• WOLONTARIAT RODZINNY  - ZAPRASZAMY  - ZAPRASZAJCIE
        • WOLONTARIAT RODZINNY - ZAPRASZAMY - ZAPRASZAJCIE

• 14.10.2020 22:09
        • W ramach wolontariatu rodzinnego zachęcamy do nagrania filmu - zaproszenia na Festiwal Piosenki  Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”. Tegoroczna VI edycja odbywa się  w niecodziennych, wirtualnych  warunkach.  Chcemy stworzyć przestrzeń ponad granicami, strefami, kontynentami. Po prostu  razem śpiewać, świętując odzyskanie Niepodległości.

Jeśli podoba wam się ten pomysł  i chcielibyście  pomóc  w jego  realizacji zapraszamy serdecznie do nagrania  krótkich  filmików z zaproszeniem dla  udziały w Festiwalu. Zaproszenia zostaną umieszczone na stronie Scena SP82 na youtube.

Będziemy wdzięczni za każdą  pomoc i sugestię

Agnieszka  Przybyszewska

Aleksandra Kupisz - Dynowska

• DPS KUROZWĘKI

• 24.04.2020 10:05
        • W imieniu Domu Pomocy Społecznej w Kurozwękach (województwo świętokrzyskie), z pracownikiem którego Szkolne Koło Wolontariatu jest w stałym kontakcie,  zwracamy się z prośbą o  pomoc  w organizacji  środków czystości  w tym chusteczek nawilżających, mydła, kremów do rąk, gąbki do mycia, ręczników papierowych, szamponów, balsamów, żeli do kąpieli oraz maseczek. Niestety, nie możemy zorganizować jednego transportu, dlatego realizacja tego zadania wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania, bowiem  przekazywane przedmioty należy przesłać bezpośrednio na adres DPS , dokładny adres znajduje się TUTAJ. Liczymy na was !

Aleksandra Kupisz- Dynowska

• USZYJ MASECZKĘ

• 23.04.2020 16:12
        • Szycie maseczek – Kto z Was potrafi korzystać z maszyny, albo nie boi się igły i nici i wie co tym robić może uszyć maseczkę. Filmik  jak ją uszyć maseczkę znajdziecie TUTAJ

Poniżej dwa wzory . Ja skorzystałam ze wzoru profilowanego wykorzystując stare koszulki bawełniane, chusteczki. A na placie widać maseczki, które uszyłam J.

• REBUS DLA SENIORA

• 24.04.2020 10:10
        • Dom Pomocy Społecznej w  Warszawa, mieszczący się przy  ulicy Syreny 26 prosi naszych wolontariuszy o pomoc w przygotowywaniu rebusów dla podopiecznych Domu.

Seniorzy  chętnie rozwiązują zagadki, rebusy,   gry logiczne  w wielu dziedzinach.  Kto z Was umie skonstruować coś takiego na  dowolny temat (matematyczny, historyczny, przyrodniczy, językowy, religijny) niech gotową prace prześle na adres mailowy: lwujec@um.warszawa.pl oraz do wglądu wychowawcy lub opiekunów wolontariatu w Office 365.

Już teraz dziękujemy w imieniu Seniorów  i Pracowników Domu Pomocy Społecznej

Aleksandra Kupisz-Dynowska