Nad wyraz NIEPODLEGŁY! Projekt z klasą

Szkoła Podstawowa nr 82  bierze udział w IX edycji konkursu „Projekt z klasą” i walczy o tytuł „Dobrze zaprojektowanej szkoły”.

Chcielibyśmy uczcić 100 lat niepodległości Polski poprzez obchody Dnia Języka Ojczystego.

Język polski jako język narodowy od wieków kształtuje naszą tożsamość. W czasach zaborów podtrzymywał wiarę Polaków w kraju i na emigracji na odzyskanie wolności. A po jej odzyskaniu wciąż poddawany był wielu próbom.

Projekt zakłada: promocję kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży społeczności szkolnej; wzmacnianie postawy szacunku wobec drugiego człowieka, która wyrażana jest w języku ojczystym; przeciwdziałanie wulgaryzacji języka.

Nasz projekt znajduje się w kategorii Szkoła Podstawowa i został oznaczony numerem 1477. Walczy o grant na jego realizację przyznawany przez jury konkursu, ale także o głosy internautów. Liczymy na zaangażowanie szkolnej społeczności i udział w głosowaniu.

Szczegóły na stronie internetowej przedsięwzięcia:

Małgorzata Jarzębska, Magdalena Sadowska-Maciejewska