• Z bibliotecznego kwietnia. Chcesz wiedzieć coś ciekawego, odwróć karteczkę!

• 19.06.2022 19:26
        • W kwietniu biblioteka szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
          Uczennice: Małgosia i Zosia, z pomocą Mai przygotowały dla czytelników słowną, tajemniczą atrakcję czytelniczą. Należało odszukać w przestrzeni biblioteki tablicę z napisem: Chcesz wiedzieć coś ciekawego, odwróć karteczkę! i wybrać zamieszczoną na niej karteczkę ze znakiem zapytania, a następnie przeczytać. Uśmiech na twarzy był gwarantowany.
          Udziałem w powyższej akcji bibliotecznej zaszczyciła nas Dyrektor SP 82 – Pani Barbara Makowska-Opala.
          Uczniowie chętnie i z ciekawością wzięli udział w powyższej akcji czytelniczej.
          Fot. Małgosia, Zosia, Agata Kluczyńska

• Biblioteka z okazji Świąt Wielkanocnych 2022

• 16.04.2022 19:07
        • Szanowni Państwo!

Drogie Uczennice! Drodzy Uczniowie!

Z okazji Świąt Wielkanocnych przedstawiciele naszej społeczności szkolnej na piątkowych zajęciach z kreatywności twórczej przygotowali stosowny materiał świąteczno-dekoracyjny, oczywiście z elementem książkowym. Zobaczcie sami!

Życzymy wszelkiej pomyślności! Wiosennego nastroju!

• Książki do Biblioteki SP 82 od Rady Rodziców

• 11.04.2022 13:25
        • Szanowni Państwo!

Drogie Uczennice! Drodzy Uczniowie!

Ponownie miło jest nam poinformować, że Rada Rodziców przy SP 82 zakupiła i przekazała w darze książki do biblioteki szkolnej. Dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej za otrzymane książki. Tytuły książek dostępne w fotorelacji.

Pozdrawiamy czytelniczo J

• Akcja: Książki, które chciałabyś/chciałbyś mieć w swojej bibliotece szkolnej

• 07.04.2022 10:07
        • Szanowni Państwo!

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

Na pewno chcielibyście, żeby w Bibliotece SP 82 zagościły na półkach bibliotecznych książki, które warto przeczytać. Jeżeli tak, to zapraszamy do napisania na kartce: tytułu książki, imienia i nazwiska jej autora, a następnie wrzuceniu tej propozycji do oznaczonego w tym celu pudełka w bibliotece szkolnej.

Akcja: Książki, które chciałabyś/chciałbyś mieć w swojej bibliotece szkolnej przeprowadzana jest na poczet zakupu książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Pozdrawiamy czytelniczo

• 25 marca Dzień Czytania Tolkiena

• 08.04.2022 11:00
        • Piątek, 25 marca 2022 roku w naszej bibliotece upłynął pod znakiem książek Tolkiena.

Czytaliśmy fragmenty książek Tolkiena, stworzyliśmy plakaty z wybranymi tekstami tegoż autora.

Zapraszamy do biblioteki po wypożyczanie książek Tolkiena.

Fot. Agata Kluczyńska

• Spotkanie autorskie online z Panem Marcinem Koziołem. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup książek

• 22.03.2022 15:52
        • 17 marca 2022 roku uczniowie z kl. 4a, 5a i 5c wraz z nauczycielami: Panią Dyrektor Eweliną Baran, Panią Katarzyną Supeł-Sokulską, Panią Magdaleną Świętochowską uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panem Marcinem Koziołem, autorem lektury szkolnej Skrzynia władcy piorunów.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup książek do Biblioteki SP 82 autorstwa Pana M. Kozioła, ponieważ fakt ten przyczynił się do zorganizowanego spotkania autorskiego. Książki posiadają dedykację i autograf autora.

Fot. przekazane przez Panią Magdalenę Świętochowską, Panią Katarzynę Supeł-Sokulską oraz fot. Agata Kluczyńska

• Galeria Autoportretów Nowych Czytelników

• 18.03.2022 08:09
        • Szanowni Państwo! Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie!

Nasza szkolna biblioteka jest dość oryginalna – książek różnych bardzo wiele znajdziesz w niej, ale to nie wszystko. Biblioteka galerię autoportretów Pierwszoklasistów, jako Nowych Czytelników zawiera.

Uczennice i Uczniowie z klas pierwszych stworzyli własne portrety – uzdolnionych plastycznie Nowych Czytelników mamy. Zapraszamy do odwiedzin w bibliotece, aby obejrzeć galerię prac.

Dziękujemy Naszym Pierwszoklasistom za udział w akcji J

• Wyniki  II etapu dzielnicowego konkursu Znam Legendy Polskie
        • Wyniki II etapu dzielnicowego konkursu Znam Legendy Polskie

• 18.03.2022 09:53
        • Szanowni Państwo,

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

Po realizacji  II etapu dzielnicowego konkursu Znam Legendy Polskie do etapu III dzielnicowego przechodzą: Róża Doraczyńska z kl. 2a, Anna Kiełbasa z kl. 2a, Franciszek Jurkiewicz z kl. 3f

Gratulacje!

Gratulacje dla Wszystkich Uczestników!

Nauczyciele współpracujący przy konkursie: Barczewska Hanna, Kuruś  Bożena, Skrocka Magdalena, Wieteska Beata, Kluczyńska Agata

• Międzynarodowy Dzień Pisarzy

• 18.03.2022 07:35
        • 3 marca zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w obchody Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Odwiedzając tego dnia bibliotekę szkolną chętnie współtworzyli projekt dużego plakatu zamieszczając na nim nazwisko i imię godnego polecenia, ulubionego lub znanego pisarza, promując tym samym jego książki do przeczytania. Z inicjatywy uczniów powstały również interesujące mniejsze plakaty.