Nawigacja

 • Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji dla klas I-III

  Dnia 25 listopada 2015 roku odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji.  Apel dla I- ego poziomu edukacyjnego przygotowały klasy integracyjne 3d i 2d pod opieką nauczycieli: L. Hałki, M. Jarzębskiej, T. Janiaczyk i M. Przechowskiej – Raczmańskiej. Uczestnicy apelu mogli obejrzeć kilka scenek ukazujących zachowania wspierające tolerancję wobec każdego człowieka. Przy dźwiękach piosenki „Tolerancja” w wykonaniu St. Sojki obejrzeli prezentację na temat różnych aspektów tolerancji, którą przygotowała uczennica klasy 3d Amelka i jej rodzice. Klasa 2d „śpiewająco” przedstawiła pomysły na zabawy z rówieśnikami.

  Tolerancja i akceptacja każdego człowieka niezależnie od wyznania, przekonań, religii to ważny temat, szczególnie w naszej szkole, gdzie razem bawiąc się i ucząc spędzają czas dzieci pełno- i niepełnosprawne, czy wywodzące się z różnych kultur. Apel miał przekonać uczestników, że pomimo różnic wszyscy są tak samo ważni i zasługują na szacunek i uwagę. Tolerancja - to ważny temat, który warto poruszać i przypominać nie tylko w Dniu Tolerancji.

  Małgorzata Jarzębska

 • Szkolny Tydzień Dobrego Jedzenia

  W dniach 16- 20 listopada w naszej Szkole został przeprowadzony Tydzień dobrego jedzenia. Zarówno na poziomie klas młodszych jak i starszych odbyły się różne działania, inicjatywy mające na celu zwrócenie uwagi uczniów na wartość zdrowego jedzenia i zbilansowane żywienie. Były to zarówno apele, jak również pogadanki i prezentacje.

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez uczniów i rodziców kanapki, koktajle, sałatki, desery – które były zarówno zdrowe jak i pyszne. Cieszyły oczy swym wyglądem i pomysłowością wykonania. Uczniowie sprzedawali je za symboliczną złotówkę na swoich „stoiskach” w korytarzu szkolnym.

  Przez tydzień, uczniowie posiadający (każdego dnia inne) ubranie w kolorze symbolizującym określone warzywo, czy owoc, byli poddawani ocenie komisji. Trzeba przyznać, że i nauczyciele włączyli się w ten kolorowy festiwal ubrań owocowo-warzywnych.

  Zwycięzcami tego konkursu zostali: pierwsze miejsce zajęła 5e, drugie miejsce 6b i trzecie miejsce 6c. Gratulujemy!!!

  Dziękujemy wszystkim za tak radosne i aktywne włączenie się do akcji.

  Zespół ds. promocji zdrowia (poziom klas IV-VI)

 • Udział naszej szkoły w obchodach Bemowskiego Dnia Dobrego Jedzenia

  Dnia 19 listopada br. delegacja z naszej szkoły brała udział w obchodach Bemowskiego Dnia Dobrego Jedzenia w Szkole Podstawowej nr 321, przy ulicy Szadkowskiego 3. W pierwszej części spotkania mieliśmy przyjemność obejrzeć nie tylko występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 321, ale również inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na straganie” w wykonaniu nauczycieli. Następnie odbył się turniej MasterChef. Ta międzyszkolna rywalizacja polegała na przyrządzeniu, w krótkim czasie,  jednej zdrowej potrawy z wybranych składników. Nasza szkolna ekipa przygotowała smaczną sałatkę brokułową. Uwieńczeniem całej imprezy był poczęstunek w postaci zdrowego, warzywnego tortu.

  Dziękujemy Gospodarzom za zaproszenie i wspaniałą zabawę połączoną z kształtowaniem właściwych postaw prozdrowotnych.

  Karolina Klusek

   

   

 • Konkurs "Warszawa stolicą Europy w 2030 roku"

  Miło nam poinformować, iż praca plastyczna Antoniny Muszyńskiej, uczennicy klasy 5b otrzymała wyróżnienie w konkursie "Warszawa stolicą Europy w 2030 roku" i będzie prezentowana na wystawie dotyczącej Warszawy przyszłości.

  Celem konkursu było plastyczne przedstawienie wizji Warszawy w 2030 roku. 

  Sam konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zgłoszonych zostało 672 prace, nadesłane z ponad 80 szkół podstawowych. Na wystawie pokazanych będzie około 80 najciekawszych i najładniejszych wizji Warszawy najmłodszych mieszkańców stolicy.

  Wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród przez Hannę Gronkiewicz - Waltz, Prezydent m. st. Warszawy odbędzie się w sobotę, 28 listopada o godz. 11.30 w oranżerii Pałacu Młodzieży (Pałac Kultury i Nauki).

  Wystawę w Pałacu Młodzieży można będzie oglądać do 14 grudnia 2015 r.

  Maria Olszak

 • Tydzień Tolerancji, Integracji i Życzliwości

  W ramach Tygodnia Tolerancji, Integracji i Życzliwości, który obchodzimy w naszej szkole w dniach 23-27 listopada, uczniowie z klas piątych na zajęciach koła komputerowego w dniu 24 listopada przygotowali prace graficzne – animacje. Oto niektóre z nich:

  Bartek Małkowski 5d

  Jakub Staśkiewicz 5b

   Oiwia Piasecka 5f

  Patrycja Chodinow

  i Nela Kłosiewicz 5d

   

   

  Leonard Kijeński 5c

  Martyna Jezierska 5d

  Jakub Kwieciński 5d

   

                                          Wiktoria Zgórska kl. 5d

  Hanna Lankiewicz

 • Klasa II a w Muzeum Narodowym

  18 listopada 2015 roku klasa II a  wybrała się do Muzeum Narodowego w Warszawie, na lekcję muzealną pt. “Pory roku, pory dnia”. Podczas tych niezwykle pouczających zajęć uczniowie uzupełnili swoją wiedzę dotyczącą pór roku, oraz dlaczego mamy dzień i noc.

  Pani przewodnik opowiedziała nam mit o “Demeter i Korze”, pokazała obrazy różnych artystów, którzy malowali  na nich pory roku, a także dzień i noc. Naszym zadaniem było rozpoznać jaka pora roku  lub pora dnia była zaprezentowana na obrazie.

  Na koniec zajęć zamieniliśmy się w małych artystów i  na jednym rysunku przedstawialiśmy wszystkie pory roku. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, zabraliśmy je do szkoły. Tego dnia pogoda nie zachęcała do wyjścia, jednak cała klasa wróciła uśmiechnięta i pełna wrażeń.

  Kinga Dworakowska

 • Smacznie - zdrowo - kolorowo

  Dnia 19 listopada 2015r. klasa I a aktywie włączyła się w akcję promującą zdrowe odżywianie w ramach Bemowskich Dni Dobrego Jedzenia. Czwartkowe zajęcia były wyjątkowe, ponieważ uczniowie samodzielnie przygotowali sałatki. Każda grupa miała w tym dniu swój  kolorowy stół, a na nim zdrowe produkty: owoce i warzywa. Działania te poprzedzone były apelem, którego celem było przypomnienie zasad zdrowego odżywiania. Podczas zajęć uczestnicy wprowadzeni zostali w tajniki zdrowej, smacznej i kolorowej kuchni. Każdy zespół miał również okazję wykazać się umiejętnościami kulinarnymi. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Na koniec nadszedł czas na degustację sałatek. Uczniowie z apetytem zjadali kolejne porcje pysznych sałatek, ale również poczęstowali wiele osób wśród społeczności szkolnej.

  Pamiętajmy, że prawidłowo skomponowana dieta i racjonalne odżywianie mają ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, a co za tym idzie i na sprawność intelektualną. Zdrowe jedzenie wcale nie musi być monotonne i bezbarwne. Wystarczy szczypta wyobraźni, smaku  i na talerzu mogą pojawić się fantastyczne przysmaki.

  Zdjęcia

  Joanna Cegielska

 • Turniej "Od zabawy do sportu"

  W dniu 18.11.2015r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w TURNIEJU „OD ZABAWY DO SPORTU” SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DZIELNICY BEMOWO M.ST. WARSZAWY.

  Zespół składał się z 14 osób:

  Śliwka Marysia kl.5f, Siennicka Karolina 5e, Urbańska Natalia 5e , Godlewska Kamila 4e, Dłużniewska Julia 4e, Siennicka Tosia 3f, Kowalczyk Kasia 3f, Pawłowski Jędrzej 5f,Krół Wiktor 4e,Wierzchowski Franek 4e, Borkowski Jakub 4c, Ciechoński Maciej 2g, Grzymała Hubert 2c, Stawarz Przemek 4c.

  Opiekunami grupy byli p. Urszula Szczyplińska i p. Dariusz Paklepa. Wszyscy w niebieskich koszulkach równo o godz. 10:00 stanęliśmy do turnieju. Było 8 konkurencji. Zacięta rywalizacja nie przeszkodziła w dobrej zabawie . Zajęliśmy 4 miejsce i do  szkoły wróciliśmy z pucharem.

  Zdjęcia

  Urszula Sczyplińska

 • Wizyta uczniów klasy 5d w Centrum Nauki Kopernik

  Dnia 17 listopada 2015r. uczniowie klasy 5d uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik, gdzie eksperymentowali na interaktywnych wystawach i poznawali prawa fizyki rządzące światem. Mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, obserwować i podziwiać zachodzące zjawiska. Podczas wizyty mieli również okazję obejrzeć adaptację klasycznej baśni H. Ch. Andersena pt. „Ojciec wie najlepiej” na scenie Teatru Robotycznego. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych i oryginalnych projektów Centrum Nauki Kopernik. To teatr, w którym występują roboty, a dokładnie RoboAktorzy.

  Wizyta w Centrum Nauki Kopernik to niezwykła przygoda z nauką, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

  Zdjęcia

  Hanna Lankiewicz

 • Apel w ramach "Tygodnia dobrego jedzenia" dla klas I-III

  W dniu 16.11.2015 w ramach “Tygodnia dobrego jedzenia” odbył się apel dla klas I-III podczas, którego uczniowie klasy II a zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. "Zdrowo i smacznie".  W trakcie wystąpienia uczniów widzowie oglądali prezentację  multimedialną, zachęcającą do zdrowego trybu życia. Po przedstawieniu publiczność odpowiedziała na kilka pytań m.in. Kiedy należy myć ręce? Jak często powinniśmy myć zęby? Co, oprócz jedzenia, ma wpływ na nasze zdrowie? Trzeba przyznać, że wśród naszych uczniów mamy samych specjalistów od zdrowego stylu życia ☺
  Dziękujemy klasie IIa i Pani Kindze Dworakowskiej za przygotowanie apelu.

  Zdjęcia

  Magda Orzoł

 • Koncert finałowy I Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”

  Koncert finałowy I Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę” odbył się w przeddzień święta niepodległości 10 listopada 2015 roku o godzinie 14. Pomysłodawcą Festiwalu jest Dyrektor SP nr 82 Pani Barbara Makowska-Opala. Dla naszej szkoły, której patronuje wielki Polak i Patriota Jan Paweł II jest to rzecz oczywista, by propagować patriotyzm. Stąd pomysł na ten Festiwal. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Bemowa pan Marek Lipiński. Na sali widowiskowej znaleźli się finaliści konkursu wraz z opiekunami, przedstawiciele Rady Rodziców,  samorządu Dzielnicy Bemowo, kombatanci, harcerze oraz uczniowie, rodzice i nauczyciele.

  Jury konkursu wyłoniło wielu uzdolnionych wykonawców zarówno w kategorii soliści jak i zespoły. Finaliści zaprezentowali się na scenie. Widzowie mogli z łezką w oku obserwować jak młode pokolenie pieśnią i piosenką patriotyczną oddaje hołd pokoleniom Polaków, którzy walczyli o wolną Polskę. Zaś zdobywcy nagrody Grand Prix - zespół „Why not” ze Szkoły Podstawowej nr 150 przy ul. Tommeego 1, wzbudzili podziw i zachwyt widowni swoim występem pełnym żołnierskiej  werwy. W przygotowanie Festiwalu zaangażowało się wielu nauczycieli SP nr 82, śpiewając w nauczycielskim chórze, który zaprezentował kilka pieśni patriotycznych. Koordynatorką ds. przygotowania Festiwalu była pani Anna Przybyła w czym wspierała ją pani Monika Błażejak. Prezentacje do pieśni i piosenek przygotowała pani Ewelina Baran, dekoracją zajęła się pani Magdalena Bigos oraz pani Katarzyna Kowalska, aranżacje do piosenek przygotował pan Marcin Kozieł, który wykonał piosenkę przewodnią a reżyserią koncertu zajęła się pani Agnieszka Przybyszewska. Przygotowanie i drukowanie dyplomów – to panie Ewelina Baran i Hanna Lankiewicz. Plakat i logo Festiwalu wykonała pani Agnieszka Miłaszewicz – rodzic. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

  Zdjęcia

  Agnieszka Przybyszewska

 • Sobotni turniej piłki koszykowej w Szkole Podstawowej nr 82

  Organizatorem XII Turnieju Piłki Koszykowej jest SM Wola wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego . Turniej prowadzą Marta Polczyńska, Urszula Szczyplińska i Iga Polczyńska. Turniej rozpoczął się w sobotę 07.11.2015r. Mecze rozgrywane są w naszej szkole na sali gimnastycznej w każdą sobotę w godzinach 14.00-18.00. W turnieju biorą udział reprezentacje 6-cio osobowe dziewcząt i chłopców klas V-VI. Mecze rozgrywane są systemem pucharowym i grupowym.

  Planujemy również rozegranie meczu między reprezentacją rodziców  uczniów klas V i VI. Zakończenie turnieju odbędzie się 05.12.2015r., na którym rozdane będą  trofea sportowe i drobne nagrody dla wszystkich uczestników turnieju. Liczymy na świetną zabawę i rywalizację sportową zgodnie z zasadami  fair-play.

  UWAGA RODZICE  uczniów biorących udział w turnieju piłki koszykowej.

  Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas V i VI grających w turnieju do udziału w Turnieju Piłki Koszykowej. Mecz  odbędzie się 21 listopada 2015r. o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły. Gramy 4 x 8 min. Obowiązuje strój sportowy i obuwie sportowe. Zapisy osobiście lub przez dzieci u nauczycieli wych. fizycznego. Mecz traktujemy jako świetną zabawę i sportowe spędzenie czasu wolnego.

  Zdjęcia

  Nauczyciel wychowania fizycznego

  Marta Polczyńska

 • Tydzień dobrego jedzenia

  Od 16 listopada rusza w naszej szkole TYDZIEŃ DOBREGO JEDZENIA pod hasłem „Zdrowo i smacznie”. Działania prowadzone są w formie konkursu. Akcją kieruje zespół Szkoły Promującej Zdrowie przy współpracy z Samorządem Uczniowskim i panią Małgorzatą Michniewicz, która przygotowała tablicę informacyjną. Honorowy patronat nad działaniami objęła pani Dyrektor Barbara Makowska – Opala i ufundowała główną nagrodę. Dla klasy zwycięskiej na poziomie I-III - wyjście do Kolorado, a na poziomie IV-VI - wyjście na kręgle.

  W ciągu tygodnia odbędą się kiermasze zdrowego jedzenia (zebrane pieniądze trafią do budżetu klasy :)

  • poniedziałek – klasy czwarte
  • środa – klasy piąte
  • piątek – klasy szóste.

   

  Zdjęcia

  Zespół Szkoły Promującej Zdrowie

 • Mali naukowcy z klasy 2 d

  Pewien naukowiec powiedział kiedyś, że „Światem rządzi chemia”. Czym jest tak naprawdę ta uznawana jeszcze 200 lat temu za magię nauka i co kryje się pod tajemniczym określeniem „reakcje chemiczne”?  Dzieci  z klasy 2 d poznały odpowiedź na niektóre pytania. Podczas zajęć naukowych przeprowadzały ciekawe eksperymenty. Mieszały ze sobą ciecze,  wykonały  termometry  do mierzenia temperatury powietrza. Zamieniły się także w małych meteorologów, poznając składniki pogody.  Obserwując powstawanie pary wodnej przekonały się, że woda krąży w przyrodzie.

  Z dużym zainteresowaniem każdy mały naukowiec wykonał dla siebie bransoletkę bezpieczeństwa UV z koralików, które pod wpływem zbyt intensywnego światła mają zmienić kolor. Czy tak się stanie? Przekonają się wkrótce, ponieważ każdy zabrał swoją bransoletkę do domu i będzie ją obserwował. Na koniec doskonale się bawiły montując wiatraczki, którymi będą mogły sprawdzić siłę i kierunek wiatru.

  Zdjęcia

                 Wychowawca  kl.2d   

  Teresa Janiaczyk

 • Dzielnicowe zawody w unihoceja dziewcząt szkół podstawowych

  W dniu 10 listopada 2015r. odbyły się dzielnicowe zawody w unihoceja dziewcząt szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

   

   

  1. Guzik Aleksandra kl. 6f
  2. Godlewska Dominika kl. 6f
  3. Dobrowolska Natalia  kl. 6f
  4. Kamień Monika kl. 6a
  5. Basista Julia kl. 6d
  6. Pawłowska Julia kl. 6d
  7. Markowska Natalia kl. 5d
  8. Filipek Zofia kl. 5c
  9. Kawalec Oliwia kl. 5c
  10. Siennicka Karolina kl. 5e

   

  Zdjęcia

  opiekun reprezentacji dziewcząt :

  Marta Polczyńska

 • Pamiętamy

  Dnia 10 listopada 2015r. klasa I a wraz z wychowawcą i rodzicami uczcili Święto Niepodległości  na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Uczniowie i dorośli zapalili znicze w miejscach Pamięci Narodowej. To jedyny w Polsce cmentarz, na którym leżą żołnierze – uczestnicy wszystkich powstań i wojen od połowy XIX wieku.

  Zapalenie zniczy pamięci przywraca pamięć bohaterów , którzy zginęli w publicznych egzekucjach, więzieniach, obozach za uparte podtrzymywanie polskości, za aktywność społeczną, za patriotyzm. Wzniesione pomniki i tablice przypomniały historię walk o niepodległość i cenę, jaką przyszło za nią zapłacić.

  Ostatnim punktem pobytu na Powązkach było zapalenie zniczy pamięci przed pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej oraz na grobach przedstawicieli świata polityki, nauki i kultury.

  Cmentarz Powązkowski w otoczce złotej jesieni robi ogromne wrażenie i  zmusza do głębszych refleksji, sprawia, że zaczynamy się zastanawiać nad tym, co jest dla nas w życiu ważne.

  Joanna Cegielska

 • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

  Dnia 9 listopada 2015r. w sali widowiskowej zorganizowany został apel „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” z udziałem nauczycieli  i uczniów z  klas I-III. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Idea  ta została zapoczątkowana w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Z inicjatywy ONZ od 2005 roku  Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych obchodzony jest w trzecią niedzielę listopada. Jest to czas solidarności z rodzinami poszkodowanych oraz okazania szacunku służbom uczestniczącym w akcjach ratowniczych, niejednokrotnie narażającym życie, by nieść pomoc innym.

  Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych  to również okazja do podejmowania wielu przedsięwzięć i kampanii  w celu poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Celem spotkania społeczności szkolnej podczas uroczystości była prezentacja działań zapewniających bezpieczeństwo dzieciom poruszającym się  po drogach. Grupa teatralna i zespoły taneczne „Tempo” i „Rytm” utrwaliły uczniom dobre nawyki  z respektowaniem przepisów drogowych. Jednocześnie przez cały okres roku szkolnego nauczyciele oraz przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji wspólnie prowadzą systematyczną pracę z dziećmi  i młodzieżą szkolną ukierunkowaną na profilaktykę i edukację uczniów, ponieważ zależy nam na szeroko rozumianym bezpieczeństwie  dzieci.

  Zdjęcia

  Organizator

  Joanna Cegielska

 • Historyczny spacer klasy 2e

  9 listopada był pamiętnym dniem w historii klasy 2e. Tego dnia uczniowie wspólnie z wychowawcą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce. Przed południem udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie w asyście trąbki i żołnierskich werbli mogliśmy uroczyście złożyć wiązankę pod Grobem Nieznanego Żołnierza!

  Potem pan major i podpułkownik przybliżyli nam historię tego ważnego miejsca pamięci narodowej. Pokazali nam ukryte próbki ziemi z wielu pól bitewnych, zobaczyliśmy z bliska palący się znicz, na ścianach mieliśmy okazję ujrzeć oryginalne ślady po kulach jeszcze z czasów II wojny światowej.

  Dowiedzieliśmy się też, że cząstka Muru kiedyś była tylko elementem wielkiego Pałacu Saskiego. Samo uświadomienie sobie faktu, iż zostały przed nami otwarte wrota tego pięknego miejsca- poruszyły nas głęboko. Ciekawostką dla nas była melodia grana na trąbce podczas składania wieńca. Otóż pan major wyjaśnił nam, że zawsze przy tej okazji grany jest utwór pt. „Śpij kolego”. 

  Ta krótka lekcja historii była dla nas niesamowitym przeżyciem. W przededniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości byliśmy świadkami próby honorowej zmiany warty na Placu Piłsudskiego, na którą przybyły pułki wielu wojsk i służb. Odczuwamy do dziś dnia wielką dumę z tego tytułu, iż wiązanka naszej klasy złożona w asyście Pani Dyrektor- Barbary Makowskiej – Opala, od całej społeczności Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr. 82 im. Jana Pawła II, leży na grobie Nieznanego Żołnierza tuż przy wieńcu Prezydenta RP i innych ważnych osobistości naszego kraju.

  Kolejnym celem naszej wycieczki była wizyta w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tam zostaliśmy oprowadzeni po najważniejszych pomieszczeniach. Poznaliśmy historię budynku, gdzie znajduje się biuro Premiera naszego rządu. Poznaliśmy sekrety gabinetów i pokoi, w których przyjmowani są goście z najwyższego szczebla politycznego! Mieliśmy okazję stanąć na tle flag Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej, jak najważniejsi rządowi dygnitarze podczas konferencji prasowych.

  Oglądaliśmy również wystawę poświęconą twórczości Władysława Bartoszewskiego. To pierwsze nasze spotkanie z wybitną postacią historii Polski, a przebywanie w jego gabinecie było dla nas wielkim wyróżnieniem!

  Na koniec wizyty w Kancelarii Premiera dostaliśmy upominki i z dumą w sercu opuściliśmy to miejsce głównym wejściem, którym wchodzą i wychodzą tylko najważniejsi goście!

  Dzień ten na pewno zostanie przez nas zapamiętany na długo!

  Zdjęcia

      Joanna Chochlewicz

 • Wf z klasą Sportowy Okrągły Stół

  5 listopada 2015r. odbyła się w naszej szkole debata w ramach Sportowego Okrągłego Stołu.

  Uczestnikami debaty byli:
  Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, koordynatorzy programu "Wf z klasą" z ramienia świetlicy i edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele wf i uczniowie będący przedstawicielami społeczności szkolnej klas IV - VI.
  Prowadzący omówił założenia programu, przybliżył uczestnikom cel debaty sportowej i przedstawił wyniki analizy ankiety przeprowadzonej wcześniej, wśród uczniów klas IV - VI, na temat lekcji wf w naszej szkole. Koordynator z ramienia edukacji wczesnoszkolnej zapoznał wszystkich uczestników debaty z spojrzeniem na lekcje wf ze strony uczniów klas I - III.

  Więcej na  http://blogiceo.nq.pl/sportowe82/

  Nauczyciele wychowania fizycznego

 • Apel z okazji Święta Niepodległości

  11-ty listopada to wielka data - symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
  W związku z 97 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w naszej szkole uroczysty apel.

  4 listopada 2015 roku dla klas IV-VI uroczystość przygotowały klasy IVc i IVd pod opieką pani Magdaleny Świętochowskiej i pani Wiesławy Karasiewicz oraz chór szkolny pod opieką pani Hanny Olszak.

  Uczestnicy widowiska dla klas IV –VI opowiadali o heroicznej walce naszych przodków, przedstawiali scenki patriotyczne, recytowali wiersze i śpiewali pieśni.

  Na uroczystości gościliśmy dyrektorów SP nr 82, panią Barbarę Makowską-Opalę, panią Grażynę Krawczyk, panią Iwonę Seliwiak oraz pana Przemysława Jeruszkę.

  Uczniowie i nauczyciele wysłuchali treści przedstawionych podczas uroczystości w ciszy i skupieniu. Prezentowali postawę pełną szacunku w stosunku do tych, dzięki którym Polska nie zginęła.

  Organizatorzy

  Wiesława Karasiewicz

      Magdalena Świętochowska

  Hanna Olszak