• MOBILNOŚĆ I

• 13.12.2021 23:11

WLOCHY.mp4

Tytuł szkolenia: “JOYFUL ENGLISH COURSE - Basic English or upgrade English language course for teachers and educators + CLIL is PRACTICE”

Termin: 27.06. – 04.07.2021r.

Miejsce: Soverato, Włochy

Uczestnicy szkolenia p.Urszula Głodowska i p.Edyta Izwantowska rozwinęli swoje umiejętności w praktyczny i konkretny sposób. Tematyka kursu była zróżnicowana  i obejmowała zarówno podniesienie kompetencji w zakresie pracy na różnorodnych platformach edukacyjnych, zapoznanie z różnymi technikami nauczania, jak i przybliżenie zagadnień kulturowych regionu. Uczestnicy mieli możliwość  zaprezentowania oddziałów dwujęzycznych naszej szkoły w środowisku międzynarodowym podczas konferencji online INTERNATIONAL ROUNDABOUT TABLE EDUCTAION OUT OF THE BOX zrzeszającej nauczycieli z różnych stron świata.

CELE SZKOLENIA:
        1. Poznanie europejskiej wizji edukacji cyfrowej sprzyjającej włączeniu społecznemu i dostępnej dla wszystkich.
        2. Poprawa kompetencji i umiejętności cyfrowych właściwych w dobie transformacji cyfrowej uczniów-nauczycieli-rodziców.
        3. Rejestracja filmów video z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi.
        4. Poszerzenie wiedzy w zakresie wykorzystania metody CLIL-zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego opartego na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego.
        5. Zapoznanie z szeroką gamą praktycznych, nowoczesnych narzędzi metodycznych uatrakcyjniających proces nauczania-uczenia się, w tym OUDOOR LEARNING.
        6. Podniesienie jakości edukacji w naszej instytucji i promowanie innowacyjnych metod wśród nauczycieli.
        7. Poznanie dziedzictwa kulturowego Kalabrii.

UMIEJETNOŚCI NABYTE PODCZAS SZKOLENIA:
        1. Rozbudowanie bazy narzędzi cyfrowych dostępnych w Internecie wykorzystywanych w procesie nauczania-uczenia się.
        2. Poznanie podstaw w zakresie projektowania stron www WIXSITE, WORDPRESS.
        3. Poznanie w praktyce metody projektu edukacyjnego jako sposób uczenia się uczniów we współpracy przy realizacji wybranych fragmentów podstawy programowej podczas lekcji.
        4. Wykorzystanie aplikacji INSHOT do nagrywania filmów.
        5. Zastosowanie OUTDOOR LEARNING czyli edukacji w plenerze jako skutecznej formy  bazującej na doświadczeniu.

Urszula Głodowska, Edyta Izwantowska