Nawigacja

 • Szkolny konkrs plastyczno - literacki „W świecie marzeń” dla uczniów klas I-III - rozstrzygnięty!

  Dnia 7 listopada 2014roku  w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów  w konkursie plastyczno - literackim  pt. „W świecie marzeń”. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP 82. Opiekunami konkursu były Pani Jolanta Trych i Pani Katarzyna Małachowska. 

  Konkurs miał na celu umożliwienie dzieciom  zaprezentowania swojego talentu, a także prezentację i popularyzację  plastycznej i literackiej  twórczości dziecięcej.
  Wystawa prac konkursowych  wyeksponowana jest na korytarzu pierwszego piętra.
  Do oceny prac organizatorzy powołali komisję przyznając miejsca według następujących kategorii:


  KONKURS PLASTYCZNYSKIEROWANY  DO UCZNIÓW KLAS  PIERWSZYCH:
  1 miejsce - HANNA  WIŚNIEWSKA If
  2 miejsce - JAKUB  BIRECKI  If
  3 miejsce - STAŚ WOJNOWSKI  If
  Wyróżnienie - EMILIA  KŁOSIEWICZ  Ia
   
  KONKURS PLASTYCZNYSKIEROWANY DO UCZNIÓW KLAS   DRUGICH:
  1 miejsce - NIKOLA CHODINOW  IId
  2 miejsce - AMELKA RYCHARSKA IIf
  3 miejsce - ALICJA  ANDRYSIAK IIc
  Wyróżnienie - ALEKSANDRA   MAKSYM IIa
   
  KONKURS PLASTYCZNYSKIEROWANY DO UCZNIÓW KLAS TRZECICH - WIELBICIELI POEZJI:

  1miejsce - KATARZYNA  PAJĄK IIIb
  2miejsce - JAKUB  CZOCHARA  IIIe
  3miejsce - ANNA  PUŁKOWSKA  IIIb
  Wyróżnienie - MATEUSZ WÓJCIK  IIf

  KONKURS PLASTYCZNYSKIEROWANY DO UCZNIÓW KLAS TRZECICH - WIELBICIELI PROZY:

  1miejsce - ANTONINA  WIKTOROWSKA  IIIc
  2miejsce - KAMILA GODLEWSKA IIIe
  3miejsce - POLA KANIGOWSKA  IIIc
  Wyróżnienie - LENA WALEWSKA  III e


  Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu

  oraz  życzymy  dalszych sukcesów artystycznych.
   

  Jolanta Trych 

 • Wizyta uczniów z klas 4-6 w Muzeum Jana Pawła II

  Przez cały miesiąc październik uczniowie klas 4-6 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Jana Pawła II przy Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Wyjazdy przygotowały panie Agnieszka Przybyszewska i Monika Parda oraz wychowawcy klas 4-6.

  Celem tych wyjazdów było poszerzenie wiedzy uczniów naszej szkoły o naszym patronie Janie Pawle II. Nasz patron, był człowiekiem niezwykłym, mającym wiele pasji - dlatego dzieci poznały jedną z nich uczestnicząc w warsztatach teatralnych. Inne grupy mogły dowiedzieć się czegoś ciekawego o egzotycznych krajach jak Japonia, kraje afrykańskie, do których pielgrzymował nasz święty patron.

  Jan Paweł II cenił sobie przyjaźń - zajęcia dotyczyły więc jego wielkiej przyjaźni z żydowskim kolegą ze szkoły Jurkiem Klugerem. Wreszcie warsztat dotyczący powstawania i tworzenia kultury, który także cieszył się powodzeniem i zainteresowaniem uczniów. 

  Agnieszka Przybyszewska 

   

 • Październik - miesiącem oszczędzania

  "Pieniądze szczęścia nie dają” – wszyscy znamy to powiedzenie. Prawda jednak jest taka, że ogromnie ułatwiają nam życie i umożliwiają realizację marzeń. Każdemu rodzicowi zależy więc, by jego dziecko potrafiło rozsądnie gospodarować swoim "kieszonkowym”.

