Nawigacja

 • Spotkanie na Olimpie

  Dnia 17 czerwca 2015 r. odbyło się przedstawienie pt. „Spotkanie na Olimpie, czyli Mitologia na wesoło‘’. Było to podsumowanie projektu „Mity greckie‘’. Uczniowie klas Vf i Vc  mieli za zadanie przygotować inscenizację wybranych mitów greckich.

  Dzieci z klasy Vf zaprezentowały się w 4 zespołach ze scenkami pt. :

  • „Słuchaj się taty, czyli Helios i Faeton”
  • „Grecki mix „
  • „Dedal i Ikar”
  • „Demeter i Kora"

   

  Z klasy Vc  wystąpiły dwie grupki z przedstawieniami :

  • „Królestwo morza’’
  • „Tułaczka Odyseusza‘’

   

  Inscenizacje były zabawne, ukazywały znanych bogów lub boginie w wersji współczesnej z XXI wieku. Kostiumy były piękne i humorystyczne. Pomysłodawcą projektu była nauczycielka języka polskiego Pani Bożena Kotarska.

    Opracowała Karolina Baldy

  kl. 5 f 

 • Festyn sportowo-rekreacyjny

  W dniu 13.05.2015r. odbył się w naszej szkole Festyn Sportowo Rekreacyjny. Organizatorami  festynu był Urząd Dzielnicy Bemowo, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”, Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice SP nr 82. Impreza była wspaniałą formą  integracji rodziców, nauczycieli, dzieci i osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia „Nadzieja”.

  Wszystkim przybyłym osobom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok. 

  Zdjęcia

  Urszula Szczyplińska

 • Dzień Tańca i Piosenki

  Dnia 10 czerwca 2015 roku odbyła się w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury X edycja Dnia Tańca i Piosenki. W pierwszej części uroczystości  uczestniczyli nauczyciele i uczniowie klas III- V. Natomiast w godzinach popołudniowych odbyła się druga część z udziałem : Dyrektora SP nr 82 p. Barbary Makowskiej- Opali, V-ce Dyrektora p. Anny Pawlińskiej, Rodziców i zaproszonych gości. Podczas występów zaprezentowane zostały umiejętności taneczne oraz wokalne uczniów ze SP nr 82. To jednocześnie podsumowanie działalności artystycznej w roku szkolnym 2014/2015.

  Na scenie można było zobaczyć i usłyszeć laureatów konkursów na szczeblu mazowieckim. Układy choreograficzne do utworów m.in. Ennio Morricone i Michaela Jacksona  zaprezentował zespół taneczny „Tempo”. Natomiast grupa wokalna z kl. III a oraz soliści   znakomicie zaśpiewali  wiązankę piosenek dziecięcych i młodzieżowych.

  Wychodząc naprzeciw inicjatywie promowania kultury polskiej wśród  szkolnych artystów na scenie wystąpiła gościnnie grupa teatralna z kl. III a, która zaprezentowała publiczności humorystyczny spektakl „Poczekalnia”. Wspaniała gra aktorska małych artystów została nagrodzona gromkimi brawami.

  Na scenie nie było przegranych. To dzięki takim wydarzeniom muzycznym jak Dzień Tańca i Piosenki kolejne pokolenia młodych ludzi stają się wrażliwe i muzykalne.

  Dziękuję serdecznie Rodzicom za okazane wsparcie podczas występów szkolnych i pozaszkolnych . Szczególne podziękowania składam p. Renacie Hadło, p. Mariuszowi Domuradowi, p. Justynie Głowacz,  p. Elżbiecie Wąsowicz – Zaborek, p. Annie Jesiołowskiej, p. Katarzynie Pociech, p. Andrzejowi Polańskiemu, p. Katarzynie Krawicz- Nowak, p. Marcie Czaplak, p. Annie Kołtan ,  p. Katarzynie Styś.

  Dzięki Państwa pomocy osiągnęliśmy wiele. O efekcie najlepiej świadczy reakcja dzieci. Ich uśmiechy to najwyższa zapłata za Państwa dobroć. Dziękuję.

  Zdjęcia

  Opiekun grupy tanecznej i wokalnej

  Joanna Cegielska

 • Wyniki XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Oxford"

  8 maja 2015r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Oxford, w którym udział wzięli uczniowie z klas III - VI. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

  Serdecznie gratulujemy!

  kl_3_Laureaci_Konkusu_Oxford_XXIII_edycja.pdf

  kl_4_Laureaci_Konkusu_Oxford_XXIII_edycja.pdf

  kl_5_Laureaci_Konkusu_Oxford_XXIII_edycja.pdf

  kl_6_Laureaci_Konkusu_Oxford_XXIII_edycja.pdf

   

  Hanna Lankiewicz

 • Wyniki Konkursu Literacko-Plastycznego "Baśnie, bajki i legendy"

  W maju w naszej szkole odbył się  konkurs literacko-plastyczny „Baśnie, bajki i legendy”. Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych. Wpłynęły bardzo ciekawe prace literackie i oryginalne prace plastyczne. Komisja konkursowa w składzie: pani Anna Nowakowska, pani Dorota Skupień oraz pani Hanna Barczewska wyłoniła następujących laureatów:

  I miejsce      Anna Siecińska kl. I „h”

  II miejsce     Emilia Kłosiewicz kl. I „d”

  III miejsce    Natalia Zaręba  kl. I „g”  oraz    Weronika Hajduk kl. I  „f”

  Wyróżnienia: 

  Anna Pokładek kl. I „h”

  Jagoda Kawalec kl.I „d”

  Kamila Piekarek kl.1 „h”

  Laureaci oraz dzieci wyróżnione  otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP 82. Wszystkim serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do udziału w konkursach  w następnym roku szkolnym.

        Teresa Janiaczyk,  M.Przechowska-Raczmańska

 • Dzielnicowy Multimedialny Konkurs "Cudze chwalicie, swego nie znacie - Mazowsze".

  11.06.2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury Muranów odbyła się uroczystość podsumowująca Multimedialny Konkurs "Cudze chwalicie, swego nie znacie - Mazowsze". Uczennica naszej szkoły Aleksandra Michalska z kl. 5b została laureatką I miejsca.
  Gratulujemy!
  Nauczyciele zajęć komputerowych
 • Międzyszkolny Mini Turniej Piłki Nożnej kl. II

  W dniu 2.06.2015 r. odbył się Międzyszkolny Mini Turniej Piłki Nożnej kl. II, którego organizatorem była nasza szkoła.

  Oto wyniki turnieju:
  I miejsce SP 82 
  II miejsce SP 301 
  III miejsce SP 150 
  IV miejsce 306 
  V miejsce 321
  VI miejsce 350 
  VII miejsce 357 

  Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju.

  Zdjęcia

  Tomasz Kapla

 • Festiwal Mistrzów Kodowania

  W r. szk. 2014/2015 nasza szkoła brała udział w II edycji programu Mistrzowie Kodowania. Od września uczniowie tworzyli  gry, pokazy, historyjki i inne projekty, wykorzystując do tego celu darmowy program Scratch. 

  1 czerwca 2015r. na Stadionie Narodowym miał miejsce Festiwal podsumowujący działania wszystkich Mistrzów Kodowania. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Markowska i Gabriela Żurawik z kl. 4d, Paweł Mroziuk z kl. 5c i Łukasz Wróbel z kl. 6a wraz z panią Hanną Lankiewicz. Spędziliśmy Dzień Dziecka na Stadionie Narodowym bawiąc się oraz prezentując efekty ciężkiej, lecz przyjemnej pracy uczniów z programem Scratch.

  Organizatorzy zaprosili na tę uroczystość znakomitych gości, m. in. .Ministra Administracji i Cyfryzacji, pana Andrzeja Halickiego, Lidera Cyfryzacji i pełnomocnika ministra ds. rozwoju kompetencji cyfrowych w administracji, pana Włodzimierza Marcińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, panią Iwonę Wendel, Posła na sejm RP, panią Joannę Fabisiak, Posła na Sejm RP i Zastępcę Przewodniczącego Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, pana Grzegorza Napieralskiego. Obecny był również prezes Samsung Electronics Polska, pan Hadrian Baumann oraz Koordynatorka Mistrzów Kodowania, pani Iwona Brzózka.

  Festiwal poprowadził znany prezenter telewizyjny, pan Tomasz Kammel.

  Przybyli na uroczystość uczniowie i nauczyciele z całego kraju mogli dzielić się swoimi programistycznymi osiągnięciami oraz korzystać z wielu atrakcji, które zostały przygotowane przez organizatorów.

  Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali specjalnie przygotowaną na tę uroczystość prezentację podsumowującą nasze całoroczne działania. Prezentacja została oczywiście przygotowana w środowisku Scratch. Jej pomysłodawcą był Łukasz Wróbel z kl. 6a. Pokaz wywarł na oglądających ogromne wrażenie, a nasi uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

  Podczas pobytu na Stadionie Narodowym mieliśmy okazję zwiedzić ten wspaniały obiekt, pograć w piłkę, strzelać bramki, jak również uwiecznić nasz pobyt  pamiątkowym selfie ze Scratchowym Kotem.

  To był fantastyczny dzień, pełen wrażeń i emocji.

  Zdjęcia

  Poniżej projekty uczniów, przygotowane na Festiwal Mistrzów Kodowania.

  https://scratch.mit.edu/projects/63452040/#editor - prezentacja

  https://scratch.mit.edu/projects/63951928/#fullscreen - gra

   

  Łukasz Wróbel kl. 6a

 • Finał XII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego kl. III

  Dnia 28 maja o godz. 14.30  w Szkole Podstawowej nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła  się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom Finału XII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych m.st. Warszawy Z ortografią za pan brat”. Do finału zakwalifikowało się 123 uczniów, zwycięzców eliminacji z 17 dzielnic Warszawy.

  Uczniowie pisali finałowe dyktando pod hasłem: „Od gór do morza”. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń naszej szkoły Mateusz Wójcik,  który zdobył I MIEJSCE i tytuł MISTRZA ORTOGRAFII. Tym bardziej na uznanie zasługuje fakt, iż jest to uczeń klasy drugiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Szczegółowe wyniki konkursu oraz tekst dyktanda znajdują się  na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 217  z Oddziałami Integracyjnymi w załączniku konkurs ortograficzny: www.sp217.pl.

  Zdjęcia

  Jolanta Trych

 • Festiwal Śpiewających Szkół

  We wtorek 26 maja odbyły się przesłuchania do konkursu wokalnego- IX edycji Festiwalu Śpiewających Szkół, organizowanego przez Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

  Miło nam poinformować, że aż dwie solistki z naszej szkoły znalazły się w ścisłym finale. Paulinka Szkopińska z klasy Ie pod opieką p. Joanny Chochlewicz oraz Zuzia Tymińska z klasy VI d pod opieką p. Hanny Olszak brawurowo pokonały ponad 200 uczestników i znalazły się wśród piętnastu najlepszych wokalistów. Paulinka zabłysła piosenką ABBY „Mamma mia”, a Zuzia pięknie zaśpiewała utwór Ewy Bem „Moje serce to jest muzyk”.

  Obie dziewczynki zaśpiewają nowo przygotowane utwory podczas Koncertu Laureatów IX Festiwalu Śpiewających Szkół, który odbędzie się 21 czerwca 2015r. w Amfiteatrze Parku Sowińskiego na Woli w godzinach 16.00-19.00.

  Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zdolnym solistkom!

  Zdjęcia

      Joanna Chochlewicz

 • XXXV Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych - konkurs teatralny

  Dnia 22 maja 2015r. w Ośrodku Kultury im. Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Wola m .st. Warszawy odbył się konkurs teatralny w ramach XXXV Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych.

  Z radością przyjęliśmy wiadomość, że I miejsce przyznano grupie teatralnej z klasy III a ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie za spektakl „Poczekalnia" Uzasadnienie Jury: Za atrakcyjne wykonanie programu o dużym stopniu trudności aktorskich. Nad całością widowiska czuwała p. Joanna Cegielska.

  Humorystyczny przekaz treści w nawiązaniu do różnych sytuacji z  życia codziennego doceniło jury w składzie:

  Przewodnicząca: Teresa Siewierska–Surowiecka – aktorka

  Joanna Stefańska–Matraszek – śpiewaczka Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagog,

  Janusz Tylman – kompozytor, pianista, autor musicali, muzyki filmowej i teatralnej

  Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ zaprezentowaliśmy nasze siły na scenie teatralnej  na równi z gimnazjalistami. Mimo stresu udało nam się stanąć na najwyższym podium.

  Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 14 czerwca 2015 r. w Amfiteatrze Parku Sowińskiego ul. Elekcyjna 17.

  Dziękujemy wszystkim Rodzicom za ogromne wsparcie w trakcie eliminacji konkursowych. Szczególnie dziękujemy Rodzicom, którzy w tym dniu wykazali duże zaangażowanie: p. Mariuszowi Domuradowi, p. Marcie Czaplak, p. Renacie Hadło, p. Katarzynie Krawicz-Nowak i p. Katarzynie Styś.

  Grupa teatralna z kl. III a

  Opiekun: Joanna Cegielska

  Serdecznie dziękuję całej grupie teatralnej za wysiłek włożony w przygotowanie, wykonanie oraz za fantastyczny, bardzo wyróżniający się występ. Brawo!

  Zdjęcia

  Joanna Cegielska

   

 • XXXV Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych-konkurs taneczny

  Dnia 20 maja 2015r. w Ośrodku Kultury im. Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy odbył się konkurs taneczny w ramach XXXV Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych. W konkursie wzięło udział 35 zespołów tanecznych z placówek oświatowych i kulturalnych województwa mazowieckiego.

  Mamy przyjemność poinformować, że zespołowi tanecznemu „Tempo”- reprezentantowi Szkoły Podstawowej nr 82 w Warszawie przyznano II miejsce w kategorii wiekowej 7-12 lat za choreografię do układu tanecznego „Jackson i My". Zespół do występu przygotowała p. Joanna Cegielska.

  Laureaci konkursu tanecznego ze SP nr 82 to: Wiktoria Czaplak. Weronika Domurad, Gabriela Grąbczewska, Maja Hadło, Michalina Jesiołowska, Maja Konarzewska, Julia Kuba, Maja Olszewska, Zofia Szczerbińska, Alicja Szelerska, Olivia Szymańska, Amelia Ślepowrońska , Karolina Zaborek.

  Całodniowe zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:

  Przewodnicząca: Teresa Siewierska – Surowiecka – aktorka

  Joanna Stefańska –Matraszek – śpiewaczka Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagog,

  Janusz Tylman – kompozytor, pianista, autor musicali, muzyki filmowej i teatralnej

  Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 14 czerwca 2015 r. w Amfiteatrze Parku Sowińskiego ul. Elekcyjna 17.

  Dziękujemy p. Renacie Hadło i p. Mariuszowi Domuradowi za ogromne wsparcie w trakcie eliminacji konkursowych.

  Zdjęcia

  Zespół taneczny „Tempo”

  Opiekun: Joanna Cegielska

 • XXXV Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych - konkurs wokalny

  W dniach 21 i 22.05.2015r. w Ośrodku Kultury im. Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Wola m .st. Warszawy odbył się konkurs wokalny w ramach XXXV Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych. W konkursie wzięły udział zespoły młodzieżowe  i soliści z placówek oświatowych i kulturalnych na terenie województwa mazowieckiego. Razem wystąpiło 51 zespołów (w tym 35 tanecznych) i 62 solistów.

  W konkursie wokalnym Szkołę Podstawową nr 82 w Warszawie reprezentował zespół wokalny z kl. III a, który w/w przeglądzie w kategorii wiekowej 7-12 lat zaśpiewał 5 utworów i zdobył wyróżnienie. Wśród solistów wielkie brawa otrzymała Zofia Szczerbińska. Uczniów przygotowała  p. Joanna Cegielska.

  Zespół wystąpił w następującym składzie: Wiktoria Czaplak. Weronika Domurad, Maja Hadło, Michalina Jesiołowska, Maja Konarzewska, Julia Kuba, Tymoteusz Nowak, Maja Olszewska, Zofia Szczerbińska, Alicja Szelerska, Olivia Szymańska, Jakub Wojno, Karolina Zaborek.

  Jury oceniało m.in. dobór repertuaru, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Skład jury:

  Przewodnicząca: Teresa Siewierska – Surowiecka – aktorka

  Joanna Stefańska – Matraszek – śpiewaczka Warszawskiej Opery Kameralnej, pedagog,

  Janusz Tylman – kompozytor, pianista, autor musicali, muzyki filmowej i teatralnej

  Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 14 czerwca 2015 r. w Amfiteatrze Parku Sowińskiego ul. Elekcyjna 17.

  Dziękujemy Rodzicom za pomoc i wsparcie w trakcie eliminacji.

  Zdjęcia

  Zespół wokalny z kl. III a

  Opiekun: Joanna Cegielska

 • Dzień Promocji Zdrowia

  Dnia 22 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Promocji Zdrowia pod hasłem: „Sporty różne uprawiamy – bo o zdrowie swoje dbamy”.

  Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji przedstawień w sali widowiskowej. Uczniowie drugiego etapu edukacyjnego obejrzeli przedstawienie w wykonaniu klasy IIa i VIe, przygotowane pod opieką pań: Katarzyny Supeł-Sokulskiej oraz Anny Łukasiak.

  Przedstawienie dla klas pierwszego etapu edukacyjnego zaprezentowała klasa IId pod opieką pań: Małgorzaty Jarzębskiej i Lilianny Hałki. Podczas uroczystości goście obejrzeli prezentację zdjęć z 8 lat działań w ramach realizacji Projektu Szkoły Promującej Zdrowie, wysłuchali krótkiego wywiadu z pielęgniarką szkolną panią Barbarą Wyszkowską. Na scenie pojawili się również piłkarze Klubu Sportowego Polonia Warszawa. Pokaz dryblowania i historie związane z piłką nożną zainteresowały niejednego chłopca, ale również zgromadzonych na sali rodziców.

  Po zakończeniu występu piłkarze z maskotką klubową panterą Ewą oraz trenerem klubu  pozowali do wspólnych zdjęć. Następnie wszyscy udali się na korytarze szkolne, gdzie uczniowie z rodzicami i wychowawcami przygotowali stoiska związane z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych.

  Na pierwszym piętrze uczniowie mogli spróbować własnych sił, sprawdzając swoje umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie. Stanowisko było przygotowane przez wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża. Na boiskach szkolnych nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali na ten dzień różne zadania m.in. stanowisko aerobiku i kilka stanowisk z konkurencjami sportowymi. Chętni uczniowie rozegrali na boisku mecz piłki nożnej z zawodnikami Polonii Warszawa.

  Po wysiłku sportowym uczniowie udali się do Kawiarenki „POD CHMURKĄ” zaaranżowanej na dziedzińcu szkolnym, gdzie rodzice i uczniowie sprzedawali za symboliczną opłatą samodzielnie przygotowane potrawy. Mogliśmy zjeść m.in.: sałatki warzywne, owocowe, koktajle, świeżo wyciskane soki, ciasta marchewkowe, mufinki, kanapki i wiele innych smakołyków. W tym roku zbieraliśmy fundusze na zakup sprzętu AGD, potrzebnego do organizowania szkolnych warsztatów kulinarnych. Całokształt wydarzeń tego dnia trwał od godziny 9.00 do 14.00. Wszyscy pod koniec dnia byli zadowoleni z dobrze wykonanego zadania. To był dzień pełen wrażeń i przeżyć nie tylko sportowych, ale również doznań … smakowych.

  Zdjęcia

  Małgorzata Jarzębska

 • Podsumowanie dzielnicowego konkursu z języka angielskiego MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT 2015

  Data konkursu: 15.05.2015.

  Liczba uczestników: 18

  Liczba szkół: 6

  Maksymalna liczba punktów: 80

  Wyniki_Dzielnicowego_Konkursu_z_Jezyka_Angielskiego.doc

  Magdalena Bigos

 • Tydzień Unii Europejskiej

  W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w dniach 4 – 8 maja 2015 roku odbył się bardzo kolorowy, smaczny i zachwycający pod względem wiedzy o Unii tydzień europejski. Wszystkie klasy bardzo aktywnie angażowały się w atrakcje i konkursy przewidziane na ten czas przez organizatorów.

  W klasach najmłodszych odbył się konkurs plastyczno – językowy: „Bajkowa Europa”, polegający na wykonaniu pracy o ulubionej bajce lub bohaterze książek z przeogromnego zasobu europejskiej lietratury dziecięcej. Dzieci pomysłowo przedstawiały między innymi: Krecika, Pinokia, Emila, Dziewczynki z zapałkami, Księżniczki na ziarnku grochu czy Kota w butach. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

  wśród klas I: I miejsce - Piotr Mazurek z 1d,   II miejsce - Natalia Zaręba 1g, III miejsce - Karol Włodarczyk 1a     
  wyróżnienia: Iga Mateusiak 1c i Małgosia Dróżdż 1i         
  wśród klas II: I miejsce - Małgosia Piórczyńska 2a, II miejsce - Julia Szymańska 2e, III miejsce - Robbe Sterckx 2e
  wyróżnienia: Gabrysia Bludnik  2e
  wśród klas III: I miejsce -  Maja Hadło 3a, II miejsce - Joanna Nieciecka 3d, III miejsce - Kuba Czochara 3e      

  Poza tym klasy III wykonały flagi krajów Unii, które nadawały klimat europejski w wystroju naszej szkoły.

  Natomiast w klasach starszych odbyły się zarówno konkursy plastyczne, kulinarne, jak i wiedzowe, w których uczestniczyli reprezentanci poszczególnych klas. Klasy IV każdego dnia wprowadzały nas w klimat niesamowitego smaku, muzyki i tradycji danego kraju. Konkurs – „Smaki i smaczki Europy” wygrała klasa IVa prezentująca Hiszpanię i w nagrodę otrzymała wyjście na lekcję europejską, pt. „Odkryjmy Europę – symbole i państwa” do Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej w Warszawie oraz opaski-odblaski. Pozostałe kiermasze dotyczyły: Grecji, Węgier, Włoch, Francji i Wielkiej Brytanii.

  Klasy V wykonały plakaty ukazyjące atrakcje turystyczne wybranych krajów Unii. Konkurs – „Euro podróże małe i duże” wygrała klasa Vf prezentująca Niemcy i w nagrodę otrzymała wyjście na lekcję europejską, pt. „Podróż po strefie Euro” oraz długopisy. Inne prace pokazywały: Irlandię, Czechy, Chorwację, Holandię i Portugalię.

  Klasy VI już indywidualnie brały udział w konkursie: "European Union Spelling Contest", który polegał na przeliterowaniu wylosowanego kraju i stolicy w języku angielskim.

  W tygodniu europejskim odbyły się również konkursy wiedzy z języka angielskiego i wiedzy o Unii dla klas IV – VI:

  • Macmillan Primary School Tournament, gdzie największą ilością punktów w etapie szkolnym wyróżnili się: Michał Osuch 4d, Michalina Krawczyk Ve i Jakub Wyrzykowski VIb. Uczniowie reprezentowali szkołę w II etapie konkursu wśród innych szkół bemowskich 15 maja 2015 roku.
  • Albus – konkurs ogólnopolski
  • Quiz wiedzy o Unii, który odbył się dla wszystkich klas podczas apelu podsumowującego tydzień europejski, 8 maja 2015 roku. Najwięcej punktów na poziomie klas IV zdobyła klasa IV b, klas V – V f i klas VI klasaVIc.

   

  Ogromne gratulacje dla wszystkich małych Europejczyków.

  W piątek 8. 05. 2015 społeczność szkolna ubrała się w żółto – niebieskie barwy i uczestniczyła w podsumowaniu tygodnia europejskiego, gdzie wszystkim klasom i uczestnikom konkursów wręczono dyplomy, nagrody rzeczowe
  i upominki, które zostały ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Radę Rodziców naszej szkoły.

  Wszyskim uczestnikom konkursów i różnych przedsięwzięć oraz ich wychowawcom dziękujemy za wspaniały udział w tym pełnym atrakcji i emocji czasie.

  Zdjęcia

  Zespół Języków Obcych
  z SP 82 w Warszawie

 • Wyniki Konkursu "Mała Olimpiada Matematyczna" dla klas III

  W sobotę16.05.2015 o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr  65 ul. Mścisławska 1 odbył się miejski etap konkursu "Mała Olimpiada Matematyczna" dla uczniów klas III Szkół Podstawowych m. st. Warszawy.

  Z zadaniami tekstowymi zmagało się 210 uczniów z 17 Dzielnic m. st. Warszawy oraz z Zespołu Szkół w Szewnej.

  Nasz uczeń Tymoteusz Nowak z klasy III a został laureatem II miejsca.

  Gratulujemy sukcesu!

    Bożena Kuruś.

         Opiekun koła matematycznego kl. III

   

 • Wyniki Konkursu Ortograficznego uczniów klas III Szkół Podstawowych m. st. Warszawy

  W marcu uczniowie klas młodszych uczestniczyli w XII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych  m. st. Warszawy „Z ortografią za pan brat”. Konkurs miał  na celu aktywizowanie środowiska szkolnego na rzecz pracy z uczniem zdolnym poprzez kształtowanie kompetencji ortograficznych u uczniów klas trzecich warszawskich szkół podstawowych. XII edycja Konkursu  odbywała się pod hasłem: „Od gór do morza”.

  W etapie dzielnicowym naszą szkołę reprezentowali laureaci szkolnego konkursu  w składzie:  Mateusz Wójcik kl.2f, Mateusz Gołoś kl.3c, Anna Pułkowska kl.3b, Grzegorz Kłosiński kl.3a, Michał Sobieraj kl. 3b, Joanna Nieciecka kl. 3d.

  Laureatem  etapu  dzielnicowego został Mateusz Wójcik uczeń klasy 2f - wychowawca pani Jolanta Trych.  Dnia 13 maja Mateusz Wójcik wziął udział w ostatnim etapie konkursu ortograficznego. Konkurs odbył się w Rembertowie. Uczestniczyli w nim laureaci konkursów dzielnicowych. Z przyjemnością informujemy, że Mateusz Wójcik zdobył I miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. Na uwagę zasługuje fakt, że Mateusz jest uczniem klasy drugiej. Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy brali udział w konkursie ortograficznym i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią.

             Koordynator  konkursów ortograficznych  klas  młodszych

  Teresa Janiaczyk

 • Podsumowanie szkolnej zbiórki makulatury

  W roku szkolnym 2014/15 odbyły się dwie tury zbiórki makulatury pod hasłem „Każda klasa ratuje jedną sosnę”. Jak widać z poniższych tabel, popularność akcji i zaangażowanie uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły i wszystkich pracowników, którzy wspierali swoje wybrane klasy jest coraz większe. Zarówno społeczności szkolnej, jak i mieszkańcom naszej planety Ziemi zależy na jej dobru, aby wokół było zielono i pięknie. Rywalizacja była również ogromna.

  Zebraliśmy ponad 11 ton makulatury i 2254 zł.

  MAKULATURA SEMESTR I 2014 / 2015

  Kl. I

  kl. II

  kl. III

  kl. IV

  kl. V

  kl. VI

  Ia – 69 kg

  IIa – 23 kg

  IIIa –0 kg

  IVa – 415 kg

  Va – 46 kg

  VIa – 117 kg

  Ib – 28 kg

  IIb – 73 kg

  IIIb – 367 kg

  IVb – 121 kg

  Vb – 220 kg

  VIb – 153 kg

  Ic – 5 kg

  IIc – 350 kg

  IIIc – 275 kg

  IVc – 35 kg

  Vc – 37 kg

  VIc – 78 kg

  Id – 165 kg

  IId – 105 kg

  IIId – 164 kg

  IVd – 687kg

  Vd– 149 kg

  VId – 294 kg

  Ie – 33 kg

  IIe – 78 kg

  IIIe – 689 kg

  IVe – 94 kg

  Ve – 313 kg

  VIe – 40 kg

  If – 32 kg

  IIf – 30 kg

   

  IVf – 96 kg

  Vf – 51 kg

   

  Ig – 27 kg

           

  Ih – 73 kg

           

  Ii – 0 kg

           
   

   

  MAKULATURA SEMESTR II 2014 / 2015

  Kl. I

  kl. II

  kl. III

  kl. IV

  kl. V

  kl. VI

  Ia – 35 kg

  IIa – 70 kg

  IIIa –0 kg

  IVa – 502 kg

  Va – 3 kg

  VIa – 126 kg

  Ib – 77 kg

  IIb – 57 kg

  IIIb – 291 kg

  IVb – 27 kg

  Vb – 223 kg

  VIb – 48 kg

  Ic – 29 kg

  IIc –238 kg

  IIIc – 155 kg

  IVc – 33 kg

  Vc – 77 kg

  VIc – 73 kg

  Id – 303 kg

  IId – 28 kg

  IIId – 104 kg

  IVd – 437 kg

  Vd– 47 kg

  VId – 275 kg

  Ie – 95 kg

  IIe – 163 kg

  IIIe – 514 kg

  IVe – 237 kg

  Ve – 87 kg

  VIe – 164 kg

  If – 6 kg

  IIf – 485 kg

   

  IVf – 31 kg

  Vf – 335 kg

   

  Ig – 221 kg

           

  Ih – 61 kg

           

  Ii – 19 kg

           
   

  MAKULATURA ROK SZKOLNY 2014 / 2015

  Kl. I

  kl. II

  kl. III

  kl. IV

  kl. V

  kl. VI

  Ia – 104 kg

  IIa – 93 kg

  IIIa –0 kg

  IVa – 917 kg

  Va – 49 kg

  VIa – 243 kg

  Ib – 105 kg

  IIb – 130 kg

  IIIb – 658 kg

  IVb – 148 kg

  Vb – 443 kg

  VIb – 201 kg

  Ic – 34 kg

  IIc –588 kg

  IIIc – 430 kg

  IVc – 68 kg

  Vc – 114 kg

  VIc – 151 kg

  Id – 468 kg

  IId – 133 kg

  IIId – 268 kg

  IVd – 1124 kg

  Vd– 196 kg

  VId – 569 kg

  Ie – 128 kg

  IIe – 241 kg

  IIIe – 1203 kg

  IVe – 331 kg

  Ve – 400 kg

  VIe – 204 kg

  If – 38 kg

  IIf – 515 kg

   

  IVf – 127 kg

  Vf – 386 kg

   

  Ig – 248 kg

           

  Ih – 134 kg

           

  Ii – 19 kg

           
   

  Liderzy konkursu otrzymają nagrody pieniężne.

   

  ZDOBYTE MIEJSCE

  KLASA

  WYCHOWAWCA

  KWOTA

  Klasy I-III

  I

  3 e

  J. Galant

  200 zł

  II

  3 b

  B. Wieteska

  150 zł

  III

  2 c

  H. Barczewska

  100 zł

  IV

  2 f

  J. Trych

  50 zł

  Klasy IV-VI

  I

  4 d

  H. Lankiewicz

  200 zł

  II

  4 a

  K. Supeł-Sokulska

  150 zł

  III

  6 d

  M. Olszak

  100 zł

  IV

  5 b

  M. Kaźmierczak

  50 zł

   

  biblioteka szkolna

  D. Skupień

  50 zł

   

  Dzięki zebranym funduszom mogliśmy zakupić dla naszej szkoły piękne kwiaty, nowe, jednakowe osłonki na doniczki, ziemię i odżywki dla roślin, aby zdobiły główny korytarz drugiego piętra.

  Zadbaliśmy również o propagowanie wśród naszej społeczności postaw proekologicznych. W tym celu kupiliśmy kosze na śmieci z pojemnikami do segregacji papieru, plastiku i innych odpadów. Pojawiły się one na wszystkich szkolnych korytarzach.

  Część pieniędzy wróciło do uczniów w postaci nagród. Każda z klas mogła ją przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i tak ogromne wsparcie.

  Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym akcja ta będzie cieszyć się tak wielkim lub jeszcze większym zainteresowaniem niż teraz.

  Koordynator akcji

  Renata Zygadło

 • Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu o Państwach Unii Europejskiej

  13 maja 2015 r. w Dniu Patrona Szkoły odbyło się w naszej szkole podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu  Historyczno –Polonistycznego pod hasłem „Państwa Unii Europejskiej”.

  Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół bemowskich wraz ze swoimi opiekunami. Laureaci otrzymali książki ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 82 oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.

  W kategorii wiedzy o państwach UE :

  I miejsce -  Antoni Zalewski ze Szkoły Podstawowej nr 321,

  II miejsce - Rafał Kozon ze Szkoły Podstawowej nr 301,

        - Hubert Demus ze Szkoły Podstawowej nr 301,

        - Matylda Wiewiór ze Szkoły Podstawowej nr 82,

        - Igor Kowalski ze Szkoły Podstawowej nr 82.

  III miejsce - Alicja Sobczak ze Szkoły Podstawowej nr 301,

         - Piotr Czerniawski ze Szkoły Podstawowej nr 301,

         - Filip Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 82.

  Wyróżnienia: - Jakub Łyś ze Szkoły Podstawowej nr 301,

    - Michał Janowicz ze Szkoły Podstawowej nr 321.

  W kategorii wiersze o państwach UE:

  I miejsce -  Konrad Iwanowski ze Szkoły Podstawowej nr 82,

  II miejsce - Barbara Lewińska ze Szkoły Podstawowej nr 301,

  III miejsce - Matylda Wiewiór ze Szkoły Podstawowej nr 82,  

  Wyróżnienia: - Ryszard Soiński ze Szkoły Podstawowej nr 150,

                        - Michał Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 301,

    - Karolina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 82.

   

  Laureatom i Osobom wyróżnionym gratulujemy!

       Organizatorzy

      Wiesława Karasiewicz

       Magdalena Świętochowska

strona: