• MOBILNOŚĆ

• 15.12.2021 10:24

Tytuł szkolenia:
        CLIL in Practice – Focus on Ireland”

Termin: 23.08 – 29.08.2021r.

Miejsce: Dublin, Irlandia

Uczestniczące w szkoleniu p. Katarzyna Jermakowicz – Rogowska i p. Bożena Mazur miały okazje wzbogacić swój warsztat pracy oraz pogłębić wiedzę na temat stosowania metody CLIL w praktyce. Kurs skupiał się głownie na praktycznym zdobywaniu umiejętności poprzez zajęcia w terenie, które bazowały na historii i kulturze Dublinu oraz Irlandii.

Cele szkolenia:

1. Zapoznanie się z głównymi założeniami metody CLIL (Content and Language Integrated Learning), czyli metodą zintegrowanego nauczania przedmiotu oraz języka obcego.
        2. Zdobycie narzędzi, które efektywnie pozwalają na zaplanowanie oraz przeprowadzanie lekcji CLIL nauczanego przedmiotu w ramach edukacji dwujęzycznej.
        3. Pozyskanie strategii pozwalających aktywnie zaangażować uczniów w proces edukacyjny.
        4. Doskonalenie oraz rozwój praktycznych umiejętności językowych oraz komunikacyjnych kadry szkolnej w zakresie języka angielskiego.
        5. Podniesienie jakości edukacji w naszej instytucji i promowanie innowacyjnych metod wśród nauczycieli.
        6. Poznanie kultury oraz historii Irlandii.

Umiejętności nabyte podczas szkolenia:
        1. Poszerzenie wiedz na temat praktycznego stosowania metody CLIL w trakcie nauczania przedmiotu wraz z elementami języka obcego.
        2. Wzbogacenie własnej bazy metodycznej o nowe rozwiązania oraz pomysły pozwalające na przeprowadzenie ciekawych i angażujących zajęć.
        3. Udoskonalenie umiejętności przeprowadzania zajęć w terenie  (outdoor learning).
        4. Nawiązanie znajomości, dzięki którym możliwe było poznanie kultury innych krajów oraz ich podejścia metodyczne do nauki języków obcych.
        5. Poznanie kultury i historii Dublinu oraz Irlandii.

Bożena Mazur, Katarzyna Jermakowicz - Rogowska