  31 października w dniu Światowego Dnia Oszczędzania odbył się w naszej szkole apel: ,,Grosz do grosza czyli uczymy się oszczędzać” przygotowany przez wychowawcę i uczniów klasy IIc.

  Interesujące przedstawienie z zaciekawieniem obejrzała młodsza część społeczności szkolnej – klasy I-III. Najlepiej  bowiem zacząć uczyć się rozsądnie zarządzać swoimi wydatkami, od najmłodszych lat. W trakcie apelu dzieci obejrzały również ciekawą prezentację multimedialną  przygotowaną przez pana dyrektora Przemysława Jeruszkę, która zapoznała je z zasadami korzystania z SKO.

  Apel  zapoczątkował całoroczną akcję szkolną, której celem będzie nie tylko oszczędzanie pieniędzy (każda klasa przez cały rok szkolny), ale również uświadomienie dzieciom, że odkładając co dzień chociażby 1 grosz, zaoszczędzimy określoną kwotę pieniędzy, dzięki której będziemy mogli zrealizować swoje wielkie marzenia.

  Zachęcamy i życzymy wytrwałości w oszczędzaniu!

  My już zaczęliśmy oszczędzać.

  Klasa  II c z wychowawczynią p. Hanną Barczewską

 • Dzień Świętego

  W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych w klasach pierwszych pojawiło się wielu świętych z różnych epok i kontynentów. Najmłodsi uczniowie zakładając, przygotowany wspólnie z rodzicami strój wybranego świętego, poznawali historię jego życia.

  Święta Kinga opowiedziała nam legendę o swoim pierścieniu i już każdy pierwszoklasista wie skąd w Polsce mamy sól. O swojej miłości do mamy opowiadała bł. Laura. Św. Florian wspominał odważnych strażaków gaszących pożar, a św. Jerzy – dzielny rycerz uczył, że trzeba walczyć ze złem! Trudno tu wyliczyć wszystkich zacnych gości, ale między innymi byli: Matka Boża i św. Józef, św. Jakub, Krzysztof, Patryk, Andrzej Bobola, Mikołaj, Kacper, Marek, Franciszek, Św. Magdalena, Agnieszka, Joanna, Królowa Jadwiga…

  Wielu pierwszoklasistów zauważyło, że święci to ludzie odważni, pełni poświęcenia, dobrzy i ofiarni dla innych. Warto mieć takiego przyjaciela! A już na pewno warto naśladować choćby niektóre z jego cnót. Prócz świętych zagościli też Aniołowie tworząc prawdziwie NIEBIAŃSKĄ atmosferę. Jeśli chcecie zobaczyć świętych z pierwszej klasy na własne oczy, zapraszamy do galerii.   

  Za pomoc w przygotowaniu Dnia Świętego serdecznie dziękuję Paniom Wychowawczyniom oraz p. Monice Parda i p. Dorocie Kownackiej.

  Anna Przybyła

 • Pamiętamy

  Dnia 29 października 2014r. klasa IIIa wraz z wychowawcą po raz kolejny odbyła specyficzną lekcję patriotyzmu. Wizyta na Powązkach to doskonała okazja do poznania historii tego miejsca oraz odwiedzenia grobów znanych i zasłużonych dla naszego kraju Polaków, w tym żołnierzy, działaczy niepodległościowych, pisarzy, poetów, lekarzy, duchownych, prawników  i wszelkich artystów.

  Wśród mogił na warszawskich Powązkach snują się cienie Powstańców i innych Polaków, którzy oddali swe życie za naszą Ojczyznę. Setki krzyży, tysiące mogił, wyszukane kształty nagrobków, kamienne posągi podkreślają cykliczność przemijania kolejnych pokoleń i wyzwalają refleksje nad sensem ludzkiego życia.

  Jedna z bocznych alejek Cmentarza poświęcona jest przede wszystkim katastrofom lotniczym – Okęcie (1980 r.), Las Kabacki (1987 r.) oraz Smoleńsk (2010 r.). Podczas spaceru tą alejką, uczniowie zatrzymali się  i  zapalili  znicze.  Przystanęli  również przy grobach kolejnych słynnych Polaków. Waldemar Milewicz , Zbigniew Religa, Jacek Kaczmarski, Kamila Skolimowska , Ryszard Kapuściński, Kazimierz Górski, czy Kazimierz Deyna– to tylko część osób, których mogiły odwiedzili.

  Cmentarz Powązkowski to miejsce, które  zachwyca, wzbudza do refleksji, sprawia, że możemy być dumni z naszego narodu, kraju, który na przestrzeni lat, walczył o swoją ojczyznę, jej kulturę, sztukę i wszelkie dostępne dziś dla nas Polaków dobra.

  Joanna Cegielska

 • Dzień Papieski

  „ŚWIETYMI BĄDŹCIE” to hasło przewodnie obchodzonego w Szkole Podstawowej nr 82 Dnia poświęconego Janowi Pawłowi II. Uroczysty apel odbył się 27.10.2014r.

  Przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 6b, 6e i 5f oraz 6d pod opieką pani Agnieszki Przybyszewskiej i pani Moniki Pardy obejrzała cała społeczność szkoły. Wszyscy uczniowie przybyli na apel ubrani na galowo. Piosenkom akompaniował Pan Marcin Kozieł, który na zakończenie apelu wykonał piosenkę „Ty tylko mnie poprowadź”.

  Dzięki pięknej prezentacji przygotowanej przez panią Ewelinę Baran przybliżono wszystkim uczniom postać naszego świętego Patrona w różnych etapach Jego życia. Konferansjerzy opowiadali o życiu Papieża. Przy portrecie Jana Pawła II dzieci złożyły kwiaty, będące symbolem wartości ważnych w życiu każdego człowieka. Wszyscy widzowie z entuzjazmem przyjmowali występy swoich kolegów, którzy na scenie śpiewali piosenki religijne i prezentowali religijne tańce.

  Na uroczystość przybyli dyrektorzy SP nr 82, pani Barbara Makowska – Opala, pani Grażyna Krawczyk, pani Ania Pawlińska i pan Przemysław Jeruszka oraz ksiądz proboszcz Jan Papiel.

  Wyjątkowa dekoracja wykonana przez panią Magdalenę Bigos zwróciła uwagę uczniów na to, że świętym może zostać każdy. Wszystkie treści przekazywane podczas akademii uświadomiły nam, że świętość nie jest trudna do zrealizowania. Karol Wojtyła był podobnie jak my zwykłym człowiekiem, który w życiu kierował się przykazaniem miłości Boga i bliźniego.

  Wprowadźmy w nasze życie wartości głoszone przez Jana Pawła II. Świętymi bądźmy!

  Julia Ukielska VI B

 • Pokaz karate

  23 X 2014 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się pokaz karate. Swoje umiejętności zaprezentowała pani Maja Ostrowska, wraz z zaprzyjaźnionymi sportowcami.

  Pani Maja to trzykrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy i wielokrotna medalistka mistrzostw krajowych. Jest aktualną mistrzynią Polski ZW Karate Shotokan NSKF Polska i trenerem Karate Shotokan NSKF Polska.

  Uczniowie oglądający wyczyny sportowców żywo reagowali na prezentowane umiejętności sportowców i nagradzali ich gromkimi brawami. Organizatorami spotkania byli rodzice uczniów klasy II B. Szczególne słowa uznania należą się pani Justynie Cieślak i państwu Dorocie i Mirosławowi Kasprowiczom.

  Uczniowie podziękowali sportowcom wręczając im bukiety kwiatów i wykonane własnoręcznie w szkolnej świetlicy drobne upominki.

  Uczniowie otrzymali również darmowe zaproszenia na pokazy mistrzostw karate w hali sportowej „Arena” na Ursynowie na 25 X 2014 roku.

