• Wielkanoc na świecie

• 08.04.2020 00:01
        • Jak mówi polskie przysłowie: co kraj, to obyczaj.  Polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są nam znane, a jak wyglądają obchody świąt wielkanocnych w innych krajach? Każdy kraj ma swoje zwyczaje, które różnią się w zależności od zakątka na świecie.  Niektóre z nich mogą nam się wydać dziwne, każdy jednak jest zakorzeniony w tradycji danego kraju.

• Zwyczaje Wielkanocy

• 07.04.2020 07:40

• Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. Niektóre zwyczaje wielkanocne przetrwały do dzisiaj w nieco zmienionej formie. Wielkanocne zwyczaje ludowe to część naszej tradycji, dlatego warto je poznać.
        • Wielkanoc

• 03.04.2020 13:16

• Wielkanoc- obchodzi się na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jest to najstarsze i najbardziej uroczyste święto chrześcijańskie. Początkowo obchodzono je w ramach żydowskiej Paschy. Później, gdy Kościół oddzielił się od Synagogi, Wielkanoc zyskała odrębne obchody.

Wielkanoc.docx
        • Nasz Patron

• 02.04.2020 08:14

•

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Jego pontyfikat był trzecim najdłuższym pontyfikatem w historii - trwał 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Jan Paweł II był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu nie pochodzącym z Włoch. Jego pontyfikat był wyjątkowy m.in. ze względu na liczbę pielgrzymek oraz kanonizacji. W czasie swojego pontyfikatu Jan Paweł II odbył 104 podróże zagraniczne, podczas których odwiedził wszystkie zamieszkałe kontynenty. Nazywany był "papieżem pielgrzymem".

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu o patronie.

• „Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

• 31.03.2020 17:48
        • Szanowni Państwo,

biblioteka szkolna w ramach programu #zostańwdomu #razemnaodległość proponuje programy edukacyjne dla najmłodszych przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od 30 marca br. ruszyło pasmo „Wesoła Nauka”.

„Wesoła Nauka” w TVP2 – pasmo dla najmłodszych

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od 30 marca br. ruszyło  pasmo „Wesoła Nauka”.

• Recenzja książki: Marcina Pałasza "Sposób na Elfa"

• 31.03.2020 17:25
        • Elf, pies, wzięty ze schroniska( którego Duży(ojciec) zobaczył w Internecie i od razu pokochał, trafia do mieszkania, którego właścicielami są Duży i Mały(ojciec i syn).
          Książka opowiada o perypetiach oswajania siebie nawzajem. Porusza tematy rodziny, przedstawia relacje międzyludzkie i zwierzęco - ludzkie oraz temat młodzieńczej miłości.
          Autor opowiada nam tę historię poprzez podwójną narrację, narratorami są raz człowiek, raz pies. Marcin Pałasz wykazał się doskonałym zmysłem obserwacji i znajomością zwierzęcych zachowań, przez co książka daje czytelnikowi wiele praktycznych wskazówek.
          Książka o przygodach Elfa to nie tylko zabawne perypetie i przygody całej trójki, autor sprytnie wplata tu bardzo ważne przesłanie przedstawiając przyjaźń człowieka i psa uczy jak żyć w symbiozie ze zwierzętami. Uświadamia, że posiadanie zwierzaka to obowiązek i odpowiedzialność, jednocześnie ogromna radość dla całej rodziny.
          Zachęcam do przeczytania.
          Teresa Janczak