierwszy warszawskie technikum wygrało też kwalifikację główną Ogólnopolskiego Rankingu Techników, najwyższe miejsce na podium przypadło Technikum Mechatronicznemu nr I.

23.01.2019 15:13 | więcej »