SIĘGNIJ PO WIĘCEJ - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy

SIĘGNIJ PO WIĘCEJ!- rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych    m.st. Warszawy – projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.3 Doradztwo edukacyjno-zawodowe, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Całkowita wartość projektu:           4 462 172,50  zł

Dofinansowanie ze środków europejskich:       3 916 972,50 zł

Okres trwania projektu:                                     1 XII 2019-30 VI 2021

• 110  szkół i placówek objętych wsparciem  poprzez utworzenie Punktów Informacji  i Kariery;
  • 40  nauczycieli szkół realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjnozawodowego  ukończy studia podyplomowe;
  • 800  uczniów weźmie udział w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1  w Warszawie

Miasto st. Warszawa  we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim  podejmuje kolejne wspólne działania na rzecz rozwoju doradztwa zawodowego i poprawę jakości usług w zakresie doradztwa.  Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom szkół  podstawowych możliwości korzystania
z doradztwa indywidualnego na terenie szkoły.

W 110 szkołach  podstawowych zaplanowano  systemowe wzmocnienie doradztwa edukacyjnozawodowego poprzez  utworzenie Punktów Informacji i Kariery (PIK).

Szkoły zostaną  wyposażone  w sprzęt komputerowy,  pomoce i materiały dydaktyczne oraz fachową literaturę.

Uczniowie biorący udział w projekcie będą mogli uczestniczyć w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie.

W  celu lepszego dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy nawiązana została współpraca z przedsiębiorcami, a także otoczeniem społeczno-gospodarczym. 40 nauczycieli uzyska kwalifikacje w zakresie doradztwa zawodowego.

Platforma edukacyjna www.brp.edu.pl będzie dostosowana do potrzeb uczniów szkół  podstawowych, rodziców i nauczycieli.

Więcej informacji:

Magdalena Stanisz

REGULAMIN_PROJEKTU.docx

Punkt Informacji Kariery

znajduje się w gabinecie pedagoga (II piętro, obok sali 205, stara część szkoły).

Od 9 stycznia zapraszamy na indywidualne konsultacje do Punktu Informacji Kariery.

PIK czynny jest w każdy czwartek w godzinach: 15.30-17.00.

Na konsultacje obowiązują wcześniejsze zapisy: osobiście w pokoju pedagoga, pod numerem telefonu – 22 6640699 w 213, oraz poprzez dziennik elektroniczny Librus – kontakt z panią Katarzyną Korpusińską oraz Magdaleną Stanisz.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich uczniów klas VII –VIII oraz rodziców.

Uprzejmie informujemy, że od pierwszego marca 2020 r. Punkt Informacji Kariery znajduje się w pokoju nr 10 (parter, obok gabinetu pielęgniarki)

PUNKT INFORMACJI KARIERY - KONTAKT ON-LINE

Uprzejmie informujemy, że w związku z zawieszeniem pracy szkoły od dnia 16 marca 2020 r. zmieniamy system naszej pracy w Punkcie Informacji Kariery ze spotkań indywidualnych z uczniami oraz rodzicami na spotkania on-line.
Będziemy kontaktować się poprzez dziennik elektroniczny Librus.
Wszystkie osoby zainteresowane indywidualnymi konsultacjami prosimy o kontakt z panią Magdaleną Stanisz oraz Katarzyną Korpusińską. Uczniowie oraz rodzice, którzy są już zapisani na indywidualną konsultację otrzymają informację dotyczącą porady.
System pracy on-line będzie obowiązywał do odwołania.

Magdalena Stanisz
Koordynator PIK