• Harmonogram imprez w oddziałach przedszkolnych

Innowacyjny projekt wspierający czytelnictwo  w języku angielskim wśród dzieci

w wieku 10 -13 lat.

Projekt został przygotowany przez Oxford University Press Polska z myślą o wsparciu polskiej szkoły w działaniach promujących czytelnictwo wśród dzieci. Ideą jest zachęcenie do czytania i wyrobienie nawyku czytania poprzez dobór lektur o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności. Rozwijanie kompetecji językowych i czytelniczych to kluczowe umiejętności XXI wieku.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 82 został zakupiony zestaw
          70 lektur w języku angielskim w celu rozwijania czytelnictwa wśród dzieci zgodnie z założeniami  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020.

Biblioteczka READ ON została otwarta przez uczniów klasy 6F i 6D. Uczniowie będą czytać wybrane pozycje i opracowywać je według wskazanych zadań i kryteriów.

Magdalena Bigos

*************************************************************************************************

Uczniowie realizując projekt czytali wiele pozycji z biblioteczki University Press READ ON, dodatkowo wykonywali prace pisemne – krótkie opowiadania, quizowe pytania i odpowiedzi,  a także prace plastyczne do przeczytanych książek. Wszystkie realizacje można zobaczyć na tablicy w sali 313.

W czasie lekcji uczniowie czytali wybrane przez siebie książki i  prezentowali je swoim  kolegom i koleżankom.

Grupa klasy 6F przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu – „This is your must-read”, polegajacego na zaprezentowaniu wybranej książki z biblioteczki READ ON. Z dwóch możliwych kategorii została przez nas wybrana kategoria „Book trailer”, gdzie zadaniem było zareklamować jedną książkę przez nakręcenie krótkiego filmiku-reklamy

Czekamy na wyniki konkursu

Wszyscy włączali się w projekt z zaangażowaniem i z ciekawością czytali różne książki. Uczniowie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i opiniami o przeczytanych pozycjach. Wzajemnie rekomendowali sobie swoje ulubione książki. Głosząc słowa: