Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie
Strona główna
 • Szanowni Państwo!

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w środę 27 sierpnia 2014r. o godz. 9.00.

 • DRODZY RODZICE!

  Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej w r.szk. 2014/15 odbędą się 29 sierpnia w godzinach 10.00 - 15.00 oraz 1 września w godzinach 9.00 - 16.00 na parterze szkoły. Warunkiem uczestniczenia dzieci w zajęciach świetlicowych w nowym roku szk. jest wypełnienie ,,Karty Uczestnika Świetlicy'', dostępnej podczas zapisu lub do pobrania ze strony szkoły. Zapraszamy.

  KARTA_UCZESTNIKA_SWIETLICY_2014-2015.doc

   

 • PODRĘCZNIKI 2014/2015

  W zakładce PODRĘCZNIKI 2014/2015 znajduje się wykaz podręczników dla uczniów na przyszły rok szkolny.

 • WYNIKI KONKURSU NA NAJEM I ORGANIZACJĘ PUNKTU ZBIOROWEGO ŻYWIENIA W SP nr 82

 • WYNIKI SPRAWDZIANU PO KLASIE VI

  Szanowni Państwo! 1 kwietnia 2014r. ponad 350 tys. szóstoklasistów przystąpiło do sprawdzianu po klasie VI. W naszej szkole sprawdzian napisało 100 uczniów.

  Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali średni wynik 33,62 punktu (na 40 punktów), co plasuje naszą szkołę w najwyższym 9 staninie (31,4–37,7) i na I miejscu w Dzielnicy Warszawa - Bemowo. Wynik w tym przedziale punktowym osiągnęło tylko 3,7 % szkół w Polsce.

  GRATULUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM SZÓSTOKLASISTOM, ICH RODZICOM ORAZ NAUCZYCIELOM!

  Dla porównania:

  • średni wynik dla szkoły: 33,62 punktu
  • średni wynik dla Dzielnicy Warszawa – Bemowo: 31,65 punktu
  • średni wynik dla powiatu m. Warszawy: 30,57 punktu
  • średni wynik dla kraju: 25,82 punktu

   

 • FESTYN SPORTOWO - REKREACYJNY

  Dnia 14 czerwca 2014r. w godz. 13.00 – 16.30 na terenie boisk Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 82 odbył się Festyn Sportowo - Rekreacyjny.

  W czasie trwania festynu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 82 przedstawili swoje talenty muzyczne, taneczne, plastyczne, językowe, kulinarne oraz sportowe. Ponadto odbył się rajd rowerowy, przejażdżki konne, zabawy plenerowe. Podziwialiśmy program artystyczny Sharena - Bałkańskiej Muzycznej Grupy Folkowej.

  Działania towarzyszące:

  - gry i zabawy sportowe przygotowane przez  Rehabilitantów z Ośrodka Wsparcia i Rehabilitacji dla Osób Niepełnosprawnych oraz Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu;

  - prezentacje oraz zajęcia warsztatowe opracowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

  - mecz piłki nożnej

 • DZIEŃ TAŃCA I PIOSENKI W SP 82 - IX EDYCJA

  W dniach 9 i 10 czerwca 2014 roku odbył się Dzień Tańca i Piosenki. Jak co roku (już od dziewięciu lat) jest to święto tanecznych i wokalnych prezentacji. Był to dzień podsumowujący działalność taneczną i wokalną  w roku szkolnym 2013/2014. Głównymi artystami na scenie Bemowskiego Centrum Kultury byli  uczniowie należący do zespołu tanecznego „Tempo” oraz soliści i zespoły wokalne z kl. II a. Motywem przewodnim prezentacji tanecznych była  muzyka filmowa. Widownia mogła obejrzeć wiele układów choreograficznych, w tym m.in. widowisko taneczne „Piraci  z Karaibów” oraz „Koty”.  Poprzez taniec z drugą osobą czy oglądanie tańca innych ludzi mamy możliwość pełnego poczucia i zrozumienia emocji, które w nim przekazują. Dlatego dnia 10 czerwca mieliśmy przyjemność gościć Mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich i V- ce Mistrzów w tańcach standardowych: Konrada Kucharczyka i Aleksandrę Podsiadły  Profesjonalny pokaz zauroczył wszystkich gości.

  Oprócz  wspaniałych występów tanecznych widownia usłyszała znakomite wykonania  polskich piosenek. Zaprezentowały  je zespoły wokalne oraz  laureaci i uczestnicy konkursów na szczeblu stołecznym i mazowiecki: Maja Olszewska, Zosia Szczerbińska, Roksana Wojcieszak, Karolina Zaborek, Tymoteusz Nowak. Dnia 9 czerwca 2014 na zakończenie spotkania wszyscy obecni (występujący i widzowie) zaśpiewali wspólnie piosenkę  zespołu Budka Suflera „Takie Tango”. Natomiast dn.10 czerwca 2014 zostały wręczone nagrody laureatom konkursu tanecznego  festiwalu „ Asteriada 2014”.

  Organizacją przedsięwzięcia i przygotowaniem uczniów do występów zajęła się p. Joanna Cegielska. Należą się jednak ogromne podziękowania za pomoc p. Renacie Hadło, p. Justynie Głowacz, p. Mariuszowi Domurad oraz pozostałym Rodzicom, którzy przyczynili się do zaplanowania i zrealizowania  uroczystości. W roli prowadzących zadebiutowali  uczniowie z grupy teatralnej: Jarosław Nowak, Jakub Wojno i Antoni  Kołtan.

   Podczas szkolnego święta muzycznego dzieciom przyglądała się publiczność, która nagradzała brawami wszystkie prezentacje artystyczne. Na scenie widać było duży nakład pracy, talent ale też wielką radość płynącą właśnie z tańca i piosenki.(jc)

 • STYPENDIA M.ST. WARSZAWY IM. JANA PAWŁA II

  Informacje dotyczące stypendium oraz dokumenty związane ze stypendiami znajdują się na stronie www.centrumjp2.pl w zakładce STYPENDIA.

 • SZKOLNY DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

  Dnia 30 maja 2014r. (piątek) w godz. 09.00 – 12.30 w naszej szkole odbędzie się Szkolny Dzień Promocji Zdrowia pod hasłem „Cudze chwalicie – pochwalcie swoje, czyli – Polska znana i nieznana okiem młodego Polaka”.

  Szczegółowy harmonogram znajduje się w załączniku poniżej.

  Szkolny_Dzien_Promocji_Zdrowia_2014.doc

 • UWAGA!

  Drodzy Rodzice/Opiekunowie,

  Proszę o uregulowanie płatności za obiady w terminie do 1.06.2014r. W przypadku nie wpłacenia w w/w terminie, z przykrością informuję, iż dziecko zostanie skreślone z listy żywionych na stołówce szkolnej z dniem 2.06.2014r.

  Karolina Nowak

  Kierownik d.s. żywienia

 • LATO W MIEŚCIE 2014 DLA KLAS I - VI

  Program „Lato w mieście 2014” dla uczniów kl. I-VI szkół podstawowych i gimnazjum w tym roku szkolnym realizowany będzie w terminie od 30 czerwca do 29 sierpnia 2014 r., w następujących placówkach tj. punktach dziennego pobytu Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy:

  1. Szkoła Podstawowa nr 316, ul. Szobera 1/3, w terminie 30.06. – 18.07. 2014 r.,
  2. Szkoła Podstawowa nr 301 ul. Brygadzistów  18, w terminie 21.07. – 8.08. 2014 r.,
  3. Szkoła Podstawowa nr 321, ul. Szadkowskiego 3, w terminie 11.08. – 29.08. 2014 r.

   

  Więcej informacji poniżej:

  Lato_w_miescie_2014_informacje.docx

  Karta_kwalifikacyjna_dziecka__lato_2014.docx

 • „Z życia pewnej klasy”- przedstawienie z okazji MDD

  Dnia 28.05.2014 r. z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka grupa teatralna z klasy II a zaprezentowała spektakl pt. „Z życia pewnej klasy”, które adresowane było do uczniów z klas I-III. Nad dopracowaniem wszelkich szczegółów i przygotowaniem uczniów do występu czuwała p. Joanna Cegielska.

  Przedstawienie opowiadało o losach uczniów pewnej klasy. Dzieci były nadzwyczajne, a zarazem pouczające. Część z nich znakomicie wcieliła się rolę nauczycieli poszczególnych przedmiotów, a część pełniła rolę narratorów przypominających o podstawowych zasadach prawidłowego zachowania w szkole, w domu, na ulicy.

  Wszystkie pouczenia zaprezentowane w przedstawieniu przypominały o używaniu zwrotów grzecznościowych w życiu codziennym przez społeczność szkolną,, przez otoczenie i najbliższe środowisko. Chociaż spektakl zagrany był przez uczniów, to wyglądało to naprawdę profesjonalnie. Gra aktorska była bardzo dobra. Publiczność reagowała adekwatnie do tego, do działo się na scenie, szczególnie żywiołowo na sceny, które były dowcipne. Szkolni aktorzy podeszli do scenariusza bardzo poważnie. Widać było u nich zaangażowanie i determinację, aby jak najdokładniej odzwierciedlić nastrój przedstawienia. Dopełnieniem była muzyka  idealnie dopasowana do spektaklu, która wpływała również na odbiór sztuki.(jc)

 • ZAJĘCIA OPIEKUŃCZE DLA DZIECI 5-6 LETNICH W OKRESIE WAKACJI

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo – wychowawczych dla dzieci 5 – 6 letnich z oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych z Bemowa w placówkach pełniących dyżur w okresie wakacji. Są to:

  - Szkoła Podstawowa nr 316, od 30. 06  do  18.07. 2014 r.

  - Szkoła Podstawowa nr 301, od 21. 07  do  8.08. 2014 r.

  - Szkoła Podstawowa nr 321, od 11.08  do  29.08. 2014 r.

  W związku z powyższym prosimy o złożenie do 14 maja Karty Zgłoszenia dziecka 5-6-letniego z oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły.

  Karta do pobrania

  Karta_6_latki_SP_-_LATO_2014.docx

 • UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI!

  Instrukcja dla kandydatów dotycząca elektronicznego systemu rekrutacji do gimnazjów prowadzonych przez m. st. Warszawę na rok szkolny 2014/2015 oraz wszelkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce REKRUTACJA 2014/2015.

 • PROGRAM STYPENDIALNY FUNDACJI "OMNIBUS"

  Program stypendialny "Omnibus" na rok szkolny 2014/2015 będzie obejmował  uczniów  4-tych,  5-tych i 6-tych klas szkół podstawowych z rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Środki finansowe przeznaczone są dla uczniów wyróżniających się wysokimi ocenami i szerokimi zainteresowaniami poza programem szkolnym.

  Kandydaci powinni udokumentować osiągnięte wyniki, przesłać kopie dyplomów/wyróżnień/certyfikatów, przedstawić dokumenty określające

  Wnioski należy przesyłać do 18 lipca 2014 r. czyli niezwłocznie po wystawieniu ocen w szkole.

  W załączniku regulamin konkursu oraz lista niezbędnych dokumentów, które kandydaci powinni przesłać drogą mailową w plikach .pdf  lub .jpg na adres: fundacjaomnibus@gmail.com. lub pocztą na adres: Warszawa 28,  ul.Obozowa 63/65, skr.pocztowa  71.

  Regulamin_programu_stypendialnego_2014-2015.pdf

  deklaracja_uczestnictwa_dziecka.pdf

  Wniosek_Program_stypendialny_Omnibus_2014-2015.docx

  Wniosek oraz regulamin konkursu są również do pobrania na stronie www.fundacjaomnibus.pl., gdzie zamieszczone są również informacje o stypendystach i wszelkich działaniach Fundacji.

  O przyznaniu stypendium stypendyści zostaną poinformowani  do 31 sierpnia 2014 r. Poprzez stypendium chcemy finansować wydatki związane z rozwojem zdolności i talentów uczniów.

 • FESTIWAL NAUKI - W TROSCE O NASZĄ ZIEMIĘ

  23 maja 2014r. nasza szkoła organizuje wyjątkowe obchody Dnia Ziemi w postaci Festiwalu Nauki.

  Wzorem lat ubiegłych uczniowie przygotowują stoiska tematyczne, prezentując w ten sposób swoje szerokie zainteresowania przyrodnicze i ekologiczne. Swoimi doświadczeniami dzielimy się z innymi szkołami i zapraszamy ich do obejrzenia naszego dorobku oraz do uczestniczenia w przyjemnej i pożytecznej zabawie edukacyjnej.

  Poniżej znajduje się regulamin Festiwalu Nauki, Karta Zgłoszenia Projektu oraz obszerniejsza informacja dotycząca Festiwalu.

  Garsc_informacji_Festiwal_Nauki_2014.docx

  REGULAMIN_2014.docx

  Karta_Zgloszenia_Projektu.docx

 • Uczniowie z klasy IIIc, pod opieką wychowawczyni, mieli okazję uczestniczyć w projekcie "Mały Powstaniec-symbol historii" organizowanym przez WCIES w ramach obchodów 70 rocznicy wybuch Powstania Warszawskiego. Sześć uczennic wzięło udział w konkursie plastyczno-literackim "Życie dzieci w czasie wojny i współcześnie", a pięć z nich zostało wysoko nagrodzonych:

  Julia S., Magdalena P. i Zofia F. zajęły pierwsze miejsca;

  Małgorzata M.- miejsce drugie;

  a Zuzanna M.- miejsce trzecie.

  Gratulujemy osiągnięć! Cieszy nas szczególnie fakt, że uczniowie podjęli się tak trudnego tematu i wykazali dużym zaangażowaniem w poznawaniu historii naszej stolicy, która zaakcentowana była niejednym przejmującym i smutnym wydarzeniem".

 • LAUREACI KONKURSU MATEMATYCZNEGO "KANGUR"

  Aż 31 uczniów z naszej szkoły zostało wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".

  Gratulujemy!!! Wyniki_Miedzynarodowego_Konkursu_Matematycznego_Kangur_2014.doc

strona: