Nawigacja

 • Legendy i baśnie Warszawy

  9 października 2014 roku, w piękny słoneczny dzień, klasy 3b i 3c pojechały na wycieczkę „Legendy i baśnie Warszawy”. Już w autokarze, w drodze na Stare Miasto, pani przewodnik opowiadała dzieciom historie związane z naszym miastem. Poznaliśmy więc legendę o warszawskiej syrence i o Warsie i Sawie.

  Na Placu Zamkowym jechaliśmy bardzo starymi ruchomymi schodami, podziwialiśmy kolumnę Zygmunta i z wypiekami na twarzy słuchaliśmy opowiadania o duchach mieszkających w komnatach Zamku Królewskiego. Potem zagłębiliśmy się w uliczki Starego Miasta. Widzieliśmy piwnicę, w której mieszkał kiedyś Bazyliszek i kamienne gołębie pani Majchrzakowej. Widzieliśmy zaczarowany dzwon, który spełnia marzenia, dlatego wierząc w to, pełni zapału skakaliśmy wokół niego na jednej nodze, bo był to warunek, by marzenie się spełniło.

  Na Rynku przywitaliśmy się z naszą Syrenką i zakupiliśmy pamiątki. Odwiedziliśmy także pomnik Małego Powstańca przy Barbakanie. W drodze powrotnej zdążyliśmy jeszcze na zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W autokarze pani przewodnik zadawała nam zagadki związane z poznanymi legendami – odgadywaliśmy je bez trudu! Wycieczka bardzo nam wszystkim się podobała – była radosna i pełna wrażeń.

  Anna Kostecka

 • Szkolna zbiórka makulatury

  Tradycją naszej szkoły stała się coroczna zbiórka makulatury.

  W tym roku szkolnym, podczas jesiennej edycji w dniu 8.10.2014r. zebraliśmy ok. 5 500 kg makulatury. Pieniądze, które otrzymaliśmy ze sprzedaży tego surowca to kwota w wysokości 1 080 zł. Zebrane środki będą przeznaczone na ukwiecenie korytarzy szkolnych.

  Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za udział w Wielkiej Szkolnej Zbiórce Makulatury. Zachęcamy społeczność szkolną do kontynuacji działań w II semestrze.

  Kl. I kl. II kl. III kl. IV kl. V kl. VI
  Ia – 69 kg IIa – 23 kg IIIa –0 kg IVa – 415 kg Va – 46 kg VIa – 117 kg
  Ib – 28 kg IIb – 73 kg IIIb – 367 kg IVb – 121 kg Vb – 220 kg VIb – 153 kg
  Ic – 5 kg IIc – 350 kg IIIc – 275 kg IVc – 35 kg Vc – 37 kg VIc – 78 kg
  Id – 165 kg IId – 105 kg IIId – 164 kg IVd – 687kg Vd– 149 kg VId – 294 kg
  Ie – 33 kg IIe – 78 kg IIIe – 689 kg IVe – 94 kg Ve – 313 kg VIe – 40 kg
  If – 32 kg IIf – 30 kg   IVf – 96 kg Vf – 51 kg  
  Ig – 27 kg          
  Ih – 73 kg          
  Ii – 0 kg          

   

  Renata Zygadło

   

 • Dzień Edukacji Narodowej kl. IV - VI

  Dzień Edukacji Narodowej to święto obchodzone 14 października na pamiątkę uczczenia daty powołania Komisji Edukacji Narodowej w 1773r. Jest tym dniem w roku, kiedy głębiej zastanawiamy się nad rolą nauczyciela w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Wszyscy jednak zgodnie dochodzimy do wniosku, że jest to nie lada wysiłek.

  Z tej okazji w sali widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyły się uroczyste akademie, na których nie zabrakło gorących życzeń i podziękowań dla nauczycieli i pracowników szkoły za ich pracę i poświęcenie.

  Uczniowie z klasy 4c i 4d pod kierunkiem p. Hanny Lankiewicz i p. Eweliny Baran zaprezentowali program artystyczny dla klas IV – VI o tematyce związanej z życiem szkolnym. Zabawne scenki o nauczycielach oraz wesołe piosenki wprawiły wszystkich zgromadzonych w dobry nastrój. Przepiękny akompaniament do piosenek wykonał na fortepianie nauczyciel muzyki, p. Marcin Kozieł. Dzięki pomocy p. Renaty Zygadło, p. Danuty Zaborskiej i p. Moniki Pardy scena była pięknie udekorowana.

  Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane kwiaty i laurki, przygotowane podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez p. Hannę Olszak.

  Pani dyrektor szkoły Barbara Makowska – Opala oraz wicedyrektorzy: Grażyna Krawczyk i Przemysław Jeruszka byli pod dużym wrażeniem talentów artystycznych naszych uczniów. Dziękowali i gratulowali dzieciom udanego występu, a wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzyli radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

  Hanna Lankiewicz

 • 75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

  27 września 1939r. na na terenie Polski okupowanej przez Niemcy i Związek Radziecki utworzono konspiracyjną Służbę Zwycięstwu Polski. Wydarzenie to uznaje się za początek istnienia Polskiego Państwa Podziemnego, którego głownym celem była walka z najeźdźcami oraz pomoc ludności polskiej.

  Polskie Państwo Podziemne istniało do stycznia 1945r. i działało na dwóch płaszczyznach: wojskowej i cywilnej. Za działalność wojskową odpowiadała Armia Krajowa, która prowadziła walkę partyzancką z Niemcami i Rosjanami na terenie całej Polski.

  Największymi działaniami wojskowymi podjętymi przez Armię Krajową było powstanie warszawskie, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 i akcja „Burza” podjęta na wschodnich obszarach Polski. Za działalność cywilną odpowiadał Delegat Rządu na Kraj, który reprezentował rząd polski znajdujący się w Londynie. Wydawano tajne gazety i czasopisma. W podziemnych drukarniach wydawano też książki. Przez całą okupację działały tajne komplety, tzn. podziemne szkoły. Drugiego takiego państwa nie było w całej Europie. Dzień Polskiego Państwa Podziemnego jest świętem państwowym, obchodzonym co roku 27 września. Obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego przebiegają pod hasłem "My z niego wszyscy". W naszej szkole została wywieszona flaga narodowa, by oddać cześć wszystkim, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

  Hanna Lankiewicz

 • Ślubowanie klas pierwszych

  "To był bardzo udany dzień... Od samego rana w wyjątkowo odświętnych strojach, z biretami na głowie, a ogromem emocji w sercu, Pierwszoklasiści szli na uroczystość ślubowania.

  W pierwszej części mali artyści pokazali publiczności, że pięknie śpiewają, recytują, posiadają dużą wiedzę o swoim kraju, szkole, Dyrekcji. Wiedzą jak dobrze się zachować.

  Dlatego w części drugiej zostali pasowani przez Panię Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr. 82. Wszyscy, którzy widzieli ich starania z pewnością stwierdzili, że mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej!

  Pani Dyrektor wręczyła każdemu młodemu adeptowi edukacji krawat z logo szkoły, jako oficjalny symbol awansu! Potem mali uczniowie udali się na zasłużony poczęstunek, gdzie w gronie najbliższych sobie osób - wychowawcy, rodziców, dziadków, rodzeństwa - mieli okazję świętować w klasach".

  Joanna Chochlewicz

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2015

  Tradycyjnie, 1 września, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

  Uczniowie poszczególnych klas IV – VI spotkali się na sali gimnastycznej, by spotkać się z wychowawcami, wysłuchać przemówienia nowej Pani Dyrektor, Barbary Makowskiej – Opala i obejrzeć część artystyczną.

  Pani Dyrektor przytoczyła słowa Walta Disney’a: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać.” Zapewniała słuchaczy, że szkoła da szansę spełniać marzenia, pozwoli osiągać coraz więcej, by w rezultacie dosięgnąć celu, dzięki czemu będzie można uwierzyć we własne możliwości.

  Część artystyczną przygotowały klasy Vc oraz Vf, pod opieką p. Małgorzty Muciek  i p. Marty Gołębiewskiej. Zaprezentowane utwory przeniosły zebranych na wakacyjne szlaki, pozwoliły na chwilę wspomnień, jednocześnie przeprowadziły, jeszcze rozleniwionych uczniów w szkolną rzeczywistość. Dzięki wesołemu nastrojowi prezentowanych utworów, uczniowie opuszczali salę z uśmiechem na ustach.

  Można mieć nadzieję, że rok szkolny 2014/2015 upłynie w miłej atmosferze i ani się nie spostrzeżemy, znów będą wakacje.

  Katarzyna Supeł Sokulska

Galeria zdjęć

Kontakt


 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82
  im. Jana Pawła II
  ul. Górczewska 201
  01-459 Warszawa