• Spotkanie autorskie online z Panem Waldemarem Cichoniem – autorem lektury szkolnej: „Cukierku, Ty łobuzie!”

• 16.01.2022 19:02
      • 10 stycznia 2022 roku miało miejsce spotkanie autorskie w formie online z Panem Waldemarem Cichoniem – autorem znanej lektury szkolnej: Cukierku, Ty łobuzie!.

Pan Waldemar Cichoń szczegółowo opowiedział nam o pracy pisarza. Oczywiście na spotkaniu nie mogło zabraknąć kocich Bohaterów – Cukierka i Tradycji! – co wzbudziło zachwyt i zadowolenie dzieci J  Pan W. Cichoń odpowiedział również na pytania przygotowane przez naszych uczniów. Poniżej artykułu możecie zapoznać się z listą tych interesujących pytań.

W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z kl. 1a, 2e, 3b, 3c, 3f , z Wychowawcami: P. Marzenną Bendyk, P. Kingą Dworakowską, P. Hanną Barczewską, P. Jolantą Trych, P. Magdaleną Skrocką.

Plakat: przesłany przez Wydawnictwo Żwakowskie
        Fot. Agata Kluczyńska

• Na drugi dzień po spotkaniu autorskim nasi Uczniowie-Czytelnicy wypożyczyli wszystkie dostępne w bibliotece książki autorstwa Pana Waldemara Cichonia. I oczywiście wyrażano zainteresowanie przeczytania kolejnych części książek autora.

Już wkrótce pojawią w zasobach Biblioteki SP 82 kolejne części książek napisanych przez Pana Waldemara Cichonia.

Dziękujemy Wydawnictwu Żwakowskie za dar pięciu książek autorstwa Pana Waldemara Cichonia na potrzeby spotkania autorskiego.

Dziękujemy Panu Waldemarowi Cichoniowi za spotkanie autorskie.

Lista pytań przygotowanych do Pana Waldemara Cichonia:

Dzieci z klasy 2e:

1. Ile czasu pisze pan książkę?

2. Dlaczego kot nazwany został Cukierek?

3. Kiedy napisał pan pierwszą książkę i która to była książka?

4. Czy będąc małym chłopcem pisał pan jakieś opowiadania, książki?

Dzieci z klasy 3b:

1. Skąd miał Pan inspirację do imion bohaterów?

2. Czy już jako dziecko chciał Pan zostać pisarzem?

3. Czy Pan przeżył jakąś historię z tej książki?

4. Czemu Pan wybrał niegrzecznego kota zamiast posłusznego?

5. Jak Pan wpadł na pomysł napisania tej książki?

6. Ile czasu Panu zajęło wymyślenie całej książki: Cukierku, ty łobuzie?

7. Czemu wolał Pan napisać książkę o kocie, a nie o psie?

8. Chce Pan napisać jeszcze kolejną/inną książkę?

Jeśli odpowiedź na ostatnie pytanie  brzmi: TAK - to: Jaki będzie tytuł tej książki?

Dzieci z klasy 3c:

1.Dlaczego został Pan akurat pisarzem ?

2.Jaka jest Pana zdaniem Pana najlepsza książka ?

3. Skąd bierze Pan pomysły do pisania książek ?

Dzieci z klasy 3f:

1. Czy planuje Pan napisanie kolejnej książki o przygodach Cukierka?

2. Czy historie z Cukierkiem wydarzyły się naprawdę?

3. Która książka napisana przez Pana jest ulubioną książką?

4. Ile czasu zajmuje Panu napisanie jednej książki?

5. Od ilu lat pisze Pan książki?