Nawigacja

 • Akcja "Myj ręce"

  W roku szkolnym 2015/2016 działania zespołu ds. Szkoły Promującej Zdrowie rozpoczęła akcja „Myj ręce”, którą zrealizowaliśmy we wrześniu. Uczniowie zostali zapoznani z instrukcją prawidłowego i dokładnego mycia rąk. Instrukcje zamieszczono w łazienkach uczniów przy umywalkach. Zapoznaliśmy się również z 11 zasadami mówiącymi o tym, kiedy powinniśmy myć ręce. Na tablicy informacyjnej została zamieszczona gazetka okolicznościowa.

  Magda Orzoł

 • Dzień Chłopaka – Dzień Krawata

  30 września (środa) świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny składały kolegom życzenia, śpiewały „Sto lat”, czy też wręczały słodycze i drobne upominki. Z inicjatywy dziewcząt z Samorządu Uczniowskiego ogłoszono środę Dniem Krawata. Wszyscy uczniowie mogli zdobyć punkty w konkursie Klasa na medal, zakładając w tym dniu krawat. Wielu uczniów przybyło tego dnia do szkoły w atrybucie, który kojarzy się z szykiem i elegancją. Krawaty były pożyczone od taty, od dziadka, od starszego brata. Najciekawsze jednak były te zrobione i ozdobione samodzielnie. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły klasy:  5e i 4a , w których prawie wszyscy założyli krawaty. Gratulujemy! Wszystkim Panom z naszej szkoły, tym małym i tym dużym,  życzymy samych szczęśliwych dni, uśmiechu na twarzy oraz spełnienia marzeń.

  Zdjęcia

  Ewelina Baran

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  28-30 września 2015 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wywołały one wielkie emocje wśród uczniów. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy w formie plakatów. Do przeprowadzenia wyborów powołano Szkolną Komisję Wyborczą. Uczniowie za okazaniem legitymacji szkolnej mogli przystąpić do głosowania na swojego kandydata.

  Wybory w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację.

  Największą liczbę głosów otrzymali:

  Śliwka Maria 5f

  Marcinkowski Tymon 5b

  Plebanek Weronika 6a

  Nowym członkom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i niecierpliwie czekamy na spełnienie wyborczych obietnic!

  Zdjęcia

  Ewelina Baran

 • Warsztaty kulinarne dla klas I-III

  W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas I – III rozpoczęły kulinarną przygodę. W trakcie zajęć kulinarnych dzieci będą kształcić swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawać zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. 
  Będą doskonalić umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. 
  Ponad to w czasie zajęć będziemy kształcić umiejętności współpracy w grupie, czerpać radość ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz doskonalić umiejętność samodzielnego przygotowywania prostych potraw.

  Pierwsze zajęcia mamy już za sobą, omówiliśmy zasady bezpieczeństwa na zajęciach, poznaliśmy i stworzyliśmy piramidę żywienia oraz ustaliliśmy jakie potrawy chcielibyśmy przygotowywać.

  Zdjęcia

  Kinga Dworakowska

 • Akcja ekologiczna klasy II g

  Uczniowie klasy 2g oraz ich Rodzice wiedzą doskonale jak można żyć w zgodzie z przyrodą, postępować ekologicznie i jednocześnie..  ekonomicznie. W dniu 19 września wzięli więc udział w akcji wymiany surowców wtórnych na sadzonki roślin. Do powtórnego wykorzystania przekazane zostały m.in. lodówki, kuchenki, mniejszy sprzęt elektroniczny, baterie, słoiki i makulatura. W zamian otrzymaliśmy cebulki kwiatowe i krzewy, które 24 września zasadziliśmy na terenie naszej szkoły. Oprócz nauki i zabawy była to także dość wyczerpująca praca, jednak wszyscy uczniowie klasy 2g wywiązali się z tego zadania doskonale.  Obserwowanie wzrostu zasadzonych roślin będzie dla nas w najbliższych miesiącach i latach ogromną przyjemnością.

  Zdjęcia

  Anna Pawlińska

  wychowawczyni klasy 2g

 • Akcja "Sprzątanie Świata"

  „Wyprawa – poprawa” – pod takim hasłem odbyła się  22. już  akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2015”.

  Celem kampanii jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

  W naszej szkole 18 września br. odbył się apel, poświęcony temu największemu ekologicznemu przedsięwzięciu. Uczniowie klas: VI e i Vc przypomnieli społeczności szkolnej jak prawidłowo postępować  z odpadami  oraz co robić, by ograniczyć ich ilość.

  Po zapoznaniu z genezą i ideą akcji uczniowie recytowali  wiersze o tematyce ekologicznej, zademonstrowali jak prawidłowo segregować surowce wtórne, a w humorystycznych scenkach i piosenkach przedstawili jak nasze decyzje i wybory wpływają na stan przyrody na całej Ziemi.

  Apel był wspólną lekcją poszanowania środowiska i przydatną godziną wychowawczą dla każdego ucznia naszej szkoły.

  Zdjęcia

         Karolina Klusek

  nauczyciel przyrody

 • Apel „Bezpieczny uczeń”

  Dnia 16 września 2015 roku odbył się w naszej szkole apel porządkowy, na którym uczennice z klasy 5c: Daria Latuszek, Jagoda Maciejewska, Małgorzata Miłaszewicz, Magdalena Romaniuk przedstawiły społeczności szkolnej bardzo ważne zasady dotyczące zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

  Zagadnienie bezpieczeństwa podczas przerw zostało również dokładnie omówione przez wicedyrektora szkoły, panią Grażynę Krawczyk. Pani Dyrektor przypomniała o zakazie przebywania na schodach oraz w pobliżu barierek, obowiązku przebywania w rejonie właściwej sali lekcyjnej w trakcie przerw, a także zakazie samodzielnego schodzenia na niższe piętra (z wyjątkiem lekcji wychowania fizycznego oraz obiadów lub innych spraw ważnych).

  Każdy uczeń, i ten młodszy i ten starszy, chce czuć się w szkole bezpiecznie. Dbajmy więc o to i zachowujmy się tak, aby każdy mógł poczuć, że szkoła jest przyjazna i bezpieczna.

  Zdjęcia

  Ewelina Baran

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  Jak co roku, 1 września 2015 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Po wakacjach wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości. Uczniowie klas I-VI spotkali się w sali gimnastycznej w celu powitania nowego roku, spotkania swoich wychowawców, kolegów i koleżanek. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Dyrektor, Barbara Makowska-Opala i przywitała uczniów w progach szkoły. Wszyscy wysłuchaliśmy listu Pani Premier Ewy Kopacz z życzeniami satysfakcji z nauki, która jest inwestycją w przyszłość.

  Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom, aby rok szkolny 2015/2016 upływał w przyjaznej atmosferze.

  List-Prezesa-Rady-Ministrow-1.09.2015.pdf

  Zdjęcia

  Ilona Jodzis

 • Kulinarna Świetlica

  Kulinarna Świetlica - to cykl cotygodniowych zajęć kulinarnych, prowadzonych przez p. Grażynę Łada–Krasnowską i p. Iwonę Gas w roku szkolnym 2014/2015. Spotkania miały na celu wprowadzenie dzieci do przygody, jaką jest gotowanie. Poprzez uczestnictwo w zajęciach uczniowie mieli szansę zapoznać się nie tylko z zasadami bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków, ale również własnoręcznie przygotować zdrowy przysmak.

  Kulinarna_Swietlica_fotorelacja_.pdf

  Iwona Gas

  . Grażyna Łada–Krasnowska

  nauczycielki świetlicy