• MAJOWE ŚWIĘTA

• Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski, ponieważ co roku w pierwszych trzech dniach obchodzone są ważne święta:

1 maja - 20 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,

3 maja - Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

Na wielu zajęciach nauczyciele zabrali uczniów młodszych i starszych w podróż w czasie przez historię naszego kraju. Nie tylko słowem, ale także dźwiękiem uczciliśmy to wyjątkowe święto.

Młodzi artyści wzięli udział w montażu słowno-muzycznym i celebrowali te święta w atmosferze wykreowanej piękną muzyką.

Majowe Święta to nie tylko czas na refleksję nad historią, ale także okazja do budowania wspólnoty i pielęgnowania naszych wartości narodowych.

Niech Polska w oczach Polaków mieni się wszystkimi kolorami tęczy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu pt.” MAJOWE ŚWIĘTA”.

Link do filmu:

Joanna Cegielska

• NIEBIESKIE IGRZYSKA

• W kwietniu, Światowym Miesiącu Wiedzy na Temat Autyzmu, nasza Szkoła przystąpiła do akcji NIEBIESKIE IGRZYSKA organizowanej przez Fundację Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. Wydarzenie to ma charakter edukacyjny i sportowo – integracyjny, propaguje wiedzę na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz ruch i sprawność fizyczną. Ideą tej akcji jest myśl, że każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

W bieżącym roku szkolnym do NIEBIESKICH IGRZYSK zaangażowaliśmy klasy IV. Nasi nauczyciele i psycholodzy przeprowadzili w każdej czwartej klasie warsztaty na temat neuroróżnorodnościi współpracy. Natomiast 26 kwietnia na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe przygotowane przez zespół wychowania fizycznego. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, klasa – dyplom uczestnictwa. Zwycięska klasa IVc otrzymała nagrodę niespodziankę: bon prezentowy na wyjście klasowe do Klubokawiarni „Życie jest fajne” prowadzonej przez Fundację Ergo Sum, miejsca pracy dorosłych osób ze spektrum autyzmu. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców SP82.

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!!

Zainteresowanych szczegółami akcji zapraszam pod adres www.niebieskieigrzyska.pl oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

Agnieszka Lipnicka

Koordynator NIEBIESKICH IGRZYSK w SP82

• Europejski Tydzień Szczepień (21-27 kwiecień) - DLA KLAS I-III

• Z uwagi na coraz większą ilość odmów szczepień (2-krotny wzrost w ciągu ostatnich 5 lat) wśród społeczeństwa oraz wysokim wzrostem chorych na krztusiec i odrę na terenie naszego kraju, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie zwraca się z prośbą o podjęcie przemyślanych decyzji w sprawie szczepień Państwa dzieci.

zespół kierowniczy SP82