KONKURSY 2019/2020

II Międzyszkolny Konkurs Językowy Poezji i Teatru WERS

CELE KONKURSU:  Popularyzacja języków obcych poprzez poezję i teatr. Podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych. Zainteresowanie uczniów literaturą obcojęzyczną i sztuką. Kształcenie umiejętności recytatorskich i aktorskich uczniów szkoły podstawowej. Pobudzanie i rozwijanie wrażliwości oraz kreatywności językowej i scenicznej.

Zapraszamy chętne osoby do wzięcia udziału w konkursie w kategorii: recytacja wiersza w wybranym języku obcym (hiszpański, niemiecki, francuski) - DWIE GRUPY WIEKOWE : klasy 4-6 oraz 7-8. Należy przygotować jeden utwór w wybranym języku obcym (hiszpański, niemiecki, francuski). Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie trzech przedstawicieli z każdego języka w każdej grupie wiekowej.  Brak tematu przewodniego.

Do 3 lutego zgłaszamy do swoich nauczycieli języków obcych chęć uczestniczenia w konkursie wraz z wybranym przez siebie utworem.

Dorota Tarkowska