• ARCHIWUM

        •    

          NASZE DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

          Dziękujemy Wszystkim Rodzicom, Uczniom oraz Nauczycielom za udział w Wielkiej Szkolnej Zbiórce Makulatury. W ciągu jednego dnia zebraliśmy rekordową ilość makulatury około 8500 kg. Już teraz widać, że rywalizacja między klasami o najwyższą nagrodę na koniec roku, jest wyrównana. Część pieniędzy z makulatury przeznaczamy w tym semestrze na pomoc poszkodowanemu w pożarze uczniowi klasy IV a. Nie jest to, jak na potrzeby pogorzelców, duża suma około 1300 zł. Proponujemy przed kolejną szkolną akcją, osobom posiadającym zgromadzone zasoby makulatury, zawiezienie jej samodzielnie do skupu (ul. Górczewska), znajdującego się 700 m od szkoły i przekazanie na hasło POMOC SP 82 (z zaznaczeniem od jakiej klasy). Tym sposobem powiększymy zasoby swojej klasy i ofiarujemy pomoc potrzebującemu uczniowi.

          6 listopada dołączyliśmy do KLUBU OBROŃCÓW PLANETY. Zachęcamy wszystkich sprzymierzeńców czystego środowiska do wzięcia udziału w zbiórce starych i niepotrzebnych płyt CD i DVD w naszej szkole.Płyty można porysować, aby nikt ich nie mógł otworzyć. Akcja trwa tylko do 31.12.12r. SZKOŁA OTRZYMA NAGRODY gdy zbierzemy co najmniej 2 tysiące płyt. Zacznijmy więc wielkie sprzątanie i szuflad przeszukiwanie.

           

          Projekt w ramach Szkoły Promującej Zdrowie - EKOLOGIA

          w S.P 82 na rok szk. 2012/2013 (od września do czerwca) 

          „Selektywna zbiórka wokół nas, czyli – teren szkolny od śmieci wolny”

          Bierzemy udział w konkursach i akcjach:

           

          1. Konkurs „Każda klasa ratuje jedną sosnę”

          Regulamin konkursu:

          • W konkursie biorą udział uczniowie klas. 0-VI wraz z wychowawcami
          • W Dniu Drzewa i Dniu Ziemi (dn.10.X, 19.IV) odbędzie się zbiórka makulatury na terenie szkoły – na dziedzińcu będzie podstawiony samochód skupu makulatury
          • Podsumowanie konkursu nastąpi w maju
          • Trzy klasy edukacji wczesnoszkolnej i trzy klasy starsze, w których zebrano największą ilość makulatury przypadającą na jednego ucznia otrzymają na oficjalnym podsumowaniu nagrody w postaci podziękowań i dofinansowania do wycieczki klasowej.
          • Część pieniędzy zebranych w czasie wyznaczonych dni zbiórki makulatury zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

          Odpowiedzialna: Edyta Fornalik, Alicja Świtacz, Lilianna Hałka

           

          2. Konkurs „Baterie to Ziemi bakterie” (od września do czerwca)

          Regulamin konkursu:

          • Uczniowie zbierają baterie wyszczególnione na ulotkach spółki REBA (dostarczone do wychowawców) pokazują wychowawcom, a następnie wrzucają do odpowiedniego pojemnika: plastikowego w szatni lub kartonowego na piętrach
          • Wychowawcy przeliczają ilość sztuk baterii i zapisują liczbę na liście klasy w ciągu każdego semestru
          • Pod koniec II semestru podają nazwisko lidera klasy osobom odpowiedzialnym
          • Liderzy klas na podsumowaniu akcji na koniec roku otrzymują nagrody rzeczowe

          Odpowiedzialna: Edyta Fornalik, Lilianna Hałka, Alicja Świtacz

           

          3. Akcja „Niepełnosprawni korzyści mają, gdy nasi uczniowie nakrętki zbierają”

          Zbiórka plastikowych nakrętek. We współpracy z Fundacją DOM - RODZINA - CZŁWIEK przystąpiliśmy do ogólnopolskiej zbiórki nakrętek.  Efektem końcowym akcji jest zakup wózka inwalidzkiego dla osoby niepełnosprawnej. Pojemniki na nakrętki umieszczone są na wszystkich piętrach szkoły, w szatni oraz w holu Art.Bem.

           

          Odpowiedzialne: Jolanta Trych, Katarzyna Małachowska

           

          4. Konkurs „Bank telefonów”

          W skali Polski w naszych domach znajduje się 4 tysiące ton telefonów komórkowych. Musimy wiedzieć, że telefon komórkowy to nie tylko materiały tzw. bezpieczne: plastik, miedź, stal, srebro, złoto, platyna, pallad, to także toksyczne dla środowiska pierwiastki takie jak ołów, rtęć, kadm. Pojedyncza bateria kadmowa starego typu jest w stanie zatruć tysiące litrów wody pitnej i spowodować bardzo poważne uszkodzenia organizmu.Przekazując niepotrzebne/stare/zepsute telefony komórkowe możemy pomóc uczniom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Dochód pozyskany z zebranych telefonów komórkowych przeznaczony będzie na ten właśnie cel.

          • Przekazując telefony komórkowe w naszej zbiórce pomagamy w ochronie środowiska naturalnego i przede wszystkim pomagasz innym JJJ
          • Telefony można przekazywać wraz z różnymi akcesoriami (tj. ładowarkami, słuchawkami itp.).
          • Ważne jest aby do każdego telefonu dołączone było oświadczenie, w którym rodzic lub inna osoba dorosła wyrazi zgodę na przekazanie telefonu.
          • Telefony wraz z oświadczeniami przekazujemy swojemu wychowawcy.
          • Finał akcji wiosną 2012r. Klasa, która zbierze najwięcej telefonów zostanie nagrodzona!!!

          Odpowiedzialna: Urszula Sienkiewicz

          NASZE DZIAŁANIA W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

          Selektywna zbiórka wokół nas, czyli – teren szkolny od śmieci wolny

                 To projekt działań ekologicznych prowadzony w naszej szkole dla uczniów, rodziców i wszystkich chętnych mieszkańców Bemowa. Jego części składowe to: „Każda klasa ratuje jedną sosnę”, „Uczymy się uczyć innych”, „Baterie to Ziemi bakterie”, „Bank telefonów”, „Niepełnosprawni korzyść mają, gdy nasi uczniowie nakrętki zbierają”, „Mamo, tato stwórzmy czyste środowisko”. Z naszych obserwacji wynika, że rodzice chętnie przynoszą do szkoły makulaturę, baterie, nakrętki, stare telefony, bo są pewni, że trafią do recyklingu. Szkoła nasza podpisała umowy z odpowiednimi instytucjami zajmującymi się recyklingiem. Im większa gotowość rodziców na podejmowanie tych działań, tym większa jest nasza satysfakcja. Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji okolicznościowymi, przemyślanymi wierszami i opowiadaniami na podsumowanie projektu.

            

          1. „Każda klasa ratuje jedną sosnę”, czyli Wielka Szkolna Zbiórka Makulatury. Odbywa się cyklicznie od 2002r. pod opieką pani E. Fornalik, L. Hałki, A. Świtacz oraz niezawodnych rodziców. W wyznaczone dni na teren szkoły przyjeżdża samochód skupu makulatury. Każdy uczeń może przynieść zebraną przez siebie, rodziców, znajomych makulaturę. Dnia 08.10.2010r. odbyła się pierwsza tura zbiórki makulatury. Brały w niej udział wszystkie klasy, zebraliśmy 3300kg. Następna odbędzie się 15.04.2011r. Zebrane pieniądze są przekazywane na konto „Powódź –południe”.Pamiętajmy, aby uratować 17 drzew trzeba zebrać 1 tonę makulatury.

          2. „Uczymy się uczyć innych” są to działania kołaekologicznego klas II pod opieką pani E. Fornalik, które prowadzi akcję edukacyjną dla młodszych kolegów z klas 0, 1 oraz oddziałów przedszkolnych.

          3. „Baterie to Ziemi bakterie”, czyli zbiórka baterii. Akcja pod opieką pań L. Hałki, E. Fornalik i A. Świtacz we współpracy z REBA Organizacja Odzysku S.A. trwa cały rok szkolny. Każde dziecko przynosi zużyte różnego rodzaju baterie. Wychowawcy zapisują każdemu ilość przyniesionych baterii. W szatni szkolnej i w holu Art.Bem znajdują się specjalne pojemniki, do których należy wrzucać przyniesione baterie odbierane przez AG-Complex. W tym roku zebraliśmy już 306 kg baterii.

          4. „Niepełnosprawni korzyści mają, gdy nasi uczniowie nakrętki zbierają”, czyli zbiórka plastikowych nakrętek. Pod nieustającą opieką pań J. Trych i K. Małachowskiej oraz rodziców z klas 1D i 1F we współpracy z Fundacją DOM - RODZINA – CZŁWIEK, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej zbiórki nakrętek. Efektem końcowym akcji jest zakup wózka inwalidzkiego dla osoby niepełnosprawnej. Pojemniki na nakrętki umieszczone są na wszystkich piętrach szkoły, w szatni oraz w holu Art.Bem.

          5. „Bank telefonów”, czyli zbiórka starych nieużywanych telefonów i przekazanie ich w ten sposób do recyklingu. Dochody uzyskane przez firmę odbierającą telefony, przeznaczone są na cele charytatywne. Akcję tę nadzoruje klasa 5A z panią U. Sienkiewicz.

          6. „Mamo, tato stwórzmy czyste środowisko” – prezentacja literacko-recytatorska. Uczniowie, rodzice uczniów oraz nauczyciele,wrażliwi na problemy środowiska, ułożyli piękne wiersze iopowiadania. Będą one zaprezentowane szerszej publiczności na podsumowaniu projektu 18.04.11r.

           

           

    • Kontakty

      • ul. S. Konarskiego 20 01-464 Warszawa Poland
      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II
      • (22) 6641098
      • Jolanta Skoczeń 22) 6640699 wew.1 Godz. pracy sekretariatu: Poniedziałek 8.00-16.00 Wtorek 9.00- 17.00 Środa 8.00-16.00 Czwartek 8.00-16.00 Piątek 8.00-16.00 dzień bez interesanta
      • Dorota Nowak (22) 6641098 wew. 218 Specjalista do spraw kadr: Małgorzata Struzik (22) 6640699 wew. 4
    • Logowanie