Nawigacja

 • Dzielnicowe zawody w pływaniu chłopców

  W dniu 24.03.2015r. odbyły się Dzielnicowe Zawody Pływania. W zawodach uczestniczyli chłopcy z klas III-VI. Zawodnicy płynęli sztafetę 8 x 25 metrów i indywidualnie pokonywali dystanse: 25m kraulem i grzbietem klasy trzecie i czwarte, oraz klasy piąte i szóste dystanse 50 metrów kraulem i grzbietem.

  Reprezentacja naszej szkoły zdobyła III miejsce.

  Skład reprezentacji:
   Czochara Jakub kl. 3e, Szpiganowicz Piotr kl. 4f, Pawłowski Jędrzej kl. 4f, Kosianko Kamil kl. 5a, Fabisiak Franek kl. 5a, Pawłowski Teodor kl. 5a, Zdanowski Filipkl. kl. 6b, Bednarek Cyprian kl. 6b
   
  Pływanie indywidualnie:

  Czochara Jakub, 25m - kraul - II miejsce
  Zdanowski Filip, 50m - kraul - I miejsce
  Szpiganowicz Piotr, 25m - grzbiet - II miejsce
  Bednarek Cyprian, 50m - grzbiet - III miejsce

  Zdjęcia

  Opiekun grupy

  Urszula Szczyplińska

 • Dzielnicowe zawody w pływaniu dziewcząt

  W dniu 24 marca 2015r. dziewczęta naszej szkoły uczestniczyły w  Dzielnicowych zawodach w pływaniu. Zawody odbyły na basenie przy ul. Oławskiej 3A.

  Drużyna zajęła I miejsce.

  Skład drużyny: Karczewska Oliwia kl. 6c, Samek Marysia kl. 6d,  Okoniewska Sandra kl. 5c,  Krawczyk Michalina kl. 5e,  Guzik Ola kl. 5f,  Wiśniewska Karolina kl. 4f,  Wójciak Gabrysia kl. 4e,  Śliwka Marysia 4f.

  Zdjęcia

  Dariusz Paklepa

 • Wielobój gimnastyczny dziewcząt

  W dniu 17.03.2015r. odbył się Dzielnicowy Wielobój Gimnastyczny.

  Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.

  Skład reprezentacji:
  Bek Julia kl. 1a
  Kowalczyk Katarzyna kl. 2f
  Kochańska Kaja kl. 3c
  Molis Julia kl. 3c
  Boczarska Wiktoria kl. 3b
  Karczewska Anna kl. 4e
  Siennicka Karolina kl. 4e
  Miłaszewicz Małgorzata kl. 4c

  Zdjęcia


             Opiekun zespołu

  Urszula Szczyplinska

 • Asteriada 2015 - teatr

  W dniach 05-06 marca 2015 roku w ramach XIV Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA odbył się w Artystycznym Domu Animacji oraz w Okęckiej Sali Widowiskowej DKW Konkurs Zespołów Teatralnych . Na scenie można było obejrzeć 27 grup teatralnych .

  Reprezentantem Szkoły Podstawowej nr 82 była Grupa Teatralna z kl. III a, która podczas koncertu galowego dn. 20.03.2015r. otrzymała wyróżnienie za spektakl pt. „Mur”. Opiekunom laureatów zostały natomiast wręczone podziękowania za wkład w upowszechnianie kultury oraz za przygotowanie podopiecznych do udziału w zmaganiach konkursowych.

  Wszystkie  prezentacje oceniało  Jury w składzie:

  Jan Zdziarski – (przewodniczący jury) reżyser, wykładowca na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Teatralnego.

  Sławomir Holland – aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od 2007 roku, związany z warszawskim Teatrem „Ateneum”. Laureat prestiżowych nagród na ogólnopolskich festiwalach monodramu.

  Tomasz Mitrowski – polonista (ze specjalizacją teatrologiczną), instruktor teatralny, aktor Kompanii Teatralnej Mamro.

  Szczególne podziękowania składam p. Justynie Głowacz, p. Renacie Hadło, p. Andrzejowi Polańskiemu za pomoc podczas eliminacji konkursowych. Dziękuję.

  Zdjęcia

   

  Opiekun grupy teatralnej

  Joanna Cegielska

 • Asteriada 2015 - taniec

  Dnia 13.03.2015r. w ramach XIV Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA odbył się w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy” konkurs taneczny w kategorii szkoły z udziałem 76 grup tanecznych .

  Szkołę Podstawową nr 82 w konkursie reprezentował zespół „Tempo” w następującym składzie: Wiktoria Czaplak, Weronika Domurad, Gabriela Grąbczewska, Maja Hadło, Michalina Jesiołowska, Maja Konarzewska, Julia Kuba, Maja Olszewska, Zofia Szczerbińska, Alicja Szelerska, Olivia Szymańska, Amelia Slepowrońska, Karolina Zaborek. Widowisko ruchowo-taneczne do muzyki Ennio Morricone  zostało nagrodzone gromkimi brawami ze strony publiczności.

  Prezentacjom tanecznym uważnie przyglądało się jury w składzie: Ewa Kuklińska – tancerka, aktorka i piosenkarka, Elwira Piorun – tancerka, aktorka, pedagog tańca, choreografka, Waldemar Wielgosz – trener tańca, instruktor i międzynarodowy sędzia tańca towarzyskiego, sędzia tańca sportowego.

  Ogromne podziękowania należą się Rodzicom: p. Renacie Hadło, p. Justynie Głowacz, p. Katarzynie Pociech, p. Elżbiecie Zaborek, p. Annie Jesiołowskiej, p. Andrzejowi Polańskiemu oraz p. Mariuszowi Domuradowi za okazaną pomoc i wsparcie w trakcie eliminacji konkursowych. Dziękuję.

  Zdjęcia

  Opiekun zespołu „Tempo”

  Joanna Cegielska

 • Mamy talenty

  Dnia 12.02.2015 r. w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury  z okazji XIV edycji Misji Społecznej Hali Wola odbył się  koncert „Mamy talenty”. Zgromadzona publiczność miała  możliwość obejrzenia i posłuchania wielu młodych artystów, którzy pokazali próbkę swoich możliwości i udowodnili, że ich talenty na pewno się nie zmarnują.    

  Laureatami ze Szkoły Podstawowej nr 82 zostali zespół taneczny „Tempo” oraz wokalistka Gabrysia Jastrzębska. Zespół „Tempo” zaprezentował na scenie dwa układy,  które niezwykle ożywiły klimat koncertu. Najbardziej spodobała się aranżacja widowiska ruchowo-tanecznego pt. „Koty”. Gabrysia natomiast swoje umiejętności wokalne pokazała  w utworach „Ale jestem” i „I Say a Little Prayer”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Miletone” grający muzykę rockową.

  Koncert to również podziękowanie dla wszystkich, którzy przyłączyli się do Misji przekazując na ten cel swoje punkty zgromadzone w programie „Zakupy do Woli”. Miłym akcentem na koniec uroczystości był poczęstunek przygotowany przez Halę Wola z okazji tłustego czwartku. Wrażeń było wiele: artystycznych i smakowych.

  Zdjęcia

  Opiekun zespołu tanecznego  „Tempo”

  Joanna Cegielska

 • Szkolna akcja „Nakrętka” nadal trwa!

  Drodzy, Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy SP 82 !!!

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zorganizowaną na rzecz podopiecznych Żoliborskiego Stowarzyszenia DOM-RODZINA-CZŁOWIEK http://www.dom-rodzina-czlowiek.org/

      Akcja „Nakrętka”  cieszy się dużym powodzeniem, opanowała całą społeczność szkolną i nie tylko. Nakrętki zbierają nasi  uczniowie, pracownicy,  ich rodziny,  znajomi i znajomi znajomych. Dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu  co tydzień  do Stowarzyszenia  Dom- Rodzina –Człowiek dostarczamy kilka  dużych worków nakrętek.

      W podziękowaniu za  czynny udział w akcji „ Nakrętka”  nasza szkoła otrzymała  od  Żoliborskiego Stowarzyszenia  DOM- RODZINA – CZŁOWIEK i jego  podopiecznych  p .Barbary, Ani i Dominiki   dyplom.

  Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym  w zbiórkę nakrętek i liczymy na dalszą współpracę. Jednocześnie informujemy, że szkolna akcja „Nakrętka” potrwa do 15 czerwca 2015r.

  Dziękujemy również  Rodzicom  Mikołaja Majszyka- ucznia klasy II f za pomoc  w transporcie nakrętek do siedziby Stowarzyszenia Dom- Rodzina – Człowiek.

  W czerwcu najbardziej zaangażowani uczniowie  otrzymają dyplomy z podziękowaniem za udział w zbiórce nakrętek.

  Zachęcamy do dalszego  udziału w akcji.

  Szkolny koordynator: Jolanta Trych

  nauczyciel  edukacji wczesnoszkolnej

   

 • Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności zakończona sukcesem dla naszej szkoły!

  Z Wrocławia obie drużyny z naszej szkoły wracają z nagrodami.

  Najmłodsi uczestnicy w kategorii „Wschodzące gwiazdy” zaprezentowali się wspaniale. Dostali medale, odebrali szereg gratulacji i przede wszystkim udowodnili sobie i wszystkim wokół, że posiadają moc potencjału twórczego.

  Starsza drużyna natomiast zajęła w turnieju III miejsce! Ważnym przytoczenia jest fakt, iż tylko jedna drużyna z całej Polski ją wyprzedziła, gdyż I miejsca nie było. Tylko 5 punktów dzieliło ją od wyjazdu na Światową Olimpiadę Kreatywności do Chin! Cóż, udowodniliśmy sobie, że warto podejmować wyzwania, pracować wytrwale przez pół roku, wybrać się na drugi koniec Polski, by odnieść wielki sukces!

  Na Olimpiadzie dzieci miały okazję poznać rówieśników z wielu krajów, świętować w miejscu pełnym pozytywnych emocji, spacerować po urokliwym rynku Wrocławia, szukać skrytych tam krasnali, obcować z najbardziej egzotyczną fauną we Wrocławskim Zoo i Afrykarium oraz przede wszystkim poszerzyć swoje horyzonty w twórczym myśleniu. Spotkania z ponad tysiącem dzieci i młodzieży równie utalentowanych jak uczestnicy Olimpiady z naszej szkoły, były dla nas bardzo inspirujące, magiczne i bardzo wciągające.

  Dziękujemy wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do tego sukcesu. W szczególności pragniemy złożyć ogrom podziękowań na ręce naszych sponsorów-Funduszowi Inwestycyjnemu BPS TFI i firmie Promise. Obiecujemy, że za rok równie poważnie potraktujemy swoje twórcze zadania i też wybierzemy się do Wrocławia, by stanąć w szranki z najbardziej kreatywnymi drużynami z całej Polski!

  Zdjęcia

                  drużyny-KMEPA i Zgrana Siódemka

        z trenerkami J. Chochlewicz i I. Jodzis

 • Starsi - Młodszym

  Najpierw powoli jak żółw ociężale ruszyła maszyna po szynach ospale. Szarpnęły to dzieci i ciągnęły z mozołem. I będzie się kręcić to koło za kołem. I biegu przyspieszą, pognają czym prędzej, by starszych zachęcić… do przyszłego udziału w Akcji Starsi-Młodszym.

  9 marca 2015r. pociąg z dziećmi z klasy IVa i Vf zajechał na przystanek klas I-III. Lokomotywę obsługiwała p. Katarzyna Supeł-Sokulska i p. Marta Gołębiewska. Tak rozpoczęła się podróż w przeszłość. Młodsze dzieci zostały przeniesione do czasów Adama i Ewy, aby dowiedzieć się czegoś o kobiecie. I dowiedziały się, że „na przykład bez przyczyny, może doprowadzić mężczyznę do ruiny”. Oooch! I tak to się zaczęło. Nagle przed nami pojawił się jaskiniowiec z wielkim toporem. Potem przybył Rzymianin, który oddał młodej niewieście wieniec laurowy. Romantyczny rycerz obrzucił białogłowy kwiatami. Był też Indianin z paciorkami dla wybranej squaw. Nie zabrakło także współczesnego przedstawiciela męskiego gatunku, który w podarku dla wybranki miał… butelkę coli.  

  Podczas podróży dzieci dowiedziały się również kilku ciekawostek z życia znanych kobiet. Przybliżono im, m.in. postać Astrid Lindgren, Marilyn Monroe, Marii Skłodowskiej-Curie czy Justyny Kowalczyk.

  Oj, działo się działo. To jednak wciąż nie koniec. Na korytarzu II piętra możemy podziwiać wernisaż prac plastycznych pt. „Portrety znanych kobiet”, który to przygotowała p. Hanna Olszak z dziećmi z klas IV-VI. Przedstawienie oraz wystawę zorganizowano z okazji Dnia Kobiet. Lokomotywa ze spektaklem zawitała do  nas aż cztery razy. Klas u nas bowiem dostatek.

  Serdecznie dziękujemy p. Katarzynie Supeł-Sokulskiej, p. Marcie Gołębiewskiej i p. Hannie Olszak za przygotowanie apelu i oprawy plastycznej w ramach Akcji Starsi-Młodszym.

  Zdjęcia

  Mały Samorząd Uczniowski

  pod opieką Katarzyny Małachowskiej

 • Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Klas Drugich "Z Brzechwą za pan brat"

  11 marca 2015 r. w naszej szkole odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego klas drugich. Konkurs zorganizowały: p. Katarzyna Małachowska i p. Jolanta Trych. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców SP 82.

  Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Jego uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności. Każdy uczeń przedstawił przed jury i słuchaczami wybrany wiersz. 

  Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy, zainteresowanie uczniów poezją oraz rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności.

  Na ocenę recytacji miały wpływ: znajomość tekstu, tempo, intonacja i interpretacja tekstu poetyckiego.

  Komisja konkursowa pod przewodnictwem Hanny Barczewskiej wyłoniła następujących laureatów:

  Pierwsze miejsceNikola Chodinow kl.II „D”

  Drugie miejsce  Maciej Wyrzykowski kl. II„A”

  Trzecie miejsce – Alicja Andrysiak kl.II „C”

  Wyróżnienie: Nicole Klingiert kl. II „E”, Szymon Gałązka kl. II „C”, Mateusz Wójcik kl. II „F”

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

  Katarzyna Małachowska

 • Mini Piłka Siatkowa - Rozgrywki Dzielnicowe

  W dniu 5 marca 2015r. dziewczęta naszej szkoły uczestniczyły w Dzielnicowych Rozgrywkach Mini Piłki Siatkowej. Zawody odbyły w SP 341 ul. Oławska 3.

  Drużyna w składzie:  Chrabałowska Ula kl. 6c,  Banasik Ada kl. 6c,  Szysz Kaswi kl. 6c,  Sobieszuk Magda kl. 6c,  Karczewska Oliwia kl. 6c,  Borowska Julia kl. 6c,  Weselska Ewa kl. 6c,  Wrońska Maja kl. 6b,  Nowak Klaudia kl. 6b,  Wojno Weronika kl. 6d zajęła V miejsce.

  Zdjęcia

  Dariusz Paklepa

 • Dzielnicowe zawody w dwa ognie usportowione

  2 marca 2015r. w SP nr 301 odbyły się eliminacje do Dzielnicowych zawodów sportowych w dwa ognie usportowione dziewcząt z rocznika 2004. Nasze dziewczęta zajęły I miejsce. Finał zawodów odbył się w SP nr 321 - 4 marca 2015r. Dziewczęta z SP nr 82 zajęły III miejsce.

  Skład reprezentacji SP nr 82:
  1. Guzik Ola, kl. 5f
  2. Godlewska Dominika, kl. 5f
  3. Dobrowolska Natalia, kl. 5f
  4. Boruc Justyna, kl. 5f
  5. Przeździecka Marta, kl. 5f
  6. Zvereva Leja, kl. 4a
  7. Siennicka Karolina, kl. 4e
  8. Kazimierczak Natalia, kl. 4d
  9. Markowska Natalia, kl. 4d
  10. Żurawik Gabrysia, kl. 4d.


  3 marca 2015r. w SP nr 316 odbyły się eliminacje do Dzielnicowych Zawodów w dwa ognie usportowione chłopców z rocznika 2004. Nasi chłopcy zajęli IV miejsce.

  Skład reprezentacji SP nr 82:
  1. Czernik Rafał, kl. 4a
  2. Krawczyk Kuba, kl. 4a
  3. Księżopolski Alek, kl. 4a
  4. Nowak Adam, kl. 4a
  5. Sosnowski Łukasz, kl. 4e
  6. Poźniak Sebastian, kl. 5f
  7. Soboń Michał, kl. 5f
  8. Tarkowski Sebastian, kl. 5f
  9. Wiśniewski Mateusz, kl. 5f
   

  Zdjęcia

  Marta Polczyńska

  Opiekun reprezentacji dziewcząt i chłopców
   

 • Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu

  Szkolne Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się 27.02.2015r. Podczas uroczystej akademii wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Z bajką bezpieczniej”, przygotowane przez uczniów z klasy 4c, 4d i 4e. Przeniesienie się z komputerem w świat bajek, pozwoliło w ciekawy i zabawny sposób ukazać zagrożenia płynące z Internetu oraz szkodliwy wpływ nadużywania komputera.

  Czerwony Kapturek o mały włos nie został wciągnięty w pułapkę przez wilka. Komputer Jasia i Małgosi zaatakowały groźne wirusy, a miś Puchatek, gdyby nie pomoc i wsparcie przyjaciół, mógłby popaść w uzależnienie od gier komputerowych.

  Zwrócono też uwagę na  zjawisko cyberprzemcy, której ofiarą stała się królewna Śnieżka. Mimo że postacie wymyślone, to jednak zagrożenia jak najbardziej realistyczne.

  Widzowie obejrzeli również wywiad, przeprowadzony z funkcjonariuszem policji, Dzielnicowym Jerzym Pajkowskim, dotyczący zjawiska cyberprzemocy. Uzyskali rady i wskazówki, jak rozsądnie korzystać z Internetu i do kogo zwrócić się po pomoc, gdy coś ich zaniepokoi.

  Za zorganizowanie Dnia Bezpiecznego Internetu w SP nr 82 odpowiedzialne były panie: Hanna Lankiewicz, Ewelina Baran, Renata Zygadło i Katarzyna Łojko.

  Przy fortepianie akompaniował pan Marcin Kozieł.

  Renata Zygadło

 • "Błękitna Sztafeta" - Dzielnicowe Zawody Łyżwiarskie

  W dniu 25 lutego 2015r. dziewczęta naszej szkoły uczestniczyły w Dzielnicowych Zawodach Łyżwiarskich "Błękitna sztafeta". Zawody odbyły się na lodowisku Dzielnicy Bemowo ul. Obrońców Tobruku 40. Drużyna w składzie: Kawalec Oliwia, Okoniewska Sandra, Witas Magda, Michalska Oliwia, Miłaszewicz Małgorzata, Banasik Ada zajęła III miejsce.

  Zdjęcia

  Urszula Szczyplińska

 • "Złoty Krążek" - Dzielnicowe Zawody Łyżwiarskie

  W dniu 25 lutego 2015r. chłopcy naszej szkoły pod opieką pani Urszuli Szczyplińskiej uczestniczyli w Dzielnicowych Zawodach Łyżwiarskich "Złoty Krążek". Zawody odbyły się na lodowisku Dzielnicy Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40.

  Naszą szkołę reprezentowali:
  Regulski Bartek kl.6b
  Dobrzański Bartek kl.6b
  Janus Patryk kl.6a
  Wdowiarek Adam kl.6c
  Pawłowski Teodor kl.5a

  Chłopcy zajęli III miejsce.

  Zdjęcia

  Urszula Szczyplińska

 • Laureaci Dzielnicowego Konkursu Plastycznego „Świat w Paski”

  Do dnia 18 lutego 2015r. napływały prace plastyczne dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z naszej dzielnicy. Otrzymaliśmy 100 fantastycznych i niepowtarzalnych prac.

  Komisja konkursowa w składzie:

  p. Anna Pawlińska - wicedyrektor ds. dydaktyczno - wychowawczych kl. I – III,

  p. Przemysław Jeruszka - wicedyrektor ds. pomocy psychologiczno – pedagogicznej,

  p. Joanna Jakubowska – psycholog oraz p. Izabela Ługowska – pedagog – po długich dyskusjach i naradach wyłoniła laureatów konkursu.

  Konkurs zorganizowały p. Krystyna Chmielecka – Szaro i p. Aneta Maciocha,  a nagrody ufundowała Rada Rodziców przy SP nr 82.

  Laureaci:

  Dzieci przedszkolne:

  1. Natasza Lech – Przedszkole nr 63, ul. Bolkowska
  2. Maja Skoczek – Przedszkole nr 63, ul. Bolkowska
  3. Alicja Jarocka – Przedszkole nr 381, ul. Szobera

  oraz Irena Iwaniuk – Przedszkole nr 389, ul. Szadkowskiego

  Dzieci z klas 0-I

  1. Anna Siecińska -  SP nr 82,  Górczewska

         oraz Róża Stawska - SP nr 82, ul. Górczewska

  1. Aleksandra Lecko – SP nr 82, ul. Górczewska

   oraz Jan Okiński - SP nr 82, ul. Górczewska

  1. Aryan Shirdel- SP nr 321, ul. Szadkowskiego

  oraz Dominika Niedbała – SP nr 321, ul. Szadkowskiego

        Wyróżnienie:

        Franciszek Makaruk - SP nr 82, ul. Górczewska

        Milena Osuch – SP nr 82, ul. Górczewska

        Martyna Olek - SP nr 82, ul. Górczewska

   

  Dzieci z klas II – III

  1. Małgorzata Piórczyńska - SP nr 82, ul. Górczewska
  2. Daria Madej - SP nr 82, ul. Górczewska
  3. Szymon Horała – SP nr 150, ul. Thommego

   

  Wyróżnienie:

  Emilia Affre - SP nr 150, ul. Thommego

  Barbara Żółtowska - SP nr 150, ul. Thommego

  Anna Pek - SP nr 150, ul. Thommego

  Maja Hadło - SP nr 82, ul. Górczewska

  Leonardo Gazzera - SP nr 82, ul. Górczewska

  Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie.

  Laureaci konkursu otrzymają  pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w dniu 09.03.2015r. o godz. 11.45  w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury.

  Krystyna Chmielecka – Szaro i Aneta Maciocha

 • Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Klas Pierwszych „Wiersze Juliana Tuwima”

  19 lutego 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas pierwszych. W konkursie  udział wzięło 18 dzieci ze wszystkich klas pierwszych naszej szkoły. Komisja konkursowa w składzie: Wicedyrektor szkoły p. Anna Pawlińska, nauczyciel biblioteki p. Dorota Skupień, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej p. Hanna Barczewska oraz logopeda p. Mariola Czubkowska wyłoniła laureatów konkursu.  Konkurs zorganizowały: Teresa Janiaczyk i M.Przechowska-Raczmańska, fundatorem nagród jest Rada Rodziców SP 82.

  Oto lista laureatów:

  Pierwsze miejsce- Emilia Kłosiewicz kl.I „D”

  Drugie miejsce Szymon Dmowski kl. I „B”

  Trzecie miejsce – Anna Pokładek kl.I „H”

  Wyróżnienie: Helena Leśniewicz kl. I „G”

   Wyróżnienie: Anna Siecińska I „H”

   Wręczenie nagród  odbędzie się  na początku marca.

          Teresa Janiaczyk

     Marzena Przechowska-Raczmańska

 • Poczta Walentynkowa w kl. I-III

  Kilka dni przed świętem zakochanych rozpoczęła działalność poczta walentynkowa, a z jej usług mogli skorzystać wszyscy zainteresowani uczniowie klas młodszych. 13 lutego nastąpiło zwieńczenie tej radosnej uroczystości. Uczniowie klasy integracyjnej 3d wraz z gościnnym udziałem klasy 3b prezentowali swoje aktorskie umiejętności na deskach sali widowiskowej Art-Bem. Podczas samorządowego apelu p.t. „POCZTA WALENTYNKOWA” nie zabrakło żartów, tańców i radosnego śpiewania. Magii tego święta dali się unieść wszyscy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

  Zdjęcia

  Marlena Piękowska

   

 • Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych

  11 lutego 2015r. odbyły się Bemowskie Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych. Nasza szkoła już po raz drugi była gospodarzem Dzielnicowych Obchodów DBI, nad którymi Honorowy Patronat objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, pan Krzysztof Zygrzak. 

  Podczas uroczystej Gali, która miała miejsce w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury, gościliśmy Burmistrza Dzielnicy Bemowo p. Krzysztofa Zygrzaka, Zastępcę Burmistrza p. Jakuba Gręziaka, panią Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bemowo – Katarzynę Załuską-Schumacher, Przewodniczącą Komisji Edukacji dla Dzielnicy Bemowo – p. Wiesławę Schubert-Figarską, Przedstawicielkę Wydziału Sportu, Kultury i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Bemowo – p. Sylwię Kowalską-Waś, Dyrektorów, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów z Bemowskich Szkół Podstawowych.

  Swoją obecnością zaszczycił nas również funkcjonariusz Komisariatu Policji Warszawa-Bemowo, Dzielnicowy p. Jerzy Pajkowski, z którym uczniowie naszej szkoły przeprowadzili rozmowę na temat cyberprzemocy. Rady i wskazówki o rozważnym korzystaniu z internetu, udzielone przez funkcjonariusza policji na pewno zapadną w pamięć młodym bemowskim internautom.

  Ponadto uczniowie z klasy 4c, 4d i 4e zaprezentowali ciekawy i pouczający program artystyczny pt. „Z bajką bezpieczniej”, ukazujący w zabawny sposób bezpieczne korzystanie z komputera i internetu. Bemowskie Sieciaki potrafią rozsądnie korzystać z sieci i na niebezpieczne pytania udzielają bezpiecznych odpowiedzi. Udowodnili to wzorowo rozwiązując mini quiz komputerowy, przygotowany przez uczennicę naszej szkoły.

  Po części artystycznej Burmistrz Dzielnicy Bemowo p. Krzysztof Zygrzak i p. Dyrektor Szkoły Barbara Makowska-Opala wręczyli dyplomy i nagrody laureatom Dzielnicowego Konkursu Plastycznego dla klas I-III i Dzielnicowego Konkursu Multimedialnego dla klas IV-VI „Bezpieczna przygoda z Internetem”. Konkurs zorganizowały nauczycielki z naszej szkoły: Hanna Lankiewicz, Ewelina Baran i Katarzyna Łojko. Fundatorem nagród była Dzielnica Bemowo. Z każdej bemowskiej szkoły podstawowej nadesłano wiele interesujących prac plastycznych oraz prezentacji multimedialnych. Jury, w skład którego wchodziły panie: Agnieszka Kownatka z SP 306, Małgorzata Wojtak z SP 357 i Sylwia Kowalska-Waś, reprezentująca Dzielnicę Bemowo, miało naprawdę trudne zadanie, by wyłonić najlepszych. Nagrodzono 37 uczniów. Ci, którym nie udało się stanąć na podium, otrzymali dyplomy za udział w konkursie i słodkie upominki. Wyróżnione prace konkursowe zostały zaprezentowane podczas uroczystości i wyeksponowane na pokonkursowej wystawie, przygotowanej przez p. Renatę Zygadło.

  Podziękowania za zaangażowanie i popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z internetu oraz materiały edukacyjne DBI 2015 otrzymali nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.

  O oprawę muzyczną całej uroczystości zadbał nauczyciel muzyki p. Marcin Kozieł.

  Dużą atrakcją dla dzieci był Bemiś – maskotka Bemowa, z którym uczniowie chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

  To była wspaniała uroczystość, z której relację można oglądać w lokalnej telewizji TV Górczewska.

  A oto laureaci Dzielnicowego Konkursu Plastycznego i  Multimedialnego z naszej szkoły.

  L.p.

  Imię i nazwisko ucznia

  klasa

  szkoła

  miejsce

  1.

  Antonina Wiciak

  kl. Id

  SP 82

  I miejsce

  2.

  Piotr Adamczyk

  kl. Id

  SP 82

  II  miejsce

  3.

  Maja Kierepka

  kl. Id

  SP 82

  III miejsce

  4.

  Aleksandra Lecko

  kl. If

  SP 82

  wyróżnienie

  5.

  Jan Okniński

  kl. Id

  SP 82

  wyróżnienie

  6.

  Anna Siecińska

  kl. Ih

  SP 82

  wyróżnienie

  7.

  Mateusz Czerwiński

  kl. IIc

  SP 82

  II  miejsce

  8.

  Nikola Chodinow

  kl. IId

  SP 82

  wyróżnienie

  9.

  Maja Hadło

  kl. IIIa

  SP 82

  I  miejsce

  10.

  Piotr Walczak

  kl. IIIe

  SP 82

  wyróżnienie

  11.

  Jakub Czochara

  kl. IIIe

  SP 82

  wyróżnienie

  12.

  Kacper Pędzik

  kl. IIIc

  SP 82

  Wyróżnienie

  13.

  Aleksander Krajka

  kl. VId

  SP 82

  I miejsce

  14.

  Karolina Kępczyńska

  kl. IVf

  SP 82

  I miejsce

  15.

  Dominika Lankiewicz

  kl. IVe

  SP 82

  II miejsce

  16.

  Julia Rudolf

  kl. IVe

  SP 82

  III miejsce

  17.

  Paweł Pawłowicz

  kl. VId

  SP 82

  wyróżnienie

   

  Doceniając wysiłek naszych uczniów, którzy przygotowali wiele ciekawych i wartościowych prac multimedialnych w ramach konkursu, pani Dyrektor szkoły wyróżniła dodatkowo 5 uczniów Nagrodą Dyrektora Szkoły. To były wspaniałe prezentacje, ale zgodnie z regulaminem ograniczającym każdą szkołę do wytypowania 5 prac, nie mogły wziąć udziału w etapie dzielnicowym konkursu. Fundatorem tych nagród była Rada Rodziców naszej szkoły, za co składamy serdeczne podziękowanie.

  Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali:

  1. Leonard Kijeński, kl. IVc

  2. Michalina Krawczyk, kl. Ve

  3. Monika Kamień, kl. Va

  4. Karolina Kuczyńska, kl. VId

  5. Natalia Kaźmierczak, kl. IVd

   

  Zdjęcia

  Hanna Lankiewicz

 • Podsumowanie I półrocza r. szk. 2015/2016

  Do Społeczności Szkolnej

  W dniach 3, 4 lutego b.r. podczas obrad Rady Pedagogicznej oraz zebrania Rady Rodziców i Zespołu kierowniczego naszej szkoły dokonano podsumowania efektów pracy społeczności szkolnej w I półroczu roku szkol. 2014/2015.

  Z zadowoleniem informuję, że analiza wyników klasyfikacji śródrocznej wykazała wysoki poziom osiągnięć uczniów w poszczególnych klasach. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka średnia ocen uczniów we wszystkich klasach II – VI, wzrastająca liczba ocen bardzo dobrych i wzorowych z zachowania oraz wzrastający, bardzo wysoki wskaźnik obecności uczniów w szkole. Szczegółowe dane analityczne dotyczące klasyfikacji śródrocznej przedstawione są na tablicy informacyjnej w szatni szkolnej. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami tej analizy.

  Jednocześnie informuję, że sprawozdania z pracy poszczególnych zespołów, komisji i agend szkolnych wskazują, że zakładane plany zostały zrealizowane, a efekty pracy poddano analizie wytyczając wnioski do pracy w kolejnym półroczu.

  Na podkreślenie zasługuje rzetelna realizacja wydarzeń i uroczystości szkolnych zaplanowanych w rocznym Harmonogramie. Zrealizowane uroczystości, wydarzenia szkolne, wycieczki i warsztaty edukacyjne przyczyniają się do rozwoju zainteresowań uczniów, kształtują postawy i pożądane wartości. Nade wszystko sprzyjają uczeniu się dzieci w sposób czynny, oparty na ciekawości poznawczej.

  W I półroczu tego roku nasi uczniowie uczestniczyli w licznych konkursach, zawodach i olimpiadach przedmiotowych. Z radością informuję, że wielu uczniów szkoły to laureaci olimpiad oraz zdobywcy najwyższych miejsc i wyróżnień.

  Szczegolne_osiagniecia_uczniow_w_konkursach_w_I_polroczu_2014-2015.pdf

  W oparciu o ścisłą i efektywną współpracę dyrekcji szkoły z organem prowadzącym szkołę udało się wzbogacić zasoby szkoły oraz unowocześnić jej wnętrza. Szczególnie istotny jest zakup znacznej ilości zestawów interaktywnych, wyposażenia pracowni internetowej i serwerowni oraz sprzętu komputerowego na potrzeby poszczególnych nauczycieli.

  Wykaz_wzbogacenia_bazy_szkoly.pdf

  Na szczególną uwagę zasługuje duże zaangażowanie rodziców naszych uczniów w zmiany zachodzące w szkole obecnie oraz planowane w przyszłości. Dzięki fachowej pomocy architekta, p. Jarosława Dąbrowskiego, rodzica uczennicy kl. II e, architekta wnętrz, p. Marty Grzeszczak, mamy ucznia z kl. I c stworzone zostały projekty modernizacji kolejnych części obiektu szkolnego. Są one podstawą zmian realizowanych w szkole w zależności od posiadanych możliwości finansowych.

  Zdjęcia projektów: I piętro, II piętro, stołówka

  Z radością informuję, że w oparciu o powyższe projekty wyremontowano stołówkę szkolną oraz 6 sal lekcyjnych wyposażając je jednocześnie w nowoczesny sprzęt audiowizualny i dostosowując przestrzeń edukacyjną do potrzeb małych dzieci.

  Zdjęcia wyremontowanych sal i stołówki

  Przy pomocy rodzica ucznia z kl. I c – p. Mariusza Szerszenia, przy wsparciu organu prowadzącego dokonano modernizacji kuchni i stołówki szkolnej zwłaszcza w obszarze unowocześnienia systemu wentylacji i unowocześnienia procesu produkcji posiłków.

  Zdjęcia wyremontowanej kuchni

  Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły za rzetelną pracę i wzajemne wsparcie. Dziękuję również wszystkim rodzicom i sojusznikom zewnętrznym szkoły. Zapraszam Państwa do dalszej współpracy.

  Razem możemy więcej!

   

  Barbara Makowska-Opala

  Dyrektor szkoły