Pamiętnik lub dziennik z czasów zarazy

Drodzy UczniowieJ

Już kolejny miesiąc jesteśmy wszyscy w swoich domach. Pozamykano kina i galerie handlowe. W szkołach trwa nauczanie zdalne, niektórzy z Was sumiennie realizują materiał szkolny, inni mają z tym różne problemy i trudności. Rozmawiacie ze swoimi znajomymi, przeglądacie facebooka, oglądacie różne filmy. W Waszym życiu wiele się zmieniło!

W tym czasie towarzyszą Wam bardzo różne uczucia. Może macie wiele refleksji  i przemyśleń na temat tego, co dzieje się w Was oraz wokół. Jak zmieniło się Wasze codzienne życie? Jak wygląda Wasz dzień? Jakie macie doświadczenia i spostrzeżenia? To wszystko warto zapisywać.

Jeżeli chcielibyście to wyrazić – mamy pewien pomysł. Spróbujcie napisać DZIENNIK lub PAMIĘTNIK Z CZASÓW ZARAZY. Możecie bez ograniczeń podzielić się tym co przeżywacie.

Tak więc Drogi UczniuJ

Jeżeli masz poczucie, że chciałbyś się podzielić swoimi refleksjami – napisz! Możesz przesłać tylko 1 kartkę ze swojego dziennika/pamiętnika ale również cały dziennik/pamiętnik – jak wolisz! Dziennik/pamiętnik może być również pięknie udekorowany graficznie. Dzienniki/pamiętniki   będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej szkoły pod tajnym pseudonimem, który oczywiście sam wymyślisz. Jeżeli nie będziesz chciał, żeby Twoje refleksje i przeżycia znalazły się na stronie szkoły – nie będą; tylko my się z nimi zapoznamy.

Pamiętajcie, że zapis kartki z dziennika - to konkretny dzień, wydarzenia na gorąco; natomiast przy pisaniu pamiętnika (kartki z pamiętnika) – możecie odnieść się do wydarzeń, które już były (jest dystans czasowy).

Możecie przesyłać swoje prace w formie tekstowej oraz zdjęcia (przy zdjęciu pamiętajcie tylko o dobrej jakości).

Wszystkie prace prosimy przesyłać na adres pedagoga szkolnego: mstanisz@sp82.edu.pl

Zachęcamy i zapraszamy Was do zapisywania swoich przemyśleń!:)

Magdalena Stanisz

pedagog szkolny