Kodeks zdrowego Świetliczaka - edycja II

17.11.2021 07:39
      W świetlicy szkolnej odbyła się kolejna edycja Kodeksu Zdrowego Świetliczaka. Podczas przeprowadzonych zajęć w grupach, uczniowie dowiedzieli się co to znaczy zdrowo się odżywiać, dbać zarówno o zdrowie fizyczne jak i psychiczne oraz w jaki sposób zapobiegać chorobom okresu jesiennego.

Uczniowie chętnie dzielili się swoimi propozycjami na zdrowe przekąski, aktywne spędzanie wolnego czasu, relaksujący wypoczynek, a także skąd możemy czerpać radość, zadowolenie i pozytywne nastawienie. Było wiele wspaniałych pomysłów, które znalazly artystyczny wyraz w pracach plastycznych naszych Świetliczaków. Cieszymy się, że świadomość zdrowego stylu życia wśród naszych uczniów jest tak duża.
      Anna Krasnowska, Roma Nguyen Anh

Dzień Drzewa

28.10.2021 13:08
      W październiku uczniowie naszej Świetlicy obchodzili Międzynarodowy Dzień Drzewa, którego celem jest wzrost świadomości ekologicznej.
      Na początku uczniowie podzielili się swoją wiedzą na temat drzew (podziału, jakie funkcje pełnią w środowisku, rodzajów, zmiany w wyglądzie w poszczególnych porach roku, budowy). Wiedza uczniów okazała się na wysokim poziomie. Bardzo ważna była również pogadanka na temat „Dlaczego należy dbać o drzewa?”.
      Podczas spaceru po ogródku szkolnym rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew i odgadywaliśmy z jakiego drzewa pochodzą zebrane liście.
      Każda grupa świetlicowa wykonała pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewo”. Powstały piękne prace, które można podziwiać na gazetkach w korytarzu Świetlicy. W zespołach uczniowie wykonywali m.in. mini atlas drzew, który był świetną pomocą w zapoznaniu dzieci z sześcioma popularnymi drzewami liściastymi. Dzieci były bardzo zaangażowane, wszyscy spisali się na medal. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości pozostaną im na długo, a troska o drzewa nie przeminie.
       Agata Michalak, Barbara Kozieł

Ale kosmos!

28.10.2021 11:32

#niezłykosmos

Czemu imprezy w kosmosie są nie udane? Bo nie ma atmosfery!

Uczniowie klasy 3B podczas warsztatów plastyczno-technicznych w świetlicy przygotowali pracę na międzynarodowy konkurs „Astronomia Art”. Mali artyści swobodnie poruszali się po różnych technikach malarskich by w efekcie końcowym zaprezentować nieziemskie efekty swojej wyobraźni. Jak sami możecie się domyślać skończone prace były tak odjechane w kosmos, że aż oczy wychodzą z orbit! Zajrzyjcie koniecznie do galerii zdjęć.

Besos!

pani Sylwia i pani Kasia

Przesłuchania wewnątrzszkolne - Festiwal Piosenki Patriotycznej

27.10.2021 15:10
      VII EDYCJA FESTIWALU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „ZAPYTAJ O POLSKĘ”

W ramach VII edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej pt: „Zapytaj o Polskę”
      realizowanej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82
      im. Jana Pawła II ul. Górczewska 201, 01-459 Warszawa, przeprowadzono
      przesłuchania wewnątrzszkolne, które przygotowała i przeprowadziła świetlica
      szkolna przeprowadziła w trybie stacjonarnym.
      Decyzją JURY w składzie: Magdalena Gulbicka, Monika Urlik, Marcin Kozieł i
      Kamil Chomicz, do etapu drugiego (przesłuchania zewnątrzszkolne) Festiwalu
      Piosenki Patriotycznej „ Zapytaj o Polskę” przechodzą:
      kategoria klasy I-III
       solistka: Julia Witulska
       zespół: Zespół klasy 2d pod przewodnictwem pani Joanny Chochlewicz
      kategoria klasy IV-VI
       solistka: Kamila Pachniewska kl.5b
      kategoria klasy VII-VIII
       zespół: Zespół Siostry
      Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentów i odwagi w ich prezentowaniu.
      Milena Chendoszko i nauczyciele świetlicy szkolnej