KONKURSY 2019/2020

Konkurs literacki „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BAŚNIOPISARZEM!”

Drogi Uczniu, wyobraź sobie, że trzymasz w ręku czarodziejskie pióro, które przeniesie Cię w dalekie, nieznane strony, do niezwykłego Królestwa Baśni Andersena. Spotkasz tam znane Ci postacie. Przeżyjesz z nimi fantastyczne przygody, a jedną z nich opowiesz nam. Autor najciekawszej baśni zdobędzie tytuł „Odkrywca Krainy Baśni”.

Celem konkursu jest:

- popularyzacja twórczości Hansa Christiana Andersena i wartości moralnych w niej zawartych,
- poszerzanie wiedzy na temat tradycji i kultury regionu,
- kształtowanie systemu wartości,  a przede wszystkim uczciwości, życzliwości, odpowiedzialności, sprawiedliwości, szacunku dla innych,
- kształtowanie wrażliwości na przeżycia innych,
- ukazanie twórczej aktywności jako źródła osobistej satysfakcji,
- kształcenie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł,
- rozwijanie uzdolnień literackich,
- promowanie dzieci o wybitnych zdolnościach literackich,
- propagowanie czytelnictwa.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej.

Uczniowie piszą baśń, wiersz lub scenariusz spektaklu teatralnego według określonych kryteriów (zawartych w regulaminie). Nauczyciele poloniści oceniają prace, a najlepsze przesyłają do organizatorów. Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 3 prace.

Czekamy na Twoją baśń do 31 grudnia 2019 r.. Przyślij ją w formie elektronicznej przez wiadomość Librus (jako załącznik) do  nauczyciela języka polskiego, p. Magdaleny Sadowskiej-Maciejewskiej.

Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu, Stowarzyszenie Przyjaciele Szkoły na Borkach.

Zapoznaj się też ze szczegółami regulaminu organizatorów: