Nawigacja

 • Wyniki Bemowskiego Konkursu Ortograficznego

  Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zostali laureatami Dzielnicowego Konkursu Ofrograficznego.

  Jakub Wyrzykowski z kl. 6b zajął II miejsce i Julia Ukielska z kl. 6b - III miejsce. Uczniowie będą reprezentować naszą Dzielnicę Bemowo w etapie wojewódzkim tego konkursu, który odbędzie się 7 marca 2015r.

  Trzymamy kciuki!

  Violetta Wargin

 • Adwentowe, rodzinne prace pierwszaków

  Adwent to czas obfitujący w symbole. Pierwszoklasiści dopiero je poznają, a najlepszym  sposobem na poznanie jest własnoręcznie wykonana praca. Wspólnie z rodzicami dzieci przygotowały:

  • KALENDARZE ADWENTOWE – odmierzające czas do Bożego Narodzenia oraz motywujące do pracy nad własnym postępowaniem.
  • LAMPIONY – rozświetlające mroki codzienności, które wiele dzieci  z nadzieją, o świcie niesie do kościoła na Roraty.
  • WIEŃCE ADWENTOWE – z czterema świecami zapalanymi kolejno w każdą niedzielę adwentu. Zapalanie świec jest symbolem światłości jaką nazwał się sam Jezus. Wieniec jest także symbolem rodziny oczekującej i przygotowującej się na godne spotkanie z Jezusem w dzień Jego narodzenia  jak i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię.

  Wszystkie wykonane prace są nie tylko piękne, ale też bardzo pomysłowe i … niektóre słodkie!  Gratulując Rodzicom podjętego wyzwania, zapraszamy do galerii.

  Anna Przybyła

 • Marzycielska Poczta

  Marzycielska Poczta powstała w 2009 roku. Na stronie internetowej pod adresem http://marzycielskapoczta.pl zamieszczane są informacje na temat chorych dzieci, a także ich adresy pocztowe, pod które można do nich pisać. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

  Na co więc czekać?!:)

  „Na miły Bóg,
  Życie nie tylko po to jest, by brać
  Życie nie po to, by bezczynnie trwać
  I aby żyć siebie samego trzeba dać”

  ...My czekać nie będziemy! Kierując się przesłaniem piosenki Stanisława Soyki „Tolerancja” postanowiliśmy zacząć wielkie, świąteczne pisanie smiley

  Przemysław Jeruszka

  wicedyrektor SP nr 82

 • Tydzień Życzliwości

  Zwieńczeniem działań podjętych w naszej szkole w trakcie tygodnia życzliwości była akcja pod hasłem „Pająk Życzliwek” . Ideą przedsięwzięcia było uświadomienie społeczności szkolnej, iż każdy życzliwy gest skierowany do drugiego człowieka generuje kolejny. W ten sposób dobro, którym obdarzyliśmy innych wraca do nas ze zdwojoną siłą. Tak oto powstaje sieć życzliwości. Na „przewodnika” po Dniu Życzliwości wybraliśmy Pająka, aby zwrócić uwagę na to, że nawet ktoś, kto na pierwszy rzut oka nie jest postrzegany jako miły i sympatyczny, może być życzliwy i przekazywać dobro innym. Po zajęciach warsztatowych w klasach uczniowie pod opieką wychowawców zawiesili wymyślone przez siebie życzliwe i serdeczne hasła i pozdrowienia na pajęczynach utkanych w szkole przez Pająka Życzliwka. Do akcji zaproszeni zostali także rodzice, którzy również mieli okazję do zapisania swoich haseł i zawieszenia ich na pajęczynie Życzliwka. Tydzień Życzliwości przygotowali p. Przemysław Jeruszka,  p. Izabela Ługowska, p. Ewa Czubkowska i p. Joanna Jakubowska.

  Joanna Górska

 • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

  "Prędkość zabija" - to tegoroczne hasło Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Pomimo odnotowanego spadku zdarzeń drogowych, zabitych i rannych, policjanci proszą kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i odpowiedzialną jazdę.

  Nauczyciele i uczniowie SP nr 82 również przyłączyli się do tych apeli. Dnia 24.11.2014r. grupa teatralna z klasy III a przygotowała przedstawienie pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Zostały zaprezentowane przykłady zagrożeń, z jakimi dzieci mogą spotkać się na drodze. Szkolni aktorzy przypomnieli kolegom i koleżankom, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – innych kierujących, pasażerów, rowerzystów  i pieszych.

  Podczas prezentacji filmów edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się, że rowerzyści powinni pamiętać o prawidłowym oznakowaniu swoich rowerów. Natomiast dla pieszych rekwizyty odblaskowe powinny stać się elementem codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie!

  Zwieńczeniem uroczystości był występ zespołu Tempo w układzie tanecznym „Trzy kolory” nawiązującego do sygnalizacji świetlnej. Na koniec spotkania Dyrektor Szkoły p. Barbara Makowska-Opala podziękowała opiekunowi grupy teatralnej i tanecznej oraz uczniom występującym za nauczenie, jak unikać niebezpiecznych zachowań na drodze i jak postępować w razie ich zaistnienia.

  Organizator uroczystości

  Joanna Cegielska

 • Wyniki konkursu dla klas I-III pt. "Bawmy się razem"

  W listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny skierowany do klas I-III pt.: „Bawmy się razem”. Celem konkursu było kształtowanie postaw tolerancji wobec osób niepełnosprawnych oraz przypomnienie, że ludzie mają równe prawa niezależnie od tego, jak wyglądają.

  Konkurs rozstrzygnęła trzyosobowa komisja powołana przez organizatorów.

  Nagrody książkowe i pocieszenia ufundowała Rada Rodziców SP 82.

  Wystawę prac dzieci można obejrzeć na korytarzu I piętra.

  W konkursie wzięło udział 21 dzieci z klas I-III.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych, a szczególnie gratulujemy

  uczniom klas I:

  I miejsce     Piotr Adamczyk kl. I d

  II miejsce    Hanna Wiśniewska kl. I f

  III miejsce   Gabriela Staś kl. I c

  wyróżnienia: Antonina Wiciak kl. I dAleksandra Lecko kl. I f, Małgorzata Dróżdż    kl. I i

   

  uczniom klas II:

  I miejsce      Ewa Romaniak kl. II c

  II miejsce     Viola Śniadek kl. II c 

  III miejsce    Nikola Chodinow kl. II d

  wyróżnienia: Cyprian Pluta kl. II c, Antonina Siennicka kl. II f

   

  uczniom klas III:

  I miejsce       Piotr Walczak kl. III e

  II miejsce      Jakub Czochara kl. III e

  III miejsce     Maja Hadło kl. III a

   

  Rozdanie nagród odbędzie się w grudniu podczas apelu zorganizowanego przez klasy integracyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

  Opiekunami konkursu były: Marzenna Przechowska-Raczmańska i Teres Janiaczyk.

   

      Opiekunowie konkursu

  Marzenna Przechowska-Raczmańska

  Teresa Janiaczyk

 • Projekcja filmów w ramach pokazu AKADEMIA PLANETE + DOC

  Dnia 21.11.2014r. klasy I D, II C, II D, II F i III D uczestniczyły w pokazie filmów dokumentalnych dla uczniów z klas I – III. Projekcja filmów odbyła się w kinie „Iluzjon” przy ul. Narbutta. Uczniowie obejrzeli cztery filmy pod wspólnym tytułem – „Okno na świat”, wśród których oprócz klasycznych filmów dokumentalnych mogli obejrzeć tzw. anima - doki, czyli animowane filmy dokumentalne.

  Pierwszy film pt.: „Bracia” przedstawiał historię wielkiej braterskiej miłości, ale przede wszystkim przyjaźni pomiędzy 11-letnim Rino i 9-letnim niepełnosprawnym Nikiem, poruszającym się na wózku inwalidzkim. Film ukazał jeden dzień z życia chłopców. Ich czas wolny, wspólne zabawy, wspólną kąpiel w wannie, ale również ich sprzeczki i kłótnie, które zawsze miały szczęśliwe zakończenie.

  Drugi  film pt.:„To ja i tyle” ukazał  codzienne rozterki 7-letniej Emily. Radosna dziewczynka wprowadziła nas w swój świat, opowiadając o swojej codzienności i o elektronicznym urządzeniu rozrusznika serca, który cały czas jej towarzyszy.

  Kolejny film pt.: „Zobacz coś, powiedz coś”, to zbiór poruszających historii dzieci na temat bullyingu opowiadanych z perspektywy sprawcy, ofiary i obserwatora.

  Ostatni film pt.:„Design ah” to zbiór japońskich filmów ukazujących dzieciom, czym jest projektowanie. W lekkiej, zabawnej formie, w której przeplatają się kształty i dźwięki, film zwracał uwagę widza na otaczające nas zewsząd wzornictwo. Każdy prezentowany w tej serii krótki film wykorzystywał inną technikę: rysunek, zdjęcia i animację poklatkową.

  Pomiędzy projekcją każdego z czterech filmów, nasi uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez animatora. Wszystkie dzieci bardzo żywiołowo reagowały na prezentowane filmy, następnie chętnie uczestniczyły w dyskusji. To był ciekawy i pouczający seans.

  Marzenna Przechowska-Raczmańska

  Małgorzata Jarzębska

 • Zwiedzanie Stadionu Narodowego

  Dn.18.11.2014 r. klasa III a SP nr 82 w Warszawie wraz z wychowawcą i z pomocą rodziców uczestniczyła w wycieczce po Stadionie Narodowym. Specjalna trasa prowadziła przez miejsca dotąd niedostępne dla szerszej publiczności. Oprócz zwiedzania trybun, płyty stadionu, piłkarskich szatni, tunelu VIP, każdy mógł wejść do garderoby, w której do występów przygotowują się koncertujący tu artyści. Uczniowie zaj­rzeli również do jed­nej z eks­klu­zyw­nych lóż oraz na try­bu­nę medial­ną. W sali konferencyjnej, w któ­rej  pra­cu­ją dzien­ni­ka­rze wykonali wiele pamiątkowych zdjęć.

  Zwie­dza­nie Sta­dio­nu Na­ro­do­we­go wciąż cie­szy się dużą po­pu­lar­no­ścią. Niektórzy uczniowie z przyjemnością wspominają udział w ważniejszych imprezach sportowych. Na tym obiekcie rozegrano m.in. inauguracyjny mecz Euro 2012. Wtedy remis Polaków z Grecją oglądało ponad 59 tysięcy fanów. Natomiast mecz otwarcia tegorocznych MŚ siatkarzy  obejrzało 60 tysięcy widzów.

  W chwili obecnej miłośnicy jazdy na łyżwach korzystają z miejskich lodowisk w stolicy, a jednocześnie bawią się w największym miasteczku zimowym w tej części Europy – na Stadionie Narodowym. Zapraszamy mieszkańców Warszawy oraz turystów do wspólnej zabawy.

  Joanna Cegielska

 • Dzień Tolerancji

  18 listopada 2014 r. w sali widowiskowej art.bemu odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie z klas: IVc, IVd i Ve pod kierunkiem p. H. Lankiewicz oraz p. E. Baran, p. K. Klusek i p. E. Dorskiej przygotowali program artystyczny. Działo się, działo… Oprócz zdobywania informacji na temat tolerancji, uczniowie klas IV -VI obejrzeli film o osobach niepełnosprawnych ruchowo, prezentację multimedialną obrazującą słowa młodych artystów. Poezja, śpiew przy akompaniamencie p. M. Kozieł, pobudzały widzów do wspólnej zabawy. Było tęczowo jak w piosence Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. Odzwierciedlała to również dekoracja wykonana przez p. R. Zygadło.

  Na zakończenie pani dyrektor Barbara Makowska-Opala i p. wice-dyrektor Grażyna Krawczyk rozdały nagrody i dyplomy laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego pt.: „Różni, a jednak tacy sami”, zorganizowanego przez p. R. Zygadło i p. A. Łukasiak. Prace można było podziwiać w trakcie apelu. Obecnie zdobią korytarz II piętra. Upominki zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

  Laureaci konkursu „Różni, a jednak tacy sami”

  Klasy IV

  I miejsce - Gabriela Żurawik kl. IV d

  II miejsce - Patrycja Chodinow . IV d

  III miejsce - Kacper Kuligowski . IV d

  Klasy V

  I miejsce – Maja Pawłowska kl. V e

  II miejsce – Maja Bednarska V e

  III miejsce – Zuzanna Początek V e

  Klasy VI

  I miejsce – Zuzanna Tymińska VI d

  II miejsce –Anna Kurek VI d

  III miejsce – Natalia Kwiecińska VI d

  W konkursie zostali wyróżnieni:

  Adam Nowak – kl. IV a

  Zofia Runo - kl IV d

  Maria Wielemborek – - kl IV d

  Wiktoria Zgórska - kl IV d

  Obchody Dnia Tolerancji na stałe zagościły w naszym kalendarzu szkolnym. W przyszłym roku również będziemy o nim pamiętać. Jednak mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna przekazane wartości i zasady zastosuje w praktyce na co dzień.

  Renata Zygadło

 • Święto Niepodległości

  11 listopada to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski.  Listopad 1918 roku wieńczył ponad stuletnie dążenie kilku pokoleń Polaków  do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości.

  W związku z 96 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę odbyły się w naszej szkole uroczyste apele.

  7 listopada 2014 roku dla klas I-III występ przygotowała klasa II b pod opieką pani Mirosławy Madej, a 13 listopada 2014 roku dla klas IV-VI uroczystość przygotowały klasy VI a i VI c pod opieką pani Wiesławy Karasiewicz i pani Magdaleny Świętochowskiej oraz chór szkolny pod opieką pani Hanny Olszak.

  Uczniowie klasy II b zaprezentowali program artystyczny pt „Historia Polski w piosence”. W I części programu dzieci śpiewały pieśni ułańskie. Jedna z uczennic Róża Szymańska pięknie zaśpiewała wzruszającą piosenkę „Pąki białych róż”.

  W II części programu uczniowie śpiewali piosenki o początkach państwa polskiego.

  Przy śpiewaniu prezentowali mini-scenki z legend związanych z Krakowem i Warszawą. Dzieci przebrane były w stroje ludowe z różnych regionów Polski, które wypożyczyła mama ucznia pani Justyna Cieślak.

  Tą drogą pani Mirosława Madej chciała podziękować pani Justynie Cieślak i pani Dorocie Kasprowicz, które pomagały podczas apelu.

  Uczestnicy widowiska dla klas IV -VI przedstawiali scenki patriotyczne, recytowali wiersze i śpiewali pieśni.

  Dzięki prezentacji przygotowanej przez panią Hannę Lankiewicz przybliżono uczniom bohaterów walk o wolność naszej ojczyzny.

  Na uroczystościach gościliśmy dyrektorów SP nr 82, panią Barbarę Makowską-Opalę, panią Grażynę Krawczyk oraz pana Przemysława Jeruszkę.

  Uczniowie i nauczyciele wysłuchali treści przedstawionych podczas uroczystości w ciszy i skupieniu. Prezentowali postawę pełną szacunku w stosunku do tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

                Organizatorzy

  Mirosława Madej

  Wiesława Karasiewicz

  Magdalena Świętochowska

  Hanna Olszak

 • Polskie symbole narodowe

  18 listopada uczniowie klasy 1d wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcji pt. „Polskie symbole narodowe.” Lekcja odbyła się w XVII Czytelni m.st. Warszawy.

  Dzieci poznały genezę  orła  białego, flagi biało-czerwonej i „Mazurka Dąbrowskiego”. Dowiedziały się, że symbole Rzeczypospolitej Polskiej pozostają pod szczególną ochroną prawa, a otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego Polaka. Poznały także „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”.

  Dowiedziały się, że po raz pierwszy wizerunek orła w koronie pojawił się na monetach Bolesława Chrobrego. Forma graficzna orła zmieniała się przez wieki, a dzisiejsza jego forma, przyjęta została w 1927 roku. Wysłuchały polskiej  pieśni  Bogurodzicy i dowiedziały się, że śpiewali ją polscy rycerze chwilę przed rozpoczęciem bitwy z Krzyżakami na polach Grunwaldu.

  Dzieci wykazały się posiadaną wiedzą, wymieniając państwa sąsiadujące z Polską. Znały flagi innych państw i ku zaskoczeniu dorosłych powiedziały, że flagi o układzie barw odwrotnym do flagi Polski mają Monako oraz Indonezja. Wymieniały nazwiska Polaków, którzy rozsławili imię Polski na świecie. To była prawdziwa lekcja patriotyzmu!

  Teresa Janiaczyk

 • Szkolny konkrs plastyczno - literacki „W świecie marzeń” dla uczniów klas I-III - rozstrzygnięty!

  Dnia 7 listopada 2014roku  w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów  w konkursie plastyczno - literackim  pt. „W świecie marzeń”. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców SP 82. Opiekunami konkursu były Pani Jolanta Trych i Pani Katarzyna Małachowska. 

  Konkurs miał na celu umożliwienie dzieciom  zaprezentowania swojego talentu, a także prezentację i popularyzację  plastycznej i literackiej  twórczości dziecięcej.
  Wystawa prac konkursowych  wyeksponowana jest na korytarzu pierwszego piętra.
  Do oceny prac organizatorzy powołali komisję przyznając miejsca według następujących kategorii:


  KONKURS PLASTYCZNYSKIEROWANY  DO UCZNIÓW KLAS  PIERWSZYCH:
  1 miejsce - HANNA  WIŚNIEWSKA If
  2 miejsce - JAKUB  BIRECKI  If
  3 miejsce - STAŚ WOJNOWSKI  If
  Wyróżnienie - EMILIA  KŁOSIEWICZ  Id
   
  KONKURS PLASTYCZNYSKIEROWANY DO UCZNIÓW KLAS   DRUGICH:
  1 miejsce - NIKOLA CHODINOW  IId
  2 miejsce - AMELKA RYCHARSKA IIf
  3 miejsce - ALICJA  ANDRYSIAK IIc
  Wyróżnienie - ALEKSANDRA   MAKSYM IIa
   
  KONKURS PLASTYCZNYSKIEROWANY DO UCZNIÓW KLAS TRZECICH - WIELBICIELI POEZJI:

  1miejsce - KATARZYNA  PAJĄK IIIb
  2miejsce - JAKUB  CZOCHARA  IIIe
  3miejsce - ANNA  PUŁKOWSKA  IIIb
  Wyróżnienie - MATEUSZ WÓJCIK  IIf

  KONKURS PLASTYCZNYSKIEROWANY DO UCZNIÓW KLAS TRZECICH - WIELBICIELI PROZY:

  1miejsce - ANTONINA  WIKTOROWSKA  IIIc
  2miejsce - KAMILA GODLEWSKA IIIe
  3miejsce - POLA KANIGOWSKA  IIIc
  Wyróżnienie - LENA WALEWSKA  III e


  Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu

  oraz  życzymy  dalszych sukcesów artystycznych.
   

  Jolanta Trych 

 • Wizyta uczniów z klas 4-6 w Muzeum Jana Pawła II

  Przez cały miesiąc październik uczniowie klas 4-6 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Jana Pawła II przy Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Wyjazdy przygotowały panie Agnieszka Przybyszewska i Monika Parda oraz wychowawcy klas 4-6.

  Celem tych wyjazdów było poszerzenie wiedzy uczniów naszej szkoły o naszym patronie Janie Pawle II. Nasz patron, był człowiekiem niezwykłym, mającym wiele pasji - dlatego dzieci poznały jedną z nich uczestnicząc w warsztatach teatralnych. Inne grupy mogły dowiedzieć się czegoś ciekawego o egzotycznych krajach jak Japonia, kraje afrykańskie, do których pielgrzymował nasz święty patron.

  Jan Paweł II cenił sobie przyjaźń - zajęcia dotyczyły więc jego wielkiej przyjaźni z żydowskim kolegą ze szkoły Jurkiem Klugerem. Wreszcie warsztat dotyczący powstawania i tworzenia kultury, który także cieszył się powodzeniem i zainteresowaniem uczniów. 

  Agnieszka Przybyszewska 

   

 • Październik - miesiącem oszczędzania

  "Pieniądze szczęścia nie dają” – wszyscy znamy to powiedzenie. Prawda jednak jest taka, że ogromnie ułatwiają nam życie i umożliwiają realizację marzeń. Każdemu rodzicowi zależy więc, by jego dziecko potrafiło rozsądnie gospodarować swoim "kieszonkowym”.

  31 października w dniu Światowego Dnia Oszczędzania odbył się w naszej szkole apel: ,,Grosz do grosza czyli uczymy się oszczędzać” przygotowany przez wychowawcę i uczniów klasy IIc.

  Interesujące przedstawienie z zaciekawieniem obejrzała młodsza część społeczności szkolnej – klasy I-III. Najlepiej  bowiem zacząć uczyć się rozsądnie zarządzać swoimi wydatkami, od najmłodszych lat. W trakcie apelu dzieci obejrzały również ciekawą prezentację multimedialną  przygotowaną przez pana dyrektora Przemysława Jeruszkę, która zapoznała je z zasadami korzystania z SKO.

  Apel  zapoczątkował całoroczną akcję szkolną, której celem będzie nie tylko oszczędzanie pieniędzy (każda klasa przez cały rok szkolny), ale również uświadomienie dzieciom, że odkładając co dzień chociażby 1 grosz, zaoszczędzimy określoną kwotę pieniędzy, dzięki której będziemy mogli zrealizować swoje wielkie marzenia.

  Zachęcamy i życzymy wytrwałości w oszczędzaniu!

  My już zaczęliśmy oszczędzać.

  Klasa  II c z wychowawczynią p. Hanną Barczewską

 • Dzień Świętego

  W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych w klasach pierwszych pojawiło się wielu świętych z różnych epok i kontynentów. Najmłodsi uczniowie zakładając, przygotowany wspólnie z rodzicami strój wybranego świętego, poznawali historię jego życia.

  Święta Kinga opowiedziała nam legendę o swoim pierścieniu i już każdy pierwszoklasista wie skąd w Polsce mamy sól. O swojej miłości do mamy opowiadała bł. Laura. Św. Florian wspominał odważnych strażaków gaszących pożar, a św. Jerzy – dzielny rycerz uczył, że trzeba walczyć ze złem! Trudno tu wyliczyć wszystkich zacnych gości, ale między innymi byli: Matka Boża i św. Józef, św. Jakub, Krzysztof, Patryk, Andrzej Bobola, Mikołaj, Kacper, Marek, Franciszek, Św. Magdalena, Agnieszka, Joanna, Królowa Jadwiga…

  Wielu pierwszoklasistów zauważyło, że święci to ludzie odważni, pełni poświęcenia, dobrzy i ofiarni dla innych. Warto mieć takiego przyjaciela! A już na pewno warto naśladować choćby niektóre z jego cnót. Prócz świętych zagościli też Aniołowie tworząc prawdziwie NIEBIAŃSKĄ atmosferę. Jeśli chcecie zobaczyć świętych z pierwszej klasy na własne oczy, zapraszamy do galerii.   

  Za pomoc w przygotowaniu Dnia Świętego serdecznie dziękuję Paniom Wychowawczyniom oraz p. Monice Parda i p. Dorocie Kownackiej.

  Anna Przybyła

 • Pamiętamy

  Dnia 29 października 2014r. klasa IIIa wraz z wychowawcą po raz kolejny odbyła specyficzną lekcję patriotyzmu. Wizyta na Powązkach to doskonała okazja do poznania historii tego miejsca oraz odwiedzenia grobów znanych i zasłużonych dla naszego kraju Polaków, w tym żołnierzy, działaczy niepodległościowych, pisarzy, poetów, lekarzy, duchownych, prawników  i wszelkich artystów.

  Wśród mogił na warszawskich Powązkach snują się cienie Powstańców i innych Polaków, którzy oddali swe życie za naszą Ojczyznę. Setki krzyży, tysiące mogił, wyszukane kształty nagrobków, kamienne posągi podkreślają cykliczność przemijania kolejnych pokoleń i wyzwalają refleksje nad sensem ludzkiego życia.

  Jedna z bocznych alejek Cmentarza poświęcona jest przede wszystkim katastrofom lotniczym – Okęcie (1980 r.), Las Kabacki (1987 r.) oraz Smoleńsk (2010 r.). Podczas spaceru tą alejką, uczniowie zatrzymali się  i  zapalili  znicze.  Przystanęli  również przy grobach kolejnych słynnych Polaków. Waldemar Milewicz , Zbigniew Religa, Jacek Kaczmarski, Kamila Skolimowska , Ryszard Kapuściński, Kazimierz Górski, czy Kazimierz Deyna– to tylko część osób, których mogiły odwiedzili.

  Cmentarz Powązkowski to miejsce, które  zachwyca, wzbudza do refleksji, sprawia, że możemy być dumni z naszego narodu, kraju, który na przestrzeni lat, walczył o swoją ojczyznę, jej kulturę, sztukę i wszelkie dostępne dziś dla nas Polaków dobra.

  Joanna Cegielska

 • Dzień Papieski

  „ŚWIETYMI BĄDŹCIE” to hasło przewodnie obchodzonego w Szkole Podstawowej nr 82 Dnia poświęconego Janowi Pawłowi II. Uroczysty apel odbył się 27.10.2014r.

  Przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 6b, 6e i 5f oraz 6d pod opieką pani Agnieszki Przybyszewskiej i pani Moniki Pardy obejrzała cała społeczność szkoły. Wszyscy uczniowie przybyli na apel ubrani na galowo. Piosenkom akompaniował Pan Marcin Kozieł, który na zakończenie apelu wykonał piosenkę „Ty tylko mnie poprowadź”.

  Dzięki pięknej prezentacji przygotowanej przez panią Ewelinę Baran przybliżono wszystkim uczniom postać naszego świętego Patrona w różnych etapach Jego życia. Konferansjerzy opowiadali o życiu Papieża. Przy portrecie Jana Pawła II dzieci złożyły kwiaty, będące symbolem wartości ważnych w życiu każdego człowieka. Wszyscy widzowie z entuzjazmem przyjmowali występy swoich kolegów, którzy na scenie śpiewali piosenki religijne i prezentowali religijne tańce.

  Na uroczystość przybyli dyrektorzy SP nr 82, pani Barbara Makowska – Opala, pani Grażyna Krawczyk, pani Ania Pawlińska i pan Przemysław Jeruszka oraz ksiądz proboszcz Jan Papiel.

  Wyjątkowa dekoracja wykonana przez panią Magdalenę Bigos zwróciła uwagę uczniów na to, że świętym może zostać każdy. Wszystkie treści przekazywane podczas akademii uświadomiły nam, że świętość nie jest trudna do zrealizowania. Karol Wojtyła był podobnie jak my zwykłym człowiekiem, który w życiu kierował się przykazaniem miłości Boga i bliźniego.

  Wprowadźmy w nasze życie wartości głoszone przez Jana Pawła II. Świętymi bądźmy!

  Julia Ukielska VI B

 • Pokaz karate

  23 X 2014 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się pokaz karate. Swoje umiejętności zaprezentowała pani Maja Ostrowska, wraz z zaprzyjaźnionymi sportowcami.

  Pani Maja to trzykrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy i wielokrotna medalistka mistrzostw krajowych. Jest aktualną mistrzynią Polski ZW Karate Shotokan NSKF Polska i trenerem Karate Shotokan NSKF Polska.

  Uczniowie oglądający wyczyny sportowców żywo reagowali na prezentowane umiejętności sportowców i nagradzali ich gromkimi brawami. Organizatorami spotkania byli rodzice uczniów klasy II B. Szczególne słowa uznania należą się pani Justynie Cieślak i państwu Dorocie i Mirosławowi Kasprowiczom.

  Uczniowie podziękowali sportowcom wręczając im bukiety kwiatów i wykonane własnoręcznie w szkolnej świetlicy drobne upominki.

  Uczniowie otrzymali również darmowe zaproszenia na pokazy mistrzostw karate w hali sportowej „Arena” na Ursynowie na 25 X 2014 roku.

  Wychowawca klasy II B

  Mirosława Madej

 • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

  W dniach 20 - 25 października nasza szkoła włączyła się w bemowskie obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

  Nauczyciele, uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z różnorodnymi zagadnieniami dotyczącymi dysleksji oraz ze sposobami pokonywania trudności szkolnych.

  27 października, w czasie dnia otwartego rodzice mieli możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistami terapii pedagogicznej, oraz zaopatrzenia się w materiały edukacyjne pomocne w pracy z dzieckiem w domu.

  Dla dzieci przygotowana była specjalna oferta. Mogły one pod opieką terapeutów spędzić czas na rozwiązywaniu krzyżówek, łamigłówek, rebusów oraz wykonywaniu ćwiczeń stosowanych w terapii pedagogicznej.

  Również starsi uczniowie mogli znaleźć dla siebie odpowiednie propozycje.

  Elżbieta Kęcik

 • Dzień Edukacji Narodowej kl. I - III

  Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem  nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów klas I-III odbyły się w naszej szkole dnia 13 października 2014r. Był to dzień pełen atrakcji, wolny od klasówek i kartkówek, pełen życzliwości  i niespodzianek. 

  Program artystyczny składał się z kilku elementów. Było na poważnie i na wesoło. Uczestnicy uroczystości obejrzeli m.in. humorystyczną inscenizację  „Pani na opak" w wykonaniu grupy teatralnej z klasy III a. Aktorzy pokazali w wersji kabaretowej "lekcje" języka polskiego oraz matematyki i doszli do wniosku, że nauczyciel powinien być jednak konsekwentny i wymagający. Ten wyjątkowy dzień szkolni artyści uzupełnili piosenkami oraz okolicznościowym  montażem słownym .

  W podziękowaniu za trud włożony w nauczanie i wychowanie nauczyciele obejrzeli film z ilustracjami kwiatowymi oraz widowisko taneczne pt. „Koty” w wykonaniu zespołu „Tempo”. Podczas wspólnego spotkania widzowie gromkimi brawami nagrodzili umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne uczniów.

  Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Dyrektor Szkoły p. Barbara Makowska –  Opala oraz V-ce Dyrektorzy p. Anna Pawlińska i p. Przemysław Jeruszka przekazali pracownikom szkoły podziękowania za dotychczasową pracę, życząc pomyślności oraz wytrwałości w procesie kształcenia i wychowania młodego pokolenia .

  Organizator uroczystości

   Joanna Cegielska

Galeria zdjęć

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82
  im. Jana Pawła II
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa