• Ogólnopolski Konkurs „Ekologia w moim domu”

• 22.11.2015 16:15
      • Nauczyciele przyrody zapraszają uczniów klas IV-VI do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Ekologia w moim domu”.
        Organizatorem IX edycji konkursu jest Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego
        w Lublinie. Konkurs dotyczy „zwyczajów proekologicznych panujących w domu ucznia” (autora pracy konkursowej).

CELE OGÓLNE
        - Rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
        - Kształtowanie świadomości i postaw proekologicznych.
        - Motywowanie uczniów do samodzielnej pracy poznawczej i twórczej.
        - Stwarzanie szans uczniom zainteresowanym ekologią na konfrontację z innymi.
        - Sprowokowanie do promocji ekologii we własnym otoczeniu.
        - Akcentowanie znaczenia odpowiedzialności za środowisko naturalne.
      • CELE SZCZEGÓŁOWE
        • Uczeń podda analizie „zasady postępowania ekologicznego” we własnym domu/ sąsiedztwie (np. postępowanie z różnego rodzaju odpadami, zużycie energii, zanieczyszczenie i zużycie wody, emitowanie do atmosfery toksycznych substancji w wyniku ogrzewania mieszkań(domów)).
        • Uczeń dokona oceny skuteczności „domowych zwyczajów proekologicznych”.
        • Uczeń porówna różne modele „domowych zachowań proekologicznych”.
        • Uczeń uzupełni wiedzę o możliwościach ochrony środowiska we własnym domu lub sąsiedztwie.
        • Uczeń przyczyni się do modyfikacji niewłaściwych „zwyczajów” i postaw w domu lub sąsiedztwie.

ORGANIZACJA KONKURSU
        • Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół podstawowych (klasy IV-VI).
        • Uczniowie przygotowują prace indywidualnie w kategorii: praca plastyczna (plakat lub komiks), pisemna (opowiadanie, wiersz). W kategorii praca multimedialna (film, reportaż, fotoreportaż, prezentacja) dopuszcza się pracę w zespole dwuosobowym.
        • Do konkursu szkoła może zgłosić maksymalnie 6 prac, po dwie w każdej kategorii.
        • Prace, które nie spełnią wymogów formalnych zostaną odrzucone.
        • Uczestnicy konkursu zobowiązani są do składania oryginalnych i samodzielnie wykonanych prac
          z poszanowaniem praw autorskich.
        • Niezależne jury wyłoni finalistów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych (gimnazjum oraz szkoła podstawowa)

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie, składają swoje prace wraz z oświadczeniem, (załącznik nr1) swojemu nauczycielowi przyrody w terminie do 8 stycznia 2016 r.

Karolina Klusek