  Wychowawca klasy II B

  Mirosława Madej

 • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

  W dniach 20 - 25 października nasza szkoła włączyła się w bemowskie obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

  Nauczyciele, uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z różnorodnymi zagadnieniami dotyczącymi dysleksji oraz ze sposobami pokonywania trudności szkolnych.

  27 października, w czasie dnia otwartego rodzice mieli możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistami terapii pedagogicznej, oraz zaopatrzenia się w materiały edukacyjne pomocne w pracy z dzieckiem w domu.

  Dla dzieci przygotowana była specjalna oferta. Mogły one pod opieką terapeutów spędzić czas na rozwiązywaniu krzyżówek, łamigłówek, rebusów oraz wykonywaniu ćwiczeń stosowanych w terapii pedagogicznej.

  Również starsi uczniowie mogli znaleźć dla siebie odpowiednie propozycje.

  Elżbieta Kęcik

 • Dzień Edukacji Narodowej kl. I - III

  Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem  nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów klas I-III odbyły się w naszej szkole dnia 13 października 2014r. Był to dzień pełen atrakcji, wolny od klasówek i kartkówek, pełen życzliwości  i niespodzianek. 

  Program artystyczny składał się z kilku elementów. Było na poważnie i na wesoło. Uczestnicy uroczystości obejrzeli m.in. humorystyczną inscenizację  „Pani na opak" w wykonaniu grupy teatralnej z klasy III a. Aktorzy pokazali w wersji kabaretowej "lekcje" języka polskiego oraz matematyki i doszli do wniosku, że nauczyciel powinien być jednak konsekwentny i wymagający. Ten wyjątkowy dzień szkolni artyści uzupełnili piosenkami oraz okolicznościowym  montażem słownym .

  W podziękowaniu za trud włożony w nauczanie i wychowanie nauczyciele obejrzeli film z ilustracjami kwiatowymi oraz widowisko taneczne pt. „Koty” w wykonaniu zespołu „Tempo”. Podczas wspólnego spotkania widzowie gromkimi brawami nagrodzili umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne uczniów.

  Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Dyrektor Szkoły p. Barbara Makowska –  Opala oraz V-ce Dyrektorzy p. Anna Pawlińska i p. Przemysław Jeruszka przekazali pracownikom szkoły podziękowania za dotychczasową pracę, życząc pomyślności oraz wytrwałości w procesie kształcenia i wychowania młodego pokolenia .

  Organizator uroczystości

   Joanna Cegielska

 • Dzień Edukacji Narodowej kl. IV - VI

  Dzień Edukacji Narodowej to święto obchodzone 14 października na pamiątkę uczczenia daty powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773r. Jest tym dniem w roku, kiedy głębiej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Wszyscy jednak zgodnie dochodzimy do wniosku, że jest to nie lada wysiłek.

  Z tej okazji w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyły się uroczyste akademie, na których nie zabrakło gorących życzeń i podziękowań dla nauczycieli i pracowników szkoły za ich pracę i poświęcenie.

  Uczniowie z klasy 4c i 4d pod kierunkiem p. Hanny Lankiewicz i p. Eweliny Baran zaprezentowali program artystyczny dla klas IV – VI o tematyce związanej z życiem szkolnym. Zabawne scenki o nauczycielach oraz wesołe piosenki wprawiły wszystkich zgromadzonych w dobry nastrój. Przepiękny akompaniament do piosenek wykonał na fortepianie nauczyciel muzyki, p. Marcin Kozieł. Dzięki pomocy p. Renaty Zygadło, p. Danuty Zaborskiej i p. Moniki Pardy scena była pięknie udekorowana.

  Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane kwiaty i laurki, przygotowane podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez p. Hannę Olszak.

  Pani dyrektor szkoły Barbara Makowska – Opala oraz wicedyrektorzy: Grażyna Krawczyk i Przemysław Jeruszka byli pod dużym wrażeniem talentów artystycznych naszych uczniów. Dziękowali i gratulowali dzieciom udanego występu, a wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzyli radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

  Hanna Lankiewicz

 • Legendy i baśnie Warszawy

  9 października 2014 roku, w piękny słoneczny dzień, klasy 3b i 3c pojechały na wycieczkę „Legendy i baśnie Warszawy”. Już w autokarze, w drodze na Stare Miasto, pani przewodnik opowiadała dzieciom historie związane z naszym miastem. Poznaliśmy więc legendę o Warszawskiej Syrence i o Warsie i Sawie.

  Na Placu Zamkowym jechaliśmy bardzo starymi ruchomymi schodami, podziwialiśmy kolumnę Zygmunta i z wypiekami na twarzy słuchaliśmy opowiadania o duchach mieszkających w komnatach Zamku Królewskiego. Potem zagłębiliśmy się w uliczki Starego Miasta. Widzieliśmy piwnicę, w której mieszkał kiedyś Bazyliszek i kamienne gołębie pani Majchrzakowej. Widzieliśmy zaczarowany dzwon, który spełnia marzenia, dlatego wierząc w to, pełni zapału skakaliśmy wokół niego na jednej nodze, bo był to warunek, by marzenie się spełniło.

  Na Rynku przywitaliśmy się z naszą Syrenką i zakupiliśmy pamiątki. Odwiedziliśmy także pomnik Małego Powstańca przy Barbakanie. W drodze powrotnej zdążyliśmy jeszcze na zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W autokarze pani przewodnik zadawała nam zagadki związane z poznanymi legendami – odgadywaliśmy je bez trudu! Wycieczka bardzo nam wszystkim się podobała – była radosna i pełna wrażeń.

  Anna Kostecka

 • Szkolna zbiórka makulatury

  Tradycją naszej szkoły stała się coroczna zbiórka makulatury.

  W tym roku szkolnym, podczas jesiennej edycji w dniu 8.10.2014r. zebraliśmy ok. 5 500 kg makulatury. Pieniądze, które otrzymaliśmy ze sprzedaży tego surowca to kwota w wysokości 1 080 zł. Zebrane środki będą przeznaczone na ukwiecenie korytarzy szkolnych.

  Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za udział w Wielkiej Szkolnej Zbiórce Makulatury. Zachęcamy społeczność szkolną do kontynuacji działań w II semestrze.

  Kl. I kl. II kl. III kl. IV kl. V kl. VI
  Ia – 69 kg IIa – 23 kg IIIa –0 kg IVa – 415 kg Va – 46 kg VIa – 117 kg
  Ib – 28 kg IIb – 73 kg IIIb – 367 kg IVb – 121 kg Vb – 220 kg VIb – 153 kg
  Ic – 5 kg IIc – 350 kg IIIc – 275 kg IVc – 35 kg Vc – 37 kg VIc – 78 kg
  Id – 165 kg IId – 105 kg IIId – 164 kg IVd – 687kg Vd– 149 kg VId – 294 kg
  Ie – 33 kg IIe – 78 kg IIIe – 689 kg IVe – 94 kg Ve – 313 kg VIe – 40 kg
  If – 32 kg IIf – 30 kg   IVf – 96 kg Vf – 51 kg  
  Ig – 27 kg          
  Ih – 73 kg          
  Ii – 0 kg          

   

  Renata Zygadło

   

 • Apel z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 70 rocznicy Powstania Warszawskiego

  Dnia 3 X 2014 roku klasa II B zaprezentowała apel okolicznościowy z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 70 rocznicy Powstania Warszawskiego.

  Uczniowie w programie artystycznym śpiewali pieśni i piosenki okolicznościowe przy akompaniamencie gitary oraz recytowali wiersze o treści patriotycznej. Jeden z uczniów- Dawid Szelęgowski przedstawił historię pomnika Warszawskiej Syrenki, do którego pozowała Krystyna Krahelska- warszawska poetka, która w 1944 roku była sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim. Była też autorką słów i melodii pieśni powstańczej „Hej chłopcy, bagnet na broń”, którą pięknie zaśpiewała uczennica- Róża Szymańska.

  Mam nadzieję, że apele o tematyce patriotycznej będą stałym punktem programów artystycznych klas młodszych w naszej szkole.

  Organizator

  Wychowawca klasy II b

  Mirosława Madej

 • 75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  27 września 1939r. na na terenie Polski okupowanej przez Niemcy i Związek Radziecki utworzono konspiracyjną Służbę Zwycięstwu Polski. Wydarzenie to uznaje się za początek istnienia Polskiego Państwa Podziemnego, którego głownym celem była walka z najeźdźcami oraz pomoc ludności polskiej.

  Polskie Państwo Podziemne istniało do stycznia 1945r. i działało na dwóch płaszczyznach: wojskowej i cywilnej. Za działalność wojskową odpowiadała Armia Krajowa, która prowadziła walkę partyzancką z Niemcami i Rosjanami na terenie całej Polski.

  Największymi działaniami wojskowymi podjętymi przez Armię Krajową było powstanie warszawskie, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 i akcja „Burza” podjęta na wschodnich obszarach Polski. Za działalność cywilną odpowiadał Delegat Rządu na Kraj, który reprezentował rząd polski znajdujący się w Londynie. Wydawano tajne gazety i czasopisma. W podziemnych drukarniach wydawano też książki. Przez całą okupację działały tajne komplety, tzn. podziemne szkoły. Drugiego takiego państwa nie było w całej Europie. Dzień Polskiego Państwa Podziemnego jest świętem państwowym, obchodzonym co roku 27 września. Obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego przebiegają pod hasłem "My z niego wszyscy". W naszej szkole została wywieszona flaga narodowa, by oddać cześć wszystkim, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

  Hanna Lankiewicz

 • Ślubowanie klas pierwszych

  "To był bardzo udany dzień... Od samego rana w wyjątkowo odświętnych strojach, z biretami na głowie, a ogromem emocji w sercu, Pierwszoklasiści szli na uroczystość ślubowania.

  W pierwszej części mali artyści pokazali publiczności, że pięknie śpiewają, recytują, posiadają dużą wiedzę o swoim kraju, szkole, Dyrekcji. Wiedzą jak dobrze się zachować.

  Dlatego w części drugiej zostali pasowani przez Panię Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr. 82. Wszyscy, którzy widzieli ich starania z pewnością stwierdzili, że mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej!

  Pani Dyrektor wręczyła każdemu młodemu adeptowi edukacji krawat z logo szkoły, jako oficjalny symbol awansu! Potem mali uczniowie udali się na zasłużony poczęstunek, gdzie w gronie najbliższych sobie osób - wychowawcy, rodziców, dziadków, rodzeństwa - mieli okazję świętować w klasach".

  Joanna Chochlewicz

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2015

  Tradycyjnie, 1 września, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

  Uczniowie poszczególnych klas IV – VI spotkali się na sali gimnastycznej, by spotkać się z wychowawcami, wysłuchać przemówienia nowej Pani Dyrektor, Barbary Makowskiej – Opala i obejrzeć część artystyczną.

  Pani Dyrektor przytoczyła słowa Walta Disney’a: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać.” Zapewniała słuchaczy, że szkoła da szansę spełniać marzenia, pozwoli osiągać coraz więcej, by w rezultacie dosięgnąć celu, dzięki czemu będzie można uwierzyć we własne możliwości.

  Część artystyczną przygotowały klasy Vc oraz Vf, pod opieką p. Małgorzty Muciek  i p. Marty Gołębiewskiej. Zaprezentowane utwory przeniosły zebranych na wakacyjne szlaki, pozwoliły na chwilę wspomnień, jednocześnie przeprowadziły, jeszcze rozleniwionych uczniów w szkolną rzeczywistość. Dzięki wesołemu nastrojowi prezentowanych utworów, uczniowie opuszczali salę z uśmiechem na ustach.

  Można mieć nadzieję, że rok szkolny 2014/2015 upłynie w miłej atmosferze i ani się nie spostrzeżemy, znów będą wakacje.

  Katarzyna Supeł Sokulska

Galeria zdjęć

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82
  im. Jana Pawła II
